PDA

View Full Version : سوال: چطوري مي شه فهميد Load فرم يا InitializeComponent كامل شده؟

احمد سامعی
دوشنبه 03 فروردین 1388, 15:27 عصر
سلام
من مي خوام وقتي برنامه باز شد بلافاصله قبل از اين كه كاربر فرماني بده يك تابع برام اجرا بشه
و اطلاعاتي از بانك برام گرفته بشه و نسبت اون اطلاعات يك سري كنترل به برنامه اضافه بشه

از Load فرم نمي تونم استفاده كنم چون اين Event هنگام بازگذاري فرم اجرا مي شه همچنين در قسمت InitializeComponent هم نمي تونم تابع خودم فراخواني كنم
:عصبانی++:
مي خوام بدون چطوري مي شه فهميد Load فرم يا InitializeComponent كامل شده حالا بعدش تابع خودم صدا بزنم، چه Event يا خواصيتي هست كه اين به من بگه ؟

آيا بايد از MultiThread استفاده كنم ؟ چطوري ؟

Editali
دوشنبه 03 فروردین 1388, 15:52 عصر
دوست عزیز میتونی توی Constructor کلاس فرمت، بعد از InitializeComponent متد خودتو صدا بزنی.

احمد سامعی
دوشنبه 03 فروردین 1388, 16:48 عصر
دوست عزیز میتونی توی Constructor کلاس فرمت، بعد از InitializeComponent متد خودتو صدا بزنی.

منون
اما اين هم براي من جواب نمي ده و قبلاً امتحان كردم
وقتي تابع خودم بعد از InitializeComponent توي Constructor فراخواني مي كنم بعضي از كنترل هام (كه سفارشي و از فريم ورك نيست) بهم مي رزه و درست عمل نمي كنه

اين تابع من تعدادي كنترل جديد به برنامه اضافه مي كنه و وقتي تو InitializeComponent هم صداش مي زني باز هم همين مشكل هست

احمد سامعی
دوشنبه 03 فروردین 1388, 23:19 عصر
يك راه براش پيدا كردم فعلاً كار من راه انداخت اما فكر نمي كنم اصولي باشه
اول كنترل هاي اضافي كه مي خوام از طريق بانك معلوم بشه چيه، معلوم ميكنم بعد فرم اصلي و كنترل هاش Load مي كنم

اما باز هم دوستان اگر تونستن جواب سؤال بالا رو بدن...

molana alavi
سه شنبه 04 فروردین 1388, 00:02 صبح
از رویداد Shown فورمتون استفاده کنید شاید مشکلتون حل شد

Editali
چهارشنبه 05 فروردین 1388, 17:53 عصر
پس دوست عزیز بیا یه کلکی پیاده کن.

یه تایمر بزار که بعد از یکی دو ثانیه بعد از لود شدن فرم متدت رو اجرا کنه.

newgoldenman
چهارشنبه 05 فروردین 1388, 23:26 عصر
سلام.
اگر راجع به Splash Form شنیده باشید، یا باهاش كار كرده باشید، به جواب سوالتون میرسید.

احمد سامعی
پنج شنبه 06 فروردین 1388, 12:46 عصر
سلام.
اگر راجع به Splash Form شنیده باشید، یا باهاش كار كرده باشید، به جواب سوالتون میرسید.

من چند تا نمونه برنامه كار با Splash Form از اينترنت گرفتم اما هيچ كدوم خوب عمل نمي كرد
برنامه من بانك داره اول يكسري اطلاعات از بانك مي گيره و اون اطلاعات در غالب ليبل نشون مي ده ...
اين برنامه كه من گرفتم همه Threed فرم اصلي كه بايد اطلاعات دريافت كنه sleep مي كنه به اين ترتيب اطلاعات دريافت نمي شه و باز همون آش و همون كاسه...
من مي خوام تو اين فاصله كه داره اطلاعات از بانك مي گيره و كنترل هاي فرم تنظيم مي كنه Splash Form ديده بشه بعد هم فرم اصلي
مي توني يك نمونه برنامه ساده واسم بذاري
منون مي شم

پس دوست عزیز بیا یه کلکی پیاده کن.

یه تایمر بزار که بعد از یکی دو ثانیه بعد از لود شدن فرم متدت رو اجرا کنه.

نه ربطي به تايمر و اين ها نداره در ضمن بعد دو روز ور رفتن فهميدم مشكل از خود كنترل سفارشي و ربطي به زمان ساخت كنترل هاي ديگه نداره تا روش كليك مي كني خراب مي شه يك Expando بود حالا دنبال يك خوبشم كه با ويستا سازگاري داشته باشه، سراغ داري ؟