PDA

View Full Version : آموزش بانک اطلاعاتی در c#

dab_hrd
پنج شنبه 20 فروردین 1388, 08:17 صبح
با سلام بنده یک برنامه نویس foxpro تحت dos هستم که سعی در آموزش زبان c# رادارم اما متاسفانه بانک اطلاعاتی آن را یاد نمی گیرم .
لذا خواهشمند است مقاله ، جزوه و یا کتابی که این مباحث را به زبان ساده توضیح می دهد برایم بفرستید .
مخصوصا" بانک اطلاعاتی sql server 2005
قبلا" از لطف و عنایت شما کمال تشکر دارم .

rnm123
پنج شنبه 20 فروردین 1388, 16:16 عصر
دوست عزیز پیشنهاد میکنم کتاب آقای هاشمیان در مورد آموزش C# را مطالعه نمائید که در آن در رابطه با بنک های اطلاعاتی در C# و تبادل اطلاعات بین بانک و برنامه به خوبی توضیح داده اند اگر توی اینترنت یک سرچ کوچیک انجام بدی ( در مورد آموزش C# هاشمیان ) لینکهای زیادی برای دانلود اون پیدا میکنی.

asefy2008
پنج شنبه 20 فروردین 1388, 19:01 عصر
اینو رو هم ببین

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=133060

linux
پنج شنبه 20 فروردین 1388, 20:15 عصر
با سلام بنده یک برنامه نویس foxpro تحت dos هستم که سعی در آموزش زبان c# رادارم اما متاسفانه بانک اطلاعاتی آن را یاد نمی گیرم .
لذا خواهشمند است مقاله ، جزوه و یا کتابی که این مباحث را به زبان ساده توضیح می دهد برایم بفرستید .
مخصوصا" بانک اطلاعاتی sql server 2005
قبلا" از لطف و عنایت شما کمال تشکر دارم .
و اما فاکس پرو و داس ، اول از همه باید نگاه خودتان را در مورد برنامه نویسی عوض کنید.
و بعد ، سی شارپ چیزی به اسم بانک اطلاعاتی نداره. حتی دستوری نداره که بخواد از توی بانک اطلاعاتی چیزی بخواند یا بنویسد.یک سری ابزار و کلاس هست که ado.net نامیده می شود. API را در اختیار برنامه نویس قرار می دهد تا با انواع بانک اطلاعاتی رابطه برقرار کند. از جمله همان DBF که شما استادش هستید.
و اما sql server 2005 هیچ ربطی به سی شارپ ندارد ، مبحث جدایی هست همانقدر که اراکل به سی شارپ ربط دارد ، sql server هم مربوط می شود.
سعی کنید اول sql یاد بگیرد برای یادگیری هم چندتا کتاب و آموزش هست که در بخش sql وجود معرفی شده است.