PDA

View Full Version : نوشتن اسکریپت در Python

reza10203045
چهارشنبه 05 فروردین 1388, 16:55 عصر
سلام دوستان من تازه کار هستم لطفا منون راهنمایی کنید
1-من چه طوری می تونم توی python اسکریپت بنویسم وبعدا چطوری می تونم از اون توی python استفاده کنم.
2-من چطوری می تونم برنامه نوشته شده را به exe تبدیل کنم.
3-من توی python چطوری می تونم رابط گرافیگی مثل visual studio و غیره طراحی کنم
لطفا کمک کنید

Mehdi Asgari
چهارشنبه 05 فروردین 1388, 22:03 عصر
قبل از همه چیز قوانین سایت رو مطالعه کن تا بدونی برای هر سوال باید یک تاپیک ایجاد کنی
1- هم میتونی توی محیط interactive (python.exe)l بنویسی و هم این که در یک فایل با پسوند py برنامه ات رو نوشته و از طریق مفسر (همون فایل python.exe در ویندوز) اجراش کنی
2- اگه این کار خیلی برات مهمه یا از IronPython استفاده کن یا هم که از یه پروژۀ جنبی مثل py2exe (پایتون برای این به وجود نیومده که ازش Exe بسازی)
3- برای این کار کتابخانه های گرافیکی زیادی وجود داره که اکثرا پورتی از یک کتابخانۀ معروف C++/C هستن (مثل PyQt ، wxPython ، pyGTK و یا NET Windows Forms. و WPF برای IronPython )
designer هایی هم براشون وجود داره که قبلا در این تالار بهشون پرداخته شده

reza10203045
پنج شنبه 06 فروردین 1388, 09:46 صبح
پایتون برای این به وجود نیومده که ازش Exe بسازی
ممنون از توضیحات شما دوست عزیز میشه در این رابطه بیشتر توضیح بدید . پس برای استفاده از برنامه های نوشته شده در پایتون چه جوری میشه استفاده کرد.
در مورد
قبل از همه چیز قوانین سایت رو مطالعه کن تا بدونی برای هر سوال باید یک تاپیک ایجاد کنی
من اول تمام پست ها رو دیدم و بعد در مورد چیزهایی که پیدا نکردم در این پست مطرح کردم.
اما در مورد IDE ها برای Python من IronPython ,Netbeans Python را نصب کردم . ولی به علت کم بودن منابع آموزشی در این مورد نمی تونم با این برنامه ها کار کنم .
در مورد wxPython میشه توصیح بدید که چیه چون من نصب کردم ولی یک سری توابع به پوشه lib اضافه شد.

Mehdi Asgari
پنج شنبه 06 فروردین 1388, 13:03 عصر
پایتون (و روبی و پرل و ...) زبانیه مفسری و داینامیک. یعنی یک VM و مفسر داره که برای اکثر پلتفرم ها پیاده سازی شده (ویندوز ، لینوکس ، مکینتاش ، حتی Symbian ). هر دفعه که میخوای برنامه ات رو اجرا کنی باید مفسر پایتون برنامه ات رو تفسیر کنه (البته الان پایتون جزو سریع ترین زبان های تفسیریه)
روش هایی هم برای ایجاد exe هست ولی کاری که اینا می کنن اینه که VM و کتابخانۀ پایتون رو می گنجونن توی exe (که میشه مثلا یه فایل 3 مگابایتی)
wxPython در واقع binding زبان پایتون برای کتابخانۀ wxWidgets (www.wxwidgets.org/)هست

reza10203045
جمعه 07 فروردین 1388, 00:08 صبح
ممنون دوست عزیز از توضیحات شما
ولی من توی یکسری مقالات خوانده بودم برنامه هایی مثل گوگل ارت وغیره... را با python نوشتن میشه در این رابطه هم توضیح بدید.
دوست عزیز من الان پنج سال که با محصولات microsoft کار می کنم وتقریبا یه یک سالی هم میشه که با .net. کار می کنم ولی خسته شدم و می خوام زبان دیگی که دارای یکسری قدرت ها است انتخاب کنم که با توجه به مطالعه من زبان python و JAVA رو انتخاب کردم حالا دوست عزیز روی کدوم یکی بیشتر وقت بزارم بهتره

