PDA

View Full Version : پنج روش رایگان برای افزایش ترافیک وب‌سایت

ParvanehDesigner
یک شنبه 06 دی 1383, 16:09 عصر
نویسنده : Suzanne Morrison
مترجم : واحد بازاریابی الکترونیک شرکت اطلاع‌رسانی همکاران سیستم
ناشر : eMarketingway.ir

وقتی برای اولین بار وارد دنیای بازاریابی اینترنتی شدم، فکر کردم می‌توانم وب‌سایت تازه تاسیسم را به تعداد کمی موتور جست‌وجو معرفی کنم و سپس منتظر هجوم مراجعه‌کنندگان بمانم. منتظر معجزه‌ای بودم تا افراد را وادار کند به وب‌سایت من مراجعه کرده، کالا بخرند و دوباره باز گردند.
اما، زهی خیال باطل! ... تازه فهمیدم این کار به زمان بیش‌تری نیاز دارد. از آن زمان به بعد به کارآیی عجیب وغریب و خارق العاده بازاریابی اینترنتی پی برده‌ام.
در این مقاله پنج روش رایگان افزایش ترافیک وب سایت را برای شما بازگو می‌کنم.
مطمئن باشید تمام ‌این‌ روش‌ها به طور کامل رایگان هستند.با صرف کمی وقت به سودمند‌ بودن آن‌ها پی می‌برید.

1-‌ نوشتن مقالات
نوشتن و انتشار مقاله با موضوع مرتبط با سایت شما دست کم دو فایده‌ی اساسی دارد:
- افرادی که مجذوب این مقاله شده‌اند، آن را می‌خوانند، برای جست‌وجوی مطالب بیش‌تر، روی URL شما کلیک می‌کنند. به این ترتیب یک مراجعه کننده‌ی هدف‌دار دارید. از این جهت از کلمه‌ی هدف‌دار استفاده می‌کنم که این خواننده می‌خواهد، مطالب بیش‌تری در مورد موضوع مقاله‌ی قبلی پیدا کند.
- با هر بار انتشار این مقاله، لینک‌های شما نیز منتشر می‌شود.همراه بودن لیست لینک‌ها و URL با مقالات، تعداد لینک‌های برگشتی سایت شما را زیاد کرده، به نوبه‌ی خود رتبه‌ی شما را در موتور جست‌وجوی مربوط افزایش می‌دهد.

2-شبکه‌ی تالار گفت‌وگو
تالارهای گفت‌وگوی فراوانی درباره‌ی هر موضوعی که فکرش را بکنید، به شکل (OnLine) وجود دارد. در بیش‌تر اعلان‌های گفت‌وگو، پوسترهایی برای ضمیمه کردن امضا و همین‌طور اطلاعات دیگر مانند نام، URL و حتا گاهی تبلیغات، در نظر گرفته شده‌است. با مراجعه‌ی منظم به این تالارهای گفت‌وگو، شرکت در بحث‌ها، مطرح‌کردن پرسش و پاسخ به پرسش‌ها، می‌توانید ضمن ایجاد رابطه‌ی همراه با اعتماد با دیگر اعضا، به طور رایگان به تبلیغ سایت خود بپردازید. فقط سعی کنید برای تالارهای گفت‌وگو مفید باشد و به قوانین آن احترام بگذارید و هیچ‌گاه هرزنامه نفرستید.

