PDA

View Full Version : سوال: فایل های یک پروژه

don_alen
شنبه 29 فروردین 1388, 09:07 صبح
یه فایل کلاس دارم که توش توابعی برای زبان و فارسی و تاریخ های شمسی هست که تقریبا توی تمام پرژه هام کاربرد داره . ولی وقتی یه پرژه جدید می سازم و توی VS مراحلsolution explorer=>right clik =>add exist item و بعد انتخاب اون کلاس ، کلاس وارد پروژه می شه ولی اصطلاحا موقع کد نویسی هیچ جاییی از پروژه اون کلاس دیده نمی شه تا بشه ازش استفاده کرد . مشکل کجاست ؟

seven7777777
شنبه 29 فروردین 1388, 10:32 صبح
دوست عزیز سلام
شما کلاستو از طریق Solution Explorer -> right click -> add refrences به پروژه اضافه کن .
اگه کلاسش اومد که چه بهتر ولی اگه نیومد درابتدای پروژت از Using به انضمام فضای نام کلاست استفاده کن و بعد انشاالله به کلاست دسترسی داری .

موفق باشی

don_alen
یک شنبه 30 فروردین 1388, 02:37 صبح
مرسی که جواب دادین . ولی هیچ کدوم ار این دو راه به نتیجه نرسید.

khaste_007
یک شنبه 30 فروردین 1388, 03:24 صبح
با سلام اگر تمام مراحل اضافه کردن کلاس را به درستی انجام داده اید احتمالا کلاس شما در یک namespace دیگر هست که شما باید اون namespace رو یا با استفاده از using به فایلها تون اضافه کنید یا هر بار استفاده از کلاس اون namespace رو قبل از نام کلاس استفاده کنید.
اگر جواب نداد شرایط مسئله رو کامل تر بیان کنید و بگید که چه کارهایی تا حالا کردید و نشده.

Happy_davood
یک شنبه 30 فروردین 1388, 08:53 صبح
به نظرم کلاس رو باید public بکنید . مخصوصاً که داخل این کلاس حتماً اون توابه تاریخ و ... رو بصورت static تغریف کردید . کافیه جلوی اسم کلاستون یه public هم بزاری .

NewFoxStudent
یک شنبه 30 فروردین 1388, 09:10 صبح
از نامی که توی Refrence برای این کلاس دیده میشه توی قسمت کد استفاده کنید
یعنی همون نام NameSpace

don_alen
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1388, 01:36 صبح
الان پیش کامپیوتر خودم نیستم. امتحان میکنم و خبر میدم . بازم مرسی

don_alen
جمعه 11 اردیبهشت 1388, 08:54 صبح
این فایل کلاس من هست (http://donalen.persiangig.ir/tavabe.cs) . اینو تویه پروژه اد کنید (کلاسو نسازید ، اد کنید) !!!
یه فرم که یه دکمه هم داره تو پرژهه بزارید.....
حالا توی کد دکمه یکی از توابع این کلاسو صدا بزنید

اینه مشکل من !!!!!!!!!!!!!