PDA

View Full Version : مشکل با دیتابیس در هاست

eL2rado
چهارشنبه 05 فروردین 1388, 03:18 صبح
با سلام...تقریبا یک ماهی هستش که طراحی وب رو شروع کردم،یک سوالی داشتم خوشحال میشم کمکم کنید...

از یک دیتابیس اکسس تو هاستم استفاده کردم و یک فایل CheckBatabase.asp دارم که میخوام با دیتابیس ارتباط برقرار کنم به این ترتیب:
Conn.ConnectionString="Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;
Data Source="& server.mappath("db.accdb")

ولی پیغام cannot display the page میده وقتی دکمه لاگین شدن رو میزنم. البته تو localhost اجرا میشه...میخواستم از تجربیات شما استفاده کنم. با تشکر

kashaneh
چهارشنبه 05 فروردین 1388, 09:45 صبح
دوست عزیز به نظر میرسد اشکالاتی در نوع رشته اتصال (Connection String) شما وجود داشته باشد...
یک نمونه صحیح آن به این شرح است :

Set adoCon = Server.CreateObject("ADODB.Connection")
strCon = "PROVIDER=Microsoft.Jet.oledb.4.0; Data source=" & Server.MapPath("DBNAME.mdb") & ";"
adoCon.Open strCon

این یک نمونه کد جهت اتصال صحیح به یک بانک اطلاعاتی اکسس به صورت DNS Less است...
در صورتی که مشکل همچنان پابرجا بود، باید فایل مربوط به اتصال را در اینجا قرار دهید تا دقیق بررسی شود... موفق باشی

eL2rado
پنج شنبه 06 فروردین 1388, 03:15 صبح
دوست عزیز به نظر میرسد اشکالاتی در نوع رشته اتصال (Connection String) شما وجود داشته باشد...
یک نمونه صحیح آن به این شرح است :

Set adoCon = Server.CreateObject("ADODB.Connection")
strCon = "PROVIDER=Microsoft.Jet.oledb.4.0; Data source=" & Server.MapPath("DBNAME.mdb") & ";"
adoCon.Open strCon
این یک نمونه کد جهت اتصال صحیح به یک بانک اطلاعاتی اکسس به صورت DNS Less است...
در صورتی که مشکل همچنان پابرجا بود، باید فایل مربوط به اتصال را در اینجا قرار دهید تا دقیق بررسی شود... موفق باشی
این فایل مربوط به اتصاله.
راستش دیگه نمیدونم چیکار کنم...2هفتست وقتمو گرفته

<body>
<%
set conn=server.createobject("ADODB.Connection")
Conn.ConnectionString="Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source="& server.mappath("dbname.accdb")
Conn.Open
dim cmd
dim rs
set rs=server.CreateObject("ADODB.Recordset")
'--------------------------------------------------
rs.Open "SELECT username,password FROM tblUser",conn

found=false
while not rs.eof and not found
if request("usr")=rs("username") and request("psw")=rs("password") then
found=true
'--------------------------------------------------
session("user")=rs("username")
end if
RS.MOVENEXT
wend
rs.close

if found then
session("log")="yes"
response.redirect "main.asp"
else
response.redirect "login.asp?msg=Wrong username or/and password"
end if
%>
</body>

kashaneh
پنج شنبه 06 فروردین 1388, 11:21 صبح
دوست عزیز به نظر می رسد شما از یک بانک اطلاعاتی از نوع Access 2007 استفاده می کنید... اگر اینگونه است باید مطمئن شوید که در سرور شما هم درایور اتصال یه بانک اطلاعاتی اکسس 2007 نصب شده باشد وگرنه قادر به استفاده از بانک اطلاعاتی نیستید... البته گاهی به نسخه نصب شده هم که از نوع 32 یا 64 بیتی باشد مرتبط می شود... حتما این موضوع را چک کنید

چنانچه موضوع فوق الذکر صحت داشته باشد و سرور این درایور را نصب ندارد به عنوان یک راه حل می توانید از کانکشن استرینگی که در پست قبلی به شما گفتم استفاده کنید و احتمالا از این طریق بتوانید مشکل خود را حل کنید

موفق باشی