PDA

View Full Version : سوال: یک نمونه سفارشی

jam2003y
دوشنبه 10 فروردین 1388, 11:03 صبح
من احتیاج به یک تکس باکس دارم که به صورت " چهار رقم عدد / سه رقم عدد " اطلاعات رو بگیره از ماسک نمی خوام استفاده کنم
من در واقع می خوام یک اررور پرو وایدر استفاده کنم تا وقتی که اگر قبل از سه رقم وارد کردن علامت اسلش زد بهش اخطار بده همچنین قسمت دوم که چهار رقمی است می تواند از یک شروع و تا 9999 باشد برای همین می خوام اگر کاربر عدد یک را زد خودش سه تا صفر اولش را اضافه کند

seven7777777
دوشنبه 10 فروردین 1388, 12:08 عصر
دوست عزیز سلام
برای اینکار فکر می کنم احتیاج به کمی برنامه نویسی داشته باشید . البته من دو راه به ذهنم رسید :

روش اول :
شما در رویداد خروج از تکست باکست محتوای تکست باکست رو بررسی کنی و اگر شامل خطا بود مثلا در بخش اول 4 رقم وارد کرده بود ، خطا صادر کنی و اگر خطا نداشت ، آنرا به فرمت دلخواهت تبدیل کنی مثلا اگر در بخش دوم عدد دو رقمی بود ، دو صفر قبل آن بذاری و ادامه ماجرا ...

روش دوم :
در رویداد فشرده شدن کلید تکست باکست هر بار بررسی کنی و فرمت دلخواهت رو کنترل کنی تا از فرمت مورد نظر خارج نشه . مثلا بررسی کنی کلیدی که زد اگر / بود و تعداد کاراکترهای قبل از / مساوی یا کمتر از 3 بود تبدیل به فرمت دلخواهت و اگر بیشتر از 3 تا بود اعلام خطا .

البته می تونی یه چیزی شبیه ماسک درست کنی که در خودش حالت ----/--- رو درست کنه و هم در حین فشرده شدن کلید و هم در هنگام خروج از تکست باکس بررسی های لازم رو انجام بده .