PDA

View Full Version : چاپ بر اساس master details

daffy_duck376
یک شنبه 16 فروردین 1388, 17:39 عصر
سلام دوستان
من قبلا راجع این موضوع توسایت یه چیزهایی دیده بودم ولی حالا هرچی میگردم نیست .
من باید یه لیست پرینت کنم که شامل اطلاعات گروه حساب و حسابهای کل هست که جدول حسابهای کل نسبت به گروه حسابها به صورت MASTER/DETAILS عمل میکنه . حال میخوام هنگام پرینت ایتدا یک سطر گروه حساب نمایش داده بشه و زیر اون حسابهای کل مربوط به اون گروه و الی آخر . این رویه برای تمام گروههای حساب تکرار بشه و همه اینها باید پشت سر هم باشند . لطفا من را ارهنمایی کنید

vcldeveloper
دوشنبه 17 فروردین 1388, 00:53 صبح
با چه ابزار گزارش گیری؟

daffy_duck376
دوشنبه 17 فروردین 1388, 05:19 صبح
quck report

Ahmad Chehreghani
دوشنبه 17 فروردین 1388, 16:42 عصر
سلام
براي يک Master/Detail ساده
شما يک پيج کوئيک رپورت روي فرمتون بندازيد.
روي اون دوبار کليک کنيد
Page Header و Detail band رو تيک بزنيد (Page Header بسته به نيازتونه)
مقدار Dataset مربوط به پيج کوئيک رپورت را برابر Master و مقدارDataset مربوط به Detail band را برابر Detail قرار بديد.
حالا فيلد هاي Master را روي Page Header بزاريد و فيلد هاي Detail را روي Detail band .

براي گروهي
شما يک پيج کوئيک رپورت روي فرمتون بندازيد.
روي اون دوبار کليک کنيد
Page Header رو تيک بزنيد (Page Header بسته به نيازتونه)
مقدار Dataset مربوط به پيج کوئيک رپورت را برابر Master قرار بديد.
يک QRBand روي کوئيک رپورت بندازيد و مقدار Band Type را برابر rbGroupHeader قرار بديد
يک QRSubDetail روي کوئيک رپورت بندازيد و مقدار HeaderBand آن را برابر QRBand قبلي قرار دهيد و مقدا Dataset آن را برابر Detail قرار دهيد.
حالا فيلد هاي Master را روي QRBand بزاريد و فيلد هاي Detail را روي QRSubDetail .

موفق و پيروز باشيد

vcldeveloper
دوشنبه 17 فروردین 1388, 17:06 عصر
دو باند SubDetail بر روی گزارش بیاندازید. خاصیت DataSet اولی را بر روی نام جدول Master تنظیم کنید، خاصیت DataSet دومی را بر روی نام جدول Detail. در نهایت، خصوصیت Master دومی را بر روی نام SubDetail اول تنظیم کنید.