PDA

View Full Version : کدوم نرم افزار پایگاه داده رو شروع کنم یاد بگیرم؟

parinaz571
چهارشنبه 26 فروردین 1388, 12:50 عصر
سلام
میشه راهنماییم کنید که کدوم نرم افزار پایگاه داده رئ شروه کنم یاد بگیرم که هم بازار کارش خوب باشه و هم به عنوان یک مهندس کامپیوتر شناخته بشم؟
oracle
my sql
sql server
...........

l ممنون میشم یک منبع خوب هم برام بگید.

Afshin160
سه شنبه 01 اردیبهشت 1388, 13:18 عصر
با سلام ...

دوست عزيز براي اينكه شما را بهتر راهنمايي كنيم احتياجه اول يه سري بيوگرافي كاري يا اطلاعاتي از خودتون بديد ...

ولي به هر حال ... خوبه كه با 2008 SQL server شروع كنيد .
و اگر كتاب مد نظرتون هست كه بهتر زبان اصلي باشه فراونه يه سرچ كن. ولي اگه كلاس مد نظرتونه كلاسهاي امين ثباتي ، يا افشين رفوا خوبن

موفق باشيد

parinaz571
سه شنبه 01 اردیبهشت 1388, 17:58 عصر
با سلام ...

دوست عزيز براي اينكه شما را بهتر راهنمايي كنيم احتياجه اول يه سري بيوگرافي كاري يا اطلاعاتي از خودتون بديد ...

ولي به هر حال ... خوبه كه با 2008 SQL server شروع كنيد .
و اگر كتاب مد نظرتون هست كه بهتر زبان اصلي باشه فراونه يه سرچ كن. ولي اگه كلاس مد نظرتونه كلاسهاي امين ثباتي ، يا افشين رفوا خوبن

موفق باشيد

خوب من تو دانشگاه پروژه نرم افزار کامپیوتر رو با اوراکل 8 کار کردم البته چون به صورت گروهی کار کردم من زیاد مشارکت نداشتم.:ناراحت:

تو درس پایگاه ام یادم مییاد دستورات ساده sql مثل group , select,.... اینا کار میکردم.

الان میبینم بازار این نرم افزار گرمه البته من اگه الان شرئع کنم مسلما به پای اونایی که چند ساله دارن تو پایگاه داده کار مبکنن نمیرسم.

ولی خوب میخوام از این نرم افزار سر در بیارم.

بعد از کمی سرچ در نت یک چیزایی سرم شد. مثلا تنها دسترسی به یک کامپیوتر دارای اکس پی دارم پس باید نسخه استاندارد این نرم افزلر رو نصب منم .(درست فهمیدم؟)

و تصمیم گرفتم کتاب
آموزش

SQL Server 2005

نوشته توماس ریزو ، سیروسیان ،رو بخرم.
نمیدونم تصمیم درستی گرفتم یا نه؟

راستش من برا سخته مطلبی رو که بلد نیسم با منبع انگلیسی شرو ع به یاد گیریش کنم.

الانم نمی دونم تصمیم چی بگیرم؟

کدوم نرم افزارو انتخاب کنم و کدوم کتابا رو بخرم.؟

لطفا راهنمایی کنید.

الان یک سوال دارم من برای یادگیری از 2005 شروع کنم یا از 2008؟

اصلا چه زبانایی باید یاد بکیرم؟

خود زبان sql رو باید یاد بگیرم؟

Transact SQL چی هست؟ همون T SQL هست؟ اونم باید یاد بگیرم؟

لطفا راهنمایی کنید.

Is Null
شنبه 05 اردیبهشت 1388, 01:56 صبح
SQL Server 2005 نسخه خوبی هست که شما انتخاب کردید.
هم قابلیت‌ های خوبی داره و هم محیط جذابی.
از CD آموزشی SQL Server 2005 Tutorial (محصول پارسیان) در کنار کتابی که خودتون انتخاب کردید، استفاده کنید بسیاری از مشکلات شما در ابتدا حل میشه.

parinaz571
شنبه 05 اردیبهشت 1388, 10:50 صبح
SQL Server 2005 نسخه خوبی هست که شما انتخاب کردید.
هم قابلیت‌ های خوبی داره و هم محیط جذابی.
از CD آموزشی SQL Server 2005 Tutorial (محصول پارسیان) در کنار کتابی که خودتون انتخاب کردید، استفاده کنید بسیاری از مشکلات شما در ابتدا حل میشه.
ببخشید فقط یک سوال داشتم.

من نرم افزار
پارسیان رو که دیدم مال اموزش نسخه اینترپرایز هست

به نظر شما به درد من میخوره؟
چون من به کامپیوتر های شبکه دسترسی ندارم و این نسخه هم فقط روی سرور ها نصب میشه

یک سوالم داشتم من چه نسخه ای بخرم؟

استاندارد یا چی؟

Is Null
یک شنبه 06 اردیبهشت 1388, 01:40 صبح
ساختار بانکی اطلاعاتی در نسخه های متفاوت فرق چندانی نداره. تنها برخی از ابزارهاش متفاوت هست.
در این سی دی اگر تمام بخشهای موجود، مطابق با نسخه استاندارد نباشه (که نیست :لبخند:)؛ حداقل نحوه نصب و راه اندازی، کار با جدول ها و سایر امکانات اولیه بانک رو به شما آموزش میده.
شما برای شروع با توجه به اینکه از یک Client استفاده میکنید قاعدتاً باید از نسخه استاندارد استفاده کنید.