PDA

View Full Version : سورت در MSHFlexGrid

coral
دوشنبه 07 دی 1383, 07:42 صبح
من یک جدول دارم که می خواهم محتویات اون در فلکس گرید بر اساس نام خانوادگی مرتب باشد. در اکسس وقتی دستور order by را در کد اس کیو ال می نویسم درست کار می کند اما وقتی اونو در وی بی می آورم اصلا کار نمی کند.
آیا کسی راهی می شناسد که بتوان محتویات این فلکس گرید را سورت نمود؟

Behrouz_Rad
دوشنبه 07 دی 1383, 08:25 صبح
سلام.
خیلی عجیبه که با دستور Order By باز هم نامرتب هستند ولی شما می تونی با تنظیم خاصیت Sort از MSHFlexGrid، رکوردهای نمایش داده شده را مرتب کنی.
موفق باشید.
بهروز راد
:wise1:

coral
دوشنبه 07 دی 1383, 11:16 صبح
بهروز جان دستت درد نکنه اما من از این خصوصیت سورت چطور باید استفاده کنم.

Behrouz_Rad
دوشنبه 07 دی 1383, 12:18 عصر
سلام.
خاصیت Sort، مقادیر صفر تا 9 را می پذیرد:

صفر: مقدار پیش فرض (بدون مرتب سازی)

یک: مرتب سازی مقادیر عددی و رشته ای به صورت صعودی

دو: مرتب سازی مقادیر عددی و رشته ای به صورت نزولی

سه: مرتب سازی مقادیر عددی به صورت صعودی (مقادیر رشته ای به صورت عددی در نظر گرفته می شوند)

چهار: مرتب سازی مقادیر عددی به صورت نزولی (مقادیر رشته ای به صورت عددی در نظر گرفته می شوند)

پنج: مرتب سازی مقادیر رشته ای به صورت صعودی (این مرتب سازی به بزرگ یا کوچک بدون حروف حساس نیست.)

شش: مرتب سازی مقادیر رشته ای به صورت نزولی (این مرتب سازی به بزرگ یا کوچک بدون حروف حساس نیست.)

هفت: مرتب سازی مقادیر رشته ای به صورت صعودی (این مرتب سازی به بزرگ یا کوچک بدون حروف حساس است.)

هشت: مرتب سازی مقادیر رشته ای به صورت نزولی (این مرتب سازی به بزرگ یا کوچک بدون حروف حساس است.)

نه: ایم مقدار، مرتب سازی سفارشی است که بر حسب رویداد Compare از MSHFlexGrid عمل می کند.

موفق باشید.
بهروز راد

coral
دوشنبه 07 دی 1383, 12:36 عصر
خوب من الان وقتی کد /نام / نام خانوادگی / کد شغل / نام شغل را دارم چطوری باید بهش بگویم که کدوم یکی را برایم مرتب کند؟

Behrouz_Rad
دوشنبه 07 دی 1383, 13:18 عصر
سلام.
جناب coral، خواهش می کنم خودتون یک مقدار در پیدا کردن پاسخ سوالاتتون تلاش کنید.

برای تعیین اینکه کدام ستون از MSHFlexGrid مرتب شود، باید قبل از عمل Sort، ستون مورد نظر را مشخص کنید.

MSHFlexGrid.Col = 1
MSHFlexGrid.Sort = 1

کد فوق، ستون اول MSHFlexGrid را به صورت صعودی مرتب می کند.
موفق باشید.
بهروز راد

coral
دوشنبه 07 دی 1383, 14:14 عصر
مرسی