3- لینک‌های دوطرفه
این لینک‌ها دو فایده برای شما دارد:
اول این که با تبادل هرچه بیش‌تر لینک‌ها‌، احتمال این که افراد، لینک شما را در سایت‌های دیگر دیده و به سایت شما مراجعه کنند، بیش‌تر می‌شود.
نکته‌ی دیگر این‌که، موقعیت شما در موتورهای جست‌وجو به کل تغییر می‌کند به طور خلاصه لینک‌های بیش‌تر از سایت‌های دیگر، مساوی است با رتبه‌ی بالاتر در موتورهای جست‌وجو.
در این جا به چند "باید" و"نباید" درباره‌ی تبادل لینک اشاره می‌کنم:
- لینک خود را به سایت‌هایی بفرستید که مورد علاقه‌ی مراجعیه‌کنندگان شما هستند.
- به صفحاتی با هزاران لینک،که دایرکتوری‌های لینک نامنظمی دارند، لینک نفرستید. چون نه برای ایجاد
ترافیک سایت سودمند است و نه برای رتبه‌ی شما در موتورهای جست‌وجو.
- با سایت‌هایی لینک، مبادله کنید که در صفحه‌ی اصلی‌شان، دایرکتوری لینک به طور صریح آمده باشد.
- از صفحات، با لینک‌های‌انبوه یاFFA استفاده نکنید. احتمال بالا بردن ترافیک سایت، از این طریق، بعید به نظر‌ می‌رسد و حتا ممکن است موتورهای جست‌وجو شما را جریمه کنند.
- از دایرکتوری‌های لینک، برای پیداکردن شرکای مناسب تبادل لینک، استفاده کنید.سایتhttp:/www.homebiz-direct.com-Link-Exchange-Resources.html سایت مناسبی برای جست‌وجوی دایرکتوری‌های مشهور تبادل لینک است.
همواره کارهای‌تان را طبق اصولی مشخص انجام دهید.می‌توانید از نرم‌افزارهای تبادل لینک یا صفحه‌ی گسترده برای پی‌گیری لینک‌های درخواستی و حفظ جزییات ارتباط با سایر سایت‌ها استفاده کنید.

4- امضای ایمیل
این روشی بسیار ساده، اما تا حدی فراموش شده برای افزایش مراجعان به سایت است.
ما به طور تقریبی هرروز، ایمیل‌های زیادی می‌فرستیم، اما بیش‌تر فقط اسم خود را در آن نوشته، گاه حتا چیزی نمی‌نویسیم. چرا ایمیل‌های‌تان را با امضایی حاوی اسم و مطالب اندکی درباره‌ی وب سایت‌تان به همراه URL تمام نمی‌کنید؟
باورکنید بدون زیاده‌روی می‌توان در چهار خط، تمام مطالب لازم را بـیان کرد. مطمئن باشید از افزایش خارق‌العاده‌ی مراجعه‌کنندگان به سایت، پس از این کار، متعجب خواهید شد. باورش سخت است، اما کنجکاوی، دریافت‌کنندگان ایمیل‌ها را وادار می‌کند روی لینک شما کلیک کنند.

5- تبادل ترافیک
این روش ازآسان‌ترین راه‌های جذب مخاطب سایت است. برای نمونه، می‌توانید مزیت‌های رایگان برای وب‌گردی تعیین کنید.
نقطه‌ی ضعف این روش این است که افرادی که از طریق مبادله‌ی ترافیک به سایت شما مراجعه می‌کنند، به اندازه‌ی مراجعان از روش‌های قبلی هدف‌مند نیستند، زیرا این افراد به یک دلیل در این تبادل ترافیک شرکت می‌‌کنند و آن به دست آوردن اعتبار بیش‌تر در کم‌ترین زمان ممکن است. اکنون زمان آن فرا رسیده که شما وارد عمل شوید، چه‌گونه می‌توانید فردی را که فقط بیست ثانیه یا کم‌تر در صفحه‌ی وب شما توقف می‌کند، تحت تاثیر قرار دهید.
- مخاطبان خود را بشناسید. زمانی را به مبادله‌ی تبلیغات اختصاص داده، در عین حال به نوع صفحات وبی که تبلیغ می‌کنید، توجه کنید. اطمینان حاصل کنید که تبلیغات شما به شکلی هدف‌مند، افراد را جذب می‌کند.
- سعی کنید، تبلیغاتی تنظیم کنید که خواندن آن‌ها حداکثر چند ثانیه وقت بگیرد. تهیه‌ی تبلیغات طولانی وقت‌گیر، هنر چندانی نمی‌خواهد. افراد از خواندن آن‌ها خسته شده، بدون توجه به مطالب، روی دکمه‌ی "Next" کلیک می‌کنند.
به طور منظم، زمانی را به مطالعه این پنج روش تولیدکننده‌ی ترافیک، اختصاص دهید. خواهید دید در یک چشم به هم زدن سایت‌ شما در مسیر پیشرفتی هدف‌مند گام برمی‌دارد.