PDA

View Full Version : سوال: ارسال sms

f_g1348
پنج شنبه 13 فروردین 1388, 02:55 صبح
سلام به دوستان
در رابطه با نوشتن برنامه ارسال sms توي سايت مطالب مفيدي بود ولي اكثرا در رابطه با استفاده از dll ها بود.دوستان اگر در رابطه با نوشتن كد دستي (به جاي كامپاننت)اطلاعاتي يا مراجعي دارند ممنون ميشم آنها را در سايت قرار دهند.
با تشكر

محمد زارع
پنج شنبه 13 فروردین 1388, 09:03 صبح
سلام

گفته دوستمون تایید میشه، اکثر مطالب ارائه شده در فروم به استفاده از dll هایی مثل KylixSMS و ... محدود میشه، البته من با اون dll کار کردم، قابلیتهای خیلی خوبی داره ولی آموزش و یادگیری هم جای خاص خودش رو داره.

من هم از دوستان فعال در این زمینه دعوت به همکاری می کنم.:تشویق:

با تشکر
زارع

f_g1348
جمعه 14 فروردین 1388, 16:02 عصر
سلام
من خودم با mcorelib تازه شروع كردم به كار كردن بسيار قدرتمنده ولي تنها مشكل من با اين dll اينه كه با وجود اينكه كراكشو گرفتم و استفاده مي كنم در خواندن پيام ها از سيم كارت فقط 5 تا پيام را مي آورد و براي باقي ميزنه trial .
اگر كسي ميتونه تو اين زمينه كمك كنه كمك كنه ممنون ميشم.
با تشكر

sari-1369
شنبه 15 فروردین 1388, 18:26 عصر
برای ارسال sms ، کلا کار با یه سیم کارت به چه سخت افزار هایی نیازه ؟؟

siavash_n
شنبه 15 فروردین 1388, 23:00 عصر
برای ارسال SMS نیاز به یک GSM MODEM که اکثر گوشی های موجود در بازار دارند ؛ سیم کارت ؛ کابل ارتباطی و کامپوننت مورد نظر هستش.همونطور که دوستمون گفتن کامپوننت های زیادی از جمله Kylix و LOGI CODE GSM SMS و ... وجود دارند . که البته من هم خیلی مایلم بدونم بدون استفاده از کامپوننت ها و با استفاده از ابزارهای دات نت مثل Serial Port چطور این امر امکان پذیره .:لبخندساده:

f_g1348
یک شنبه 16 فروردین 1388, 22:48 عصر
سلام
peymannaji من dll مربوطه را گرفتم كه توي اين سايت هست ولي در هنگام دريافت sms بيش از 5 تارو trial ميزنه.
البته يه نسخه از برنامه را پيدا كردم كه اين مشكل را ندارد ولي توش هرچي ميگردم dll را پيدا نمي كنم كه كار كنم

peymannaji
یک شنبه 16 فروردین 1388, 23:17 عصر
سلام
peymannaji من dll مربوطه را گرفتم كه توي اين سايت هست ولي در هنگام دريافت sms بيش از 5 تارو trial ميزنه.
البته يه نسخه از برنامه را پيدا كردم كه اين مشكل را ندارد ولي توش هرچي ميگردم dll را پيدا نمي كنم كه كار كنم

با توجه به سایتش شما باید دنبال ocx باشی نه dll

araelectronic@ymail.com
دوشنبه 17 فروردین 1388, 00:03 صبح
با سلام
دوست عزيز براي نوشتن برنامه اس ام اس اصلا نيازي به dll و ocx نداريد .
gsm modem و يا موبايل شما زمانيكه در حالت مودم قرار ميگيرد دقيقا همانند يك مودم خاص عمل ميكند كه يكسري دسترالعمل بنام atcommand دارد كه با استفاده از اين دستورات هر كاري ميتوانيد با مودم انجام دهيد . ميتوانيد اين دستورات را در از اينترنت پيدا كنيد
موفق باشيد

