PDA

View Full Version : تبدیل عبارت باقاعده به ماشین خودکار قطعی

programmermp
دوشنبه 17 فروردین 1388, 13:41 عصر
سلام
می خواستم یک عبارت باقاعده رو به ماشین خودکار قطعی تبدیل کنم اگه امکانش هست من رو راهنمایی کنید

این رو باید با کد نویسی انجام بدم در دات نت زبانش هم مهم نیست

اگه کدش رو بدید که خیلی عالیه وگرنه راهنمایی کنید که چطوری انجام می شه با یک مثال تا بتون کدنویسی کنم

با تشکر فراوان

pesar irooni
شنبه 22 فروردین 1388, 15:53 عصر
اگه قراره که یک عبارت خاص رو تبدیل به DFA کنی که کاری نداره اول بصورت دستی مینویسی و بعد با استفاده از ماتریس پیاده سازیش میکنی. اما من فکر کنم منظور شما اینکه یه برنامه بنویسی که هر عبارات منظم رو میگیره به DFA تبدیل کنه؟ درسته؟ اگه منظورت این باشه دقیقا همون بحثیه که توی کامپایلرها در قسمت تحلیلگر لغوی (lexical analyzer) مطرح شده و میتونی بخش ساخت DFA از روی عبارات باقاعده را از روی کتابهای کامپایلر (مثلا کتاب ایهو) بخونی.
ضمنا برنامه هایی بنام کامپایلر lex وجود داره که ازت عبارت باقاعده میگیره و DFA پس میده.

programmermp
سه شنبه 25 فروردین 1388, 16:16 عصر
سلام مرسی از پاسخگوییت

اگه می شه مشخصات کتاب رو کامل بگید فارسی هست یا لاتین؟

من باید فرایند دریافت عبارت باقاعده و تبدیل به ماشین غیر قطعی و بعد تبدیل به قطعی رو با یک زبان برنامه نویسی که فرق نمی کنه چی باشه انجام بدم

کاش می شد یکی کمکم کنه تو برنامه نویسیش

pesar irooni
چهارشنبه 26 فروردین 1388, 00:24 صبح
سلام
کتاب "کامپایلرها اصول، ابزار و روشها" نوشته آلفرد ایهو، راوی سدی و جفری اولمن که چند تا ترجمه داره.
ترجمه دکتر دلداری خیلی خوبه ولی بدیش اینه که تنها 4 فصل اول رو ترجمه کرده که کار شما رو راه میندازه.
ترجمه قلزم هم مثل همیشه افتزاحه ولی 8 فصل رو ترجمه کرده.
کتاب اصلی 12 فصله که شنیدم ebook اونم هست.
اگه بخوای من دوست دارم کمکت کنم ولی چیز زیادی از برنامه نویسی نمیدونم. یعنی با زیر و بم های C# آشنا نیستم. اما بدم نمیاد یاد بگیرم.