PDA

View Full Version : ReactOS ؟

mithridates
جمعه 21 فروردین 1388, 15:03 عصر
کسانی که با این سیستم عامل کار کردند لطفا نظر بدن. من نصب کردم دسکتاپ درست حسابی نداشت و همش صفحه سفید میشد و احتیاج به رفرش بود.

کلا ناقص به نظر میرسه ولی تو سایتش زده چندین سال هست دارن روش کار میکنن و جایگزین ویندوز هست.

لطفا کسانی که کار کردن یا اطلاعات دارن راجبش بیان کنن

miradli
یک شنبه 23 فروردین 1388, 11:42 صبح
اگر سایت خودش رو مطالعه می کردی میدیدی که نوشته این پروژه هنوز در مرحله بتا هست ! و برای استفاده روزمره پیشنهاد نمیشه ! اگر چه میشه خیلی از کارها رو باهاش کرد اما خود ویندوز که نیست .
بزرگترین چیزی که در مورد این پروژه به من لذت میده پیاده کردن سیستم عاملی با استفاده از سورس باز و شبیه ویندوز هست . البته با توجه به سرمایه گذاری مایکروسافت و ... نمیشه گفت از ویندوز فراتر خواهد رفت ولی من امیدوارم به این پروژه .

بله چنین سال هست که این پروژه داره روش کار میشه .
شما اگر یک نگاه به ویندوز بندازید متوجه میشید که چه تعدادی دایالوگ باکس و اررور و ... توش هست که اگر بخواهید فقط تایپ کنید چند سالی طول میکشه ! بوجود آوردن رابط کاربر گرافیکی کامل کار ساده ای نیست اگر پروژه هایی مثل کا د ای و گنوم تا امروز خیلی کامل شدند باید به این مسله توجه کنید که لینوکس از پشتیبانی شرکتهای بزرگ و برنامه نویس ها ی زیاد و طرفداران بسیاری برخوردار هست . شاهکار این پروژه اجرای نرم افزارهای ویندوز هست که با اومدن هر نسخه جدید قابلیت اجرای اون به این پروژه اضافه میشه .

امیدوارم مفید بوده باشه .

Ninja4Virus
سه شنبه 25 فروردین 1388, 11:48 صبح
با سلام
مهمترین مزیت این سیستم عامل سورس آزاد آن است که در اختیار همگان قرار می گیرد.جالب این جاست که بسیاری از برنامه هایی که بر روی ویندوز نصب می شوند بر روی این سیستم عامل نیز نصب می شوند و می توان با آنهاکار کرد.مثلا با ویژوال بیسیک می توان در آن برنامه نویسی کرد.

mithridates
دوشنبه 31 فروردین 1388, 18:04 عصر
حالا همین بتا رو سیستم همه همین مشکلی که گفتم داره؟ یا رو مال من اینطور شده؟ احتیاج به refreshمکرر؟