PDA

View Full Version : سوال: چند سوال برای ساختن یک نت پد

dragontools
پنج شنبه 13 فروردین 1388, 22:06 عصر
با سلام
من در حال نوشتن برنامۀ نت پت تقریباً حرفه ای هستم.
من با دو مشکل برخوردم:گریه:
1
- چگونگی بدست آوردن اصطلاحاً current Line در Rich Text Box
من فکر می کردم با این میشه کاری کرد
RichTEXTBox1.Lines.count
ولی پایین رفتم بالا آمدم نشد!!!
این کد کل تعداد خط ها رو نشون می ده، یعنی اگه شما 5 خط بنویسید و بعد موس را روی خط اول کلیک کنید بازهم همان 5 است مگر این که 5 خط رو پاک کنی تا بشه یک!!!!!:متفکر:
لطفاً در مورد حرف ها توضیح بدهید

2- من در جایی دیده بودم که با وارد شدن هر حرف حجم فایل متنی تغییر می کند. ولی هر توی فضای FileSystem جستجو کردم ؟؟؟!!!!:متفکر:

3- چگونه میتوان از dll استفاده کرد. من یک فایل از این نوع نوشتم و در پروژه ای که میخواهم از اون استفاده کنم بدین صورت اون رو تعریف کردم تا کارم راحت بشه.البته بعد از اضافه کردن اون به پروژه.

Dim Dll As NoteFunc.Class1
notefun همون اسم دی ال اله
حالا هر موقع میخواهم از توابع اون استفاده کنم ، برنامه رو break میکنه و روی خط فراخوانی تابع یک خط زرد می کشه و هیچ اطلاعاتی دیگه نمیده (مثلاً راهنمایی):متفکر::عصبانی++:

لطفاً اگر می توانید کمک کنید:تشویق:
انشأالله که رفتن به کربلا نصیبتان شود

با تشکر:چشمک:

baidin
جمعه 14 فروردین 1388, 11:29 صبح
با سلام
من در حال نوشتن برنامۀ نت پت تقریباً حرفه ای هستم.
من با دو مشکل برخوردم:گریه:
1
- چگونگی بدست آوردن اصطلاحاً current Line در Rich Text Box
من فکر می کردم با این میشه کاری کرد
RichTEXTBox1.Lines.count
ولی پایین رفتم بالا آمدم نشد!!!
این کد کل تعداد خط ها رو نشون می ده، یعنی اگه شما 5 خط بنویسید و بعد موس را روی خط اول کلیک کنید بازهم همان 5 است مگر این که 5 خط رو پاک کنی تا بشه یک!!!!!:متفکر:
لطفاً در مورد حرف ها توضیح بدهید

2- من در جایی دیده بودم که با وارد شدن هر حرف حجم فایل متنی تغییر می کند. ولی هر توی فضای FileSystem جستجو کردم ؟؟؟!!!!:متفکر:

لطفاً اگر می توانید کمک کنید
انشأالله که رفتن به کربلا نصیبتان شود

با تشکر:چشمک:

اصلا RichTEXTBox1.Lines.count برای اینه که تعداد کل خطها را برگردونه حالا این که شما میخواهی چی خروجی بگیری بماند!

dragontools
جمعه 14 فروردین 1388, 13:20 عصر
مشکل همین جاست من این رو امتحان کردم و اگه نتیجه نمی گرفتم مطرحش نمی کردم
مشکل من اینه که می خوام مثلاً با کلیک شدن بر روی خط ششم عدد شش در را برگرداند:متفکر:

لطفاً اگه میتنونید جواب سوال دوم رو هم بدید:گریه: