PDA

View Full Version : پشتيبان گيري و بازيافت اطلاعات از ديتابيس

mohandes1381
شنبه 15 فروردین 1388, 00:04 صبح
سلام دوستان .
من يك ديتابيس دارم كه زماني كه اون رو به SQL Server متصل مي كنم هيچ مشكلي با تهيه ي Backup و حتي بازيافت اطلاعات ندارم . اما الان به دلايلي مجبور شدم كه به جاي SQL Server از SQLExpress استفاده كنم . اما نمي دونم براي اين كار چه كار بايد كنم . اگه امكان داره راهنماييم كنيد . ممنون .

AminSobati
شنبه 15 فروردین 1388, 12:26 عصر
سلام دوست عزیزم،
به هر شکلی که میتونین بهش Connect بشین (مثلا از طریق ADO یا OSQL.exe یا ...) و از sp_Attach_db استفاده کنین

mohandes1381
شنبه 15 فروردین 1388, 12:43 عصر
سلام دوست عزیزم،
به هر شکلی که میتونین بهش Connect بشین (مثلا از طریق ADO یا OSQL.exe یا ...) و از sp_Attach_db استفاده کنین

ممنون از راهنماييتون . از sp_Attach_db استفاده كردم . مي دونم كه با اين روش attach شد . چون براي بار دوم كه ميخواستم از اين روش استفاده كنم error داد و كفت كه نام database وجود داره . اما چون با sqlexpress و كاراييش آشنايي ندارم اين رو نمي دونم كه آيا وقتي به اين روش database اي رو attach مي كنيم نام databaseمون در ليست databaseهاي sqlexpress مياد يا نه ؟
واضح تر بگم . زماني كه با اين روش databaseام رو attach كردم و وارد برنامه ي SQL Server شدم و نام serverام رو sqlexpress قرار دادم databaseهاي پيش فرض sqlexpress رو نشون ميداد ولي database من رو كه ميدونم بهش attach شده رو نشون نمي داد . من بايد كاري انجام بدم كه نام databaseام رو در ليست databaseهاي sqlexpress نشون بده تا بتونم در جاهاي ديگه مثل crystal report از اون استفاده كنم . ممكنه اين راه كاري كه من انتخاب كردم درست نباشه . اگه شما راه بهتري به ذهنتون ميرسه لطفاَ كمكم كنيد .

masoud.ramezani
شنبه 15 فروردین 1388, 13:44 عصر
سلام

چرا از management studio مربوط به sql server express edition استفاده نمیکنید. این طوری کاراتون خیلی راحت انجام میشود. البته امیدوارم سوالشما راخوب متوجه شده باشم.

AminSobati
شنبه 15 فروردین 1388, 15:04 عصر
زمانی که دیتابیس Attach شد در لیست دیتابیسها ظاهر میشه. شاید شما اشتباها به Instance دیگه ای Attach کردین