PDA

View Full Version : مشکل remote desktop در win2003 بعد از نصب vs2008

nokhodsiah2001
پنج شنبه 06 فروردین 1388, 12:36 عصر
باسلام خدمت دوستان

من این مشکل رو نمیدونستم کجا مطرح کنم و چون با vs2008 , vb6 به این مشکل خوردم گفتم شاید کسی بتونه اینجا کمکم کنه

من یک سرور 2003 دارم که vpn server و سرور آنتی ویروس شبکه هم هست یک با به این مشکل خوردم و مجبور شدم دوباره ویندوز و کلی برنامه نصب کنم و کانفیگ و ............. که همه میدونید چه قدر حال آدم رو به هم میزنه و چقدر حال آدم رو میگیره که دوباره مشکل رو با نصب یک برنامه بهش بر بخوری

به هر حال من سرور رو دوباره نصب کردم و برنامه ها و ...... تا اینجا remote desktop کار میکرد و مشکلی نداشتم برای کارام باید vb6 و vs 2008 رو نصب می کردم بعد از نصب این دوتا remote desktop ندارم یعنی از شبکه نمیتونم به این سرور remote desktop کنم هر چند تو شبکه میتونم ببینمش و درایوها رو باز کنم و ..... فقط remote desktop ندارم فکر می کنین مربوط به چی میتونه باشه

اگر کسی میدونه لطفاً راهنمایی کنه ممنون

siavash_realy
پنج شنبه 06 فروردین 1388, 14:02 عصر
چك كردي ببيني اصلا remote فعال هست يا نه ؟
رو my computer رايت كلكي كن و ازش properties بگير ، بعد برو تو برگه Remote و چك كن ببين
1- گزينه Allow remote assistance invitation علامت خورده باشه
2- گزينه Allow users to connect remotely to this computer هم هلامت خورده باشه
3- تو قسمت Select Remote users اسم user ات اضافه شده باشه

nokhodsiah2001
شنبه 08 فروردین 1388, 10:04 صبح
سلام
و تشکر از توجه شما

بله remote فعال هست و user هم اضافه کردم ولی این موضوع به User ارتباطی نداره چون موقعی که می خوام از یک سیستم remote بشم به این سرور فقط پنجره برنامه یک چشمک کوچیک میزنه و .... دیگه هیچی ....نه پیغام خطایی میده و نه اتفاقی می افته ........ دفعه قبل هم دقیقاً همینطور شد بعد از نصب vb6 و vs2008 این اتفاق افتاد فکر نمی کردم مربوط به یکی از این دوتا باشه

حالا کسی هست نظری بده؟

siavash_realy
شنبه 08 فروردین 1388, 12:07 عصر
آهان حالا متوجه شدم، اصلا پنجره remote desktop يكدفعه بسته ميشه! يه مشكل شايع هستش كه شايد ماله تو هم دليلش همون باشه، برنامه remote desktop ورژن هاي مختلفي داره ، يادمه پارسال تو يه دوره زماني اين مشكل واسه خيلي ها پيش اومد ، برنامه remote desktop واسش نگارش جديد اومده بود ولي تو نسخه beta و كسايي كه به هرترتيب اين نسخه هاي غير پايدار رو سيستمشون نصب شده بود به يه همچين مشكل مشابهي خورده بودن ، احتمال داره نسخه remote desktop تو آپديت شده باشه و يكي از نگارش هاي آزمايشي اون رو سيستمت نصب شده باشه ، اين رو هم يك چك بكن ، اما لازم نيست از اول سرور راه بندازي شايد با تغيير نسخه برنامه remote desktop مشكلت حل شه

nokhodsiah2001
شنبه 08 فروردین 1388, 15:14 عصر
با تشکر از توجه و عنایت شما این مشکل فکر نمی کنم از سیستم من باشه چون در شبکه 3 تا سرور داریم فقط با همین یکی این مشکل را دارم و از هیچ سیستمی به این سرور نمی شود وصل شد نه از win2003 و نه از winxp حالا راه حلی سراغ دارین ؟

siavash_realy
شنبه 08 فروردین 1388, 15:53 عصر
چند تا چيز رو چك كن :
1- ببين تو ليست سرويسهاي سرورت سرويس Telnet ات disable نباشه
2- چك كن ببين فابروال / آنتي ويروست پورت 3389 رو نبسته باشه
3- از تو ليست سرويسهاي سرورت چك كن ببين اگر سرويسي به نام nVidia Display driver service داري ، disable اش كن و يك بار سرور رو ري استارت كن بعدش
4- مطمئن شو كه هيچ Session بازي از قبل رو سرورت نمونده باشه (يا از طريق كنسول ببندشون يا از طريق فرمان Mstsc و يا اصلا سرور رو ريستارت كن يكبار
5- log كلاينت و سرورت رو بخون و پيغام خطايي كه توش در حين انجام عمليات اتصال درج شده رو واسم بنويس

اين لينك رو هم يه چك بكن توش مايكروسافت يه hotfix داده واسه RDP و احتمال داره مشكلت رو حل كنه:
http://support.microsoft.com/kb/891511/en-us

اميدوارم يكي از اينها مشكلت رو حل كنه