Mehdi Asgari
جمعه 07 فروردین 1388, 02:46 صبح
Google Earth رو نمی دونم ولی Resolver One با اون عظمتش با Iron Python ایجاد شده (مثال زیاده ؛ سرچ کن. ولی بدون که شرکت های زیادی دارن از پایتون استفاده می کنن. مشهورترینشون گوگل. شرکت هایی هم هستن که کلا فقط با پایتون برنامه نویسی می کنن مثل Resolver Systems )
قدرت ؟
اگه منظورت دسترسی به سیستمه جز سی/سی پلاس پلاس گزینۀ دیگه ای نداری. اگه منظورت abstraction هست برو سراغ Haskell ، .... (هر زبانی هدف و کاربردی داره و یک برنامه نویس باید چندین زبان رو بلد باشه.)
حوصلۀ بحث در این زمینه رو ندارم ، ولی اگه منظورت productivity هست ، پایتون (و روبی) گزینه های فوق العاده ای هستن (اینم یادت باشه که مقدار زیادی از قدرت یک زبان ناشی از پلتفرم زیرینشه)

reza10203045
جمعه 07 فروردین 1388, 12:07 عصر
ممنون دوست عزیز از توضیحات شما ولی توی همین مجله ای که چاپ شده در مورد پایتون و قدرت این زبان برنامه نویسی خیلی نوشته بود و من هم از موضوع خوشم آمد و رفتم سراغ پایتون.
در مورد زبان برنامه نویسی من (دلفی و ویژوال بیسیک ) در سطح نسبتا عالی بعد سی شارپ و ویژوال سی و در زمینه برنامه نویسی وب asp.net کار کردم و در زمینه آموزش من زبان بیسیک و سی و پاسکال و اسمبلی را یاد گرفتم ولی هیچ کدوم زبان ها نیاز های منو رفع نمی کنه . زمینه فعالیت من بیشتر در مورد برنامه نویسی تجاری و پردازش تصویر و سخت افزار هستش ولی هیچ یک از زبان های بالا نمی تونه تمام این نیاز های منو رفع کنه به همین خاطر من پایتون و جاوا رو انتخاب کردم

reza10203045
جمعه 07 فروردین 1388, 20:15 عصر
دوست عزیز آقای mehdi311ggg خسته شدید به سوالات من پاسخ بدید
آقای mehdi311ggg در رابطه با IronPython مطالب آموزش دارید.

Mehdi Asgari
جمعه 07 فروردین 1388, 21:25 عصر
شما در آخرین پستتون سوالی نپرسیدید که بخوام جواب بدم (پست 7)

ولی هیچ کدوم زبان ها نیاز های منو رفع نمی کنه
من نمی دونم نیاز شما چیه که فعلا زبانی نتونسته اونا رو براورده کنه!

در مورد IronPython کتابی هست به نام IronPython in Action که هنوز چاپ نشده ولی فکر کنم بخش هاییش رو بتونید مشاهده کنید
http://www.manning.com/foord/
http://www.ironpythoninaction.com/
در ضمن این وبلاگ (http://ironpython-urls.blogspot.com/) هم منابع آموزشی خیلی خوبی در این زمینه داره
یادگیری IronPython برای کسی که دات نت بلده سخت نیست ، چون در واقع فقط سینتکس زبان پایتونه + کتابخانه های دات نت

reza10203045
شنبه 08 فروردین 1388, 10:51 صبح
من نمی دونم نیاز شما چیه که فعلا زبانی نتونسته اونا رو براورده کنه!
منظور من اینه که یک زبان برنامه نویسی برای یکسری کارها خوبه
مثلا من تمام برنامه های تجاری خودم رو با ویژوال بیسیک و دانت نت می نوشتم ولی در مورد کارهای پردازشی و محاسباتی کارایی خوبی در این زمینه ندارد یکسری محدودیت ها در این کار وجود دارد که اکثر برنامه ها در این رابطه با جاوا و مطلب و سی نوشته می شود در مورد کارهای سخت افزاری سی پلاس پلاس از همشون بهتره . به همین خاطر یک نوع پراکندگی در کارها به وجود میاد که برای انجام یک کاری باید از یک زبان دیگه استفاده کرد .
به همین خاطر در مورد برنامه نویسی تجاری و گرافیکی و شبکه و برنامه نویسی وب و نسبتا در کارهای پردازشی جاوا یک برنامه نسبتا خوبی هستش و python چیزی که من در مقاله ها خوندم کاربردی نسبتا عالی در بیشتر زمینه ها داره . منظور من این بود دوست عزیز و از پاسخ های شما هم ممنون هستم.
راستی مقاله ای که در مورد پایتون در مجله چاپ شده شما نوشتید.