PDA

View Full Version : گفتگو: نقطه داخل پلی گن هست!

reza273
شنبه 22 فروردین 1388, 12:28 عصر
می خواستم بدونم الگوریتم هایی که مشخص می کنه یک نقطه داخل پلیگن هست کسی داره یا نه ؟
البته معروف تریناشو می دونم یکی کشیدن خط از نقطه تاانتهای صفحه اگه تعداد نقاط برخورد فرد باشه داخله --- دومیش ضرب خارجی برداری هست که نیاز به توضیح نیست.

اما اگه چیزایی دیگه هم هست علاقه مندم بدونم.

mortezamsp
سه شنبه 01 اردیبهشت 1388, 22:31 عصر
باسلام.

من میخواستم در یک برنامه بتونم داخل یک چند ضلعی رو رنگ کنم و به برنامه ای مثل این نیاز داشتم.

من فکرم میکردم باید همه نقطه های روی خط رو ریختش تو یه آرایه دو بعدی و بعدش همه نقطه ها رو چک کنی که آیا در اون ستون یا سطری که هستن آیا بین دو مقدار یک (نقطه شکل ) هستن یا نه. راه حل دیگه ای به ذهنم نرسید. البته این یک راه طولانی است.

خواهش میکنم این پاسخ را ارزیابی کنید و اگر راه حل دیگری به ذهنتان رسید من را هم مطلع کنید.

reza273
سه شنبه 08 اردیبهشت 1388, 15:24 عصر
اگه خواستی داخل یک چندضلعی رو رنگ کنی بهتره از الگوریتم که 4تا پیکسل اطرافو پر می کنه استفاده کنی به این صورت که اول یک نقطه که x,y داخل چندضلعی هست پر می کنی بعد 4 پیکسل اطرافش یا 8 پیکسل اطرفشو ست می کنی اگر که به خط نخوره این روش بسیار سریع است اما روشهای دیگه هم مثل استفاده از حرکت خط های موازی بدین صورته که خط به خط میای بالا از برنامه اگه به چند ضلعی خط برخورد رنگ کنه به محض اینکه دوباره خورد قطع می کنه توضیحات جامع تر اگه خواستید براتون بزارم.