PDA

View Full Version : خبر: SQL Buddy : مدیریت پایگاه های داده بصورت آژاکس

امیـرحسین
یک شنبه 23 فروردین 1388, 19:58 عصر
سلام

احتمالا همهتون با phpMyAdmin کار کردید و می دونید که چقدر کامله. SQL Buddy مانند همین ابزار هست ولی بصورت تمام آژاکس. همه امکانات phpMyAdmin رو نداره ولی تمام قابلیتهای اصلی که نیاز کارهای مرسوم هست رو بخوبی پشتیبانی می کنه.

از ویژگی ها:

حجم خیلی کم (حدود 300 کیلوبایت).
بدون نیاز به نصب.
اپن سورس و به زبان PHP.
پشتیبانی از MySQL و SQLite.
پشتیبانی از زبانهای مختلف (فارسی سازیش تو سایته و هرکی بخواد می تونه ترجمه ها رو جمله به جمله انجام بده).
تمام آژاکس.
استفاده از Mootools (اگر با مرجع Mootools کار کرده باشید و حرفه ای باشید می تونید امکانات جاوااسکریپتش رو مطابق میل و نیازتون تغییر بدید).
سرعت بالا
و ....

من خودم از این ابزار بجای phpMyAdmin استفاده می کنم. مخصوصا توی لوکال چون خیلی سریعتره.

سایت: SQL Buddy (http://sqlbuddy.com)
تصاویر محیط این ابزار: ScreenShots (http://sqlbuddy.com/screenshots/)

موفق باشید
AHHP

narsic
یک شنبه 23 فروردین 1388, 23:12 عصر
با سلام
ممنون اما ایچکس نه آژاکس .
موفق باشید

امیـرحسین
یک شنبه 23 فروردین 1388, 23:40 عصر
اما ایچکس نه آژاکس
می دونید که AJAX مخفف هست و کلمات مخفف، تلفظ قطعی ندارند. ای-جکس تلفط این کلمه تحت زبان انگلیسی هست یعنی شاید این کلمه با این ساختار، در زبان فرانسه تلفظ متفاوتی داشته باشه.
آژاکس نام یکی از الهه های یونانی هست و به نوعی بخاطر خاص بودن اون الهه و این تکنیک، آژاکس هم تلفظ رایجی هست (حتی در زبان انگلیسی!).
در کل چون نمیشه برای یه کلمه مخفف تلفظ قطعی پیدا کرد (مگه اینکه جزو فرهنگ لغت یک زبان بشه) پس هر تلفظ سالمی ازش صحیحه!

yaqubian
دوشنبه 24 فروردین 1388, 12:42 عصر
دوست عزیز امیرحسین
من هم با narsic عزیز موافقم. ای جکس تلفظ اصلی این لغت هست.
بد نیست یه چند تا از این اشکالات رایج رو واستون بگم. بهتره تو این تالارها ما درستش رو رعایت کنیم تا بقیه به اشتباهاتشون پی ببرن.
1- مثلا LINUX همه به اشتباه می گن لینوکس ولی تلفظ اصلیش هست لنیکس. یعنی برخلاف نوشتنش تلفظ میشه.
2- مثلا به Underscore می گن آندرلاین. مثلا تو آدرس ایمیل این اتفاق خیلی میفته.
می دونین مشکل چیه؟ اینکه ما خودمون مطلب فارسیمون رو به انگلیسی ترجمه می کنیم و بعد فکر می کنیم اونا دارن اشتباه می کنن!!!
انشاءاله که دوستان این موارد کوچولو رو هم رعایت کنن.
موفق باشید

امیـرحسین
دوشنبه 24 فروردین 1388, 23:00 عصر
با احترام، من سر حرفم هستم چون AJAX لغت انگلیسی نیست که تلفظ معیارش تحت انگلیسی باشه! (ای-جکس، ترکیب یه حرف A به اضافه یه بخش مانند TAX می مونه. یعنی کلمه ای مثل ATAX هم ای-تکس تلفظ میشه و ....)
مثلا دامین سایت من Boplo هست. این کلمه شما یه جور تلفظ می کنید، در زبان انگلیسی یه جور تلفظ میشه و من که خودم ساختمش یه جور....
معیار اونی هست که سازنده اش تعیین می کنه در غیر اینصورت همه تلفظهاش صحیحه!
موضوع حرفم یکم پیچیده است که اینجا جاش نیست وگرنه خیلی حرف دارم درباره اش بزنم!