PDA

View Full Version : سوال: بهتربن شيوه براي پياده سازي فاکتورهاي برگشت از خريد و برگشت از فروش

sjhosseini
یک شنبه 23 فروردین 1388, 06:40 صبح
با سلام
به نظر دوستاني که تو برنامه هاي حسابداري کار کردند بهتربن شيوه براي پياده سازي فاکتورهاي برگشت از خريد و برگشت از فروش چه روشيه؟
نظر من استفاده از همون دو جدول order , order details هستش که فيلد type از جدول order نوع فاکتور رو مشخص ميکنه؟
آيا کسي روش بهتري داره؟

مهدی کرامتی
یک شنبه 23 فروردین 1388, 08:47 صبح
اگر شما موقع برگشت از فروش و امثال اون فاکتور اصلی رو تغییر بدید سوابق فاکتور مورد نظر رو از بین می برید. برای مرجوع کردن یک فاکتور میبایست یک فاکتور معکوس (که نوع اش مرجوعی باشه) در سیستم بر اساس همون فاکتور قبلی ثبت کنید. فاکتورهای مرجوعی بالطبع این خاصیت رو دارند که مبلغ مرجوع شده که طی فاکتور خرید از حساب طرف کم شده رو به حساب طرف اضافه میکنند.

sjhosseini
یک شنبه 23 فروردین 1388, 17:36 عصر
اگر شما موقع برگشت از فروش و امثال اون فاکتور اصلی رو تغییر بدید سوابق فاکتور مورد نظر رو از بین می برید. برای مرجوع کردن یک فاکتور میبایست یک فاکتور معکوس (که نوع اش مرجوعی باشه) در سیستم بر اساس همون فاکتور قبلی ثبت کنید. فاکتورهای مرجوعی بالطبع این خاصیت رو دارند که مبلغ مرجوع شده که طی فاکتور خرید از حساب طرف کم شده رو به حساب طرف اضافه میکنند.
من منظورم ساختار جدوله. آیا استفاده از یک فیلد type برای تشخیص نوع فاکتور(خرید - فروش - برگشت از خرید - برگشت از فروش) کار درستیه؟
فکر کنم برنامه هلو هم همینکارو کرده؟
آیا در دراز مدت باعث کندی برنامه به خاطر تراکم رکوردها در یک جدول نمیشه؟؟؟

kiarayan
سه شنبه 25 فروردین 1388, 09:33 صبح
یه راهم اینه که برای هر فاکتور یک جدول داشته باشیم که محدودیتش فقط در قسمت گزارش گیری است که باید چند تا table چک بشه!

kiarayan
سه شنبه 25 فروردین 1388, 09:34 صبح
ببخشید چند تا table