f_g1348
دوشنبه 17 فروردین 1388, 08:21 صبح
سلام
بعضي از مودم ها حالت text را پشتيباني مي كنند و در استفاده از دستورات at راحتي ولي بعضي ديگر نه كه در حالت pdu كار مي كنند و مشكله

mojtaba-saleh
چهارشنبه 26 فروردین 1388, 17:03 عصر
فروش کامپوننت کرک شده کار زیاد جالبی نیست , من خودم Kylix رو از سایت اصلیش خریدم و خیلی ازش راضیم , از لحاظ سرعت از Mcore بالاتره , امکاناتش هم جالبه
دوستان ActiveXperts هم هست که هم کرکش توی نت هست , هم کار باهاش آسونه
موفق باشید http://www.getsmile.com/emoticons/smileys-91853/_950/bouquet.gif

f_g1348
دوشنبه 31 فروردین 1388, 13:00 عصر
سلام دوستان
توي اين تاپيك تا اينجا در رابطه با ocx هاي آماده صحبت كرديم حالا بياييد و در رابطه با نوشتن برنامه بدون استفاده از ocx آماده صحبت كنيم.

f_g1348
دوشنبه 31 فروردین 1388, 15:31 عصر
سلام
اين لينك يه جورايي بدرد ميخوره.
http://www.codeproject.com/KB/vb/AT_commands.aspx

محمد زارع
یک شنبه 13 اردیبهشت 1388, 14:40 عصر
با تشکر به خاطر این کامپونت
اما من یه مشکلی دارم باهاش
وقتی گوشی رو وصل میکنم با کابل به سیستم
هر کدوم از تنظیمات کانکشن رو که میزنم نمیشه
پورت کابلم هم کام5
اما نمیشه
راستی protocol رو چی باید بزارم؟
گوشیم هم ان73-نوکیاست
اگر ممکنه راهنماییم کنید

سلام

من خودم با Motorola SLVR-L7 کار کردم عالی جواب داد، توی اون مورد فکر کنم ATCommand بود شماره پورتم رو هم که از روی پورت مودم توی کنترل پنل می خوندم، در ضمن شما باید از روی گوشی تنظیمات اون رو طوری تغییر بدید که موقع وصل شدن به کامپیوتر گوشی به عنوان مودم شناخته بشه نه بعنوان Mass Storage Device.

من خودم این کارها رو کردم، امیدوارم مشکل کوچیکت حل شه.

زارع

joker
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 18:55 عصر
سلام
دوست عزیز فکر کنم محدودیت کاراکتر برای ارسال کاراکترهای یونیکد به محدودیت شبکه مربوط میشه. با خود موبایل هم اگه تایپ کنیم بیشتر از 70 کاراکتر رو توی sms دوم ارسال میکنه.
اگه منظورتون چیز دیگریست لطفاً اشاره کنید.
با تشکر
زارع
منظورم اینه که با وجود محدودیت ذاتی شبکه ای اینطوره منتها وقتی تعداد کاراکتر از 70 بیشتر باشه ، موبایلها چطوری خودشون دوتا الی بیشتر پیام را در واقع توی دل یک پیام تحویل میدن و پیام یکی دیده میشه ...

محمد زارع
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 23:17 عصر
ظاهرا که نسخه کرک شده هم افاقه ای نکرد و همچتان محدودیت 70 کاراکتر برای ارسال اس ام اس یونیکد را داره ...
کامپیوننتی سراغ دارید که این محدودیت را نداشته باشه و پیامهای چند تکه ای را هم بتونه بفرسته ؟

سلام
دوست عزیز فکر کنم محدودیت کاراکتر برای ارسال کاراکترهای یونیکد به محدودیت شبکه مربوط میشه. با خود موبایل هم اگه تایپ کنیم بیشتر از 70 کاراکتر رو توی sms دوم ارسال میکنه.

اگه منظورتون چیز دیگریست لطفاً اشاره کنید.

با تشکر
زارع