PDA

View Full Version : سوال: اثر انگشت

hossein_elnino
دوشنبه 17 فروردین 1388, 13:25 عصر
سلام دوستان
من میخواهم یک برنامه اثر انگشت بنویسم که در صورت درست بودن جواب on در صورت غلط بودن off بدهد کسی میتونه منو راهنمایی کنه.(منبع,کتاب یا تیکه برنامه)
با تشکر. :متفکر:

mabbaszadegan
دوشنبه 17 فروردین 1388, 16:49 عصر
سلام ، این برنامه رو چجوری مینویسی؟
خیلی باحاله اگه بشه؟
ولی به نظر من باید نیاز به سخت افزارهایی برای انجام این کار داری .
در کل که خیلی خوبه اگه بشه .
اگه ممکنه به امثال من که تازه کاریم هم یاد بدید تا بتونیم به این نوع برنامه ها هم فکر کنیم!!!

mortezamsp
پنج شنبه 20 فروردین 1388, 23:21 عصر
سلام دوست گرامی امیدوارم حالتون خوب باشه.

من یه برنامه میشناسم که تو اون دو تصویر با هم مقایسه میشن و نشون میده این دو تصویر ( که توشون فقط از دو رنگ استفاده میشه )چقدر شبیه به هم هستند ( یه عدد درصدی میده ) . البته این کمی شبیه برنامه شما میشه باید شما تصویر سیاه و سفید اثر انگشت رو از قبل دریافت کرده باشید.امیدوارم این برنامه بتونه کمکتون کنه:
http://cplusplus.blogsky.com/1388/01/14/post-26/

ICEMAN
جمعه 21 فروردین 1388, 12:15 عصر
سلام ، این برنامه رو چجوری مینویسی؟
خیلی باحاله اگه بشه؟
ولی به نظر من باید نیاز به سخت افزارهایی برای انجام این کار داری .
در کل که خیلی خوبه اگه بشه .
اگه ممکنه به امثال من که تازه کاریم هم یاد بدید تا بتونیم به این نوع برنامه ها هم فکر کنیم!!!
اگه بشه؟ خیلی وقته که شده علم جدیدی نیست دوست عزیز Image Processing منابع خوبی هم ازش هم داخل و هم خارج می تونی پیدا کنی

از نظر سخت افزار هم یک Scanner Fingerprint لازم هست که البته laptop های فعلی دارن

mabbaszadegan
جمعه 21 فروردین 1388, 23:24 عصر
ممنون ، دوست عزیز iceman از تذکرتون
فقط یه سوال ، اگه جواب بدی ممنون میشم :
با چه دستوری میشه اثر انگشت را به عنوان ورودی از لپ تاپ گرفت ؟

SamaPic
دوشنبه 24 فروردین 1388, 20:13 عصر
با سلام خدمت دوست عزیز.

من قبلا قصد انجام چنین کاری را داشتم. ولی با مشکلاتی روبرو شدم و در این انجمن هم مطرح کردم.
دوست من زبان سی قادر به انجام چنین کاری نیست.اگر می خواهی این کار را با سی انجام دهی 1. کیفیت 2. کمیت را از خود می گیری .
بهترین برنامه برای انجام چنین کاری دلفی است.
بهتر است قبل از شروع هر کاری انسان شروع به جمع آوری اطلاعات کند.
خدانگهدار.