PDA

View Full Version : طرز کار با خاصیتRowsAdded در Datagrid

ghrzarei
چهارشنبه 05 فروردین 1388, 22:22 عصر
آیا کسی طرز استفاده از RowsAdded را می دونه من می خوام ردیف های datagrid با توجه به اطلاعاتی که از بانک خوانده می شود به صورت دلخواه تغییر بدم و در تک تک سلولهای دیتاگرید ردیف به ردیف پر کنم آیا از همین خاصیت استفاده کنم یا از روش دیگری با تشکر از کلیه اساتید.
لازم به به ذکر است در بعضی از گریدها و یا اکتیوریپورت همچین چیزی امکان پذیر است که به طورمثال شما اطلاعات 10 ردیف 10 ردیف از بانک خوانده می شود و به صورت افقی در دیتاگرید و یا گزارشات پر می کنی لطفا راهنمایی کنید در datagrid به چه صورت انجام دهم

rnm123
چهارشنبه 05 فروردین 1388, 23:04 عصر
دوست عزیز شما باید از متد ()Rows.Add استفاده نمایید که یک ردیف به ردیف های موجود در دیتاگرید اضافه میکند. برای پر کردن دیتا گرید هم اطلاعات را که از بانک خواندید توسط دستور

dataGridView1[j, i].Value = VALUE

میتوانی خانه به خانه به دیتا گرید وارد کنی .کافی است یک حلقه تعریف کنی و در درون حلقه تمامی ستونهای دیتاگرید خود را در همان سطر مقدار دهی کنی بصورت زیر:

for(int i=0; i< 10; i++)
{
datagridview1[0,i].value = VALUE1;
datagridview[1,i].value = VALUE2;
.
.
.
{

حد بالای حلقه شما را تعداد اطلاعات شما مشخص میکندو مقادیر VALUE1 و ... اطلاعاتی هستند که از بانک خوانده ای و میخواهی وارد دیتا گرید کنی.

ghrzarei
پنج شنبه 06 فروردین 1388, 19:39 عصر
دوست عزیز در صورت امکان یک sample کوچک قرار دهید ممنون می شود من تست کردم جواب نگرفتم با خطا مواجه شدم با تشکر (تازه کار)

rnm123
پنج شنبه 06 فروردین 1388, 23:33 عصر
دوست عزیز در صورت امکان یک sample کوچک قرار دهید ممنون می شود من تست کردم جواب نگرفتم با خطا مواجه شدم با تشکر (تازه کار)
دوست عزیز یک دیتا گرید ویو در فرمت تعریف کن و برای آن سه تا ستون با نام دلخواه تعریف کن ( تا اینجا که مشکلی نبود؟) حالا کد زیر را در رویداد Load فرم خودت بنویس ( روی فرم دابل کلیک کن خودش رویداد را ایجاد میکند):

for(int i=0; i<=5; i++)
{
datagridview1.Rows.add();
}
for (int i=0;i<=5; i++)
{
datagridview1[0,i].value = 10;
datagidview[1,i].value = 20;
datagridview[2,i].value = 30;
}

کد بالا 6 سطر به دیتا گرید شما اضافه میکند و سپس ستون اول را با عدد 10 ستون دوم را با 20 و ستون سوم را با 30 پر میکند. البته شما به جای اعداد فوق مقادیری را که از بانک خوانده اید را قرار میدهید ( در خواندن اطلاعات از بانک که مشکلی ندارید. فرض را بر این گذاشته ام که اطلاعات شما از بانک خوانده شده و در یک متغیری ذخیره شده است )
باز هم اگر مشکلی بود در خدمتم . راستی اگر خطا داد لطفا به پیغام خطا هم اشاره نمائید تا راه حل آن مشخص شود.
موفق باشید:لبخندساده: