PDA

View Full Version : قطع نشده خط تلفن در تلفن گویا با استفاده از ابزار Tapiex

sjhosseini
یک شنبه 30 فروردین 1388, 10:43 صبح
سلام
من یه تلفن گویا با استفاده از ابزار tapiex طراحی کردم که به دیستابیش وصل شده و اطلاعات درخواستی کاربر رو بر اساس سیستم تعریف شده براش میاره.
فقط یه مشکلی وجود داره و اون زمانی پیش میاد که کاربر بعد از درخواست خودش (که این درخواست بر اساس شماره های ورو دی کاربر مشخص میشه) اگر درحین پاسخگویی از طرف سیستم که ممکن مجموعه ای از صدا ها باشه (مثلا خواندن یک عدد چند رقمی با متد PlayBackFile که چندین بار پشت سر هم فراخوانی میشه و تک تک پس از پایان هر صدا صدای بعدی پخش میشه) تلفن رو قطع کنه سیستم متوجه قطع اتصال نمیشه و برنامه همچنان با فرض اینکه خط مشغول هستش تماس رو قطع نمیکنه
یعنی در این وضیعت هیچیک از رویدادهای OnDisconnected یا Onbusy یا OnEndCall اتفاق نمیفته در صورتی که در وضعیتهای عادی اتفاق میفته
کسی اگه راهنمایی کنه ممنون میشم
با تشکر

mpmsoft
یک شنبه 30 فروردین 1388, 13:01 عصر
توسط OnInfo می تونید متوجه بشید منتها با یک وقفه ای که مخابرات تعیین می کنه

sjhosseini
یک شنبه 30 فروردین 1388, 15:19 عصر
نه رویداد OnCallInfoChanged و نه OnCallStateChange در این حالت(پخش صداهای متوالی) متوجه قطع تماس از جانب تماس گیرنده نمی شن ولی در حالت عادی مشکلی ندارن.
در ضمن من از lineGroup استفاده می کنم.

sjhosseini
دوشنبه 31 فروردین 1388, 19:10 عصر
کسی نمیتونه کمکی کنه؟؟؟

alpha2009
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1388, 13:01 عصر
سلام
اصلا ربطی به اين چيزها نداره. سيگنالهای قطع تماس که از سوی مخابرات برای شما ارسال می شود در هر منطقه مخابراتی ممکن است متفاوت باشد و بايد شما ديوايسی داشته باشيد تا بتوانيد توسط آن از فرکانسهای و پترن موجود نمونه برداری کرده و آن را در سيستم خود تعريف کنيد تا هر زمان که کاربر تماس گيرنده ارتباط را قطع کرد بتوانيد بلافاصله تشخيص داده و سيستم را قطع کنيد. اگر از مودم استفاده می کنيد شما نمی توانيد به درستی سيگنال قطع تماس يا سيگنالهای مشابه ديگر را تشخيص دهيد و بايد از کارتهای مخصوص تلفن گويا استفاده کنيد. شرکت گنج افزار http://www.ganjafzar.com کارت گویا داره کارتهايي مثل دايالوجيک بهترين انتخاب برای سيستمهای تلفن گويا هستند که با قيمت حدود 700 تا 1000 ميليون تومان برای 4 خط را می توانيد تهيه کنيد.

sjhosseini
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 08:43 صبح
یعنی برای یه نرم افزار تلفن گویا طرف باید 700 هزار تومن فقط پول کارت بده
فکر کنم یه راه نرم افزار ی باشه

ali_kolahdoozan
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 09:09 صبح
به جزء همین کارتهای گران قیمت ، گشتیم نبود نگرد نیست راهی

(سیدشریفی)
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 09:36 صبح
با سلام
جناب sjhosseini (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=14901)
اين مشكل قطع تماس كه در پيام خصوصي مطرح كرده ايد براي تمامي دوستان هست و ايراد كار در مودمها و مخابرات ميباشد كه با هم سازگار نيستند
ولي شما ميتوانيد با يك روش نرم افزاري مشكل را حل كنيد به اينصورت كه در حال پخش يك پيام اگر كاربر كليدي را فشار داد كه برنامه به مراحل بعدي انتقال داده ميشود ولي شما ميتوانيد با استفاده از يك تايمر و هم با استفاده از زمان اتمام پخش پيام بفهميد كه يا كاربر گوشي را قطع كرده و يا اينكه كليدي را فشار نداده است و شما ميتوانيد از طريق خود برنامه خط تلفن را قطع كنيد

sjhosseini
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 15:49 عصر
مشکل اینه که وقتی بخوام 10 صدای متوالی رو با هم پخش کنم(مثلا در خواندن اعداد) اگر در حین پخش تماس قطع بشه برنامه متوجه نمیشه حتی بعد از اتمام پخش صدا در ضمن من بعد از اتمام پخش هر صدا هم وضعیت تماس رو چک کردم ولی اونم فایده ای نداشت و با اینکه تماس قطع شده ولی بازم برنامه متوجه نمیشه

kondor_pek
دوشنبه 06 مهر 1394, 06:27 صبح
سلام
من یه تلفن گویا با استفاده از ابزار tapiex در سی شارپ طراحی کردم .
فقط یه مشکلی وجود داره و اون زمانی پیش میاد که کاربر بعد از درخواست خودش (که این درخواست بر اساس شماره های ورو دی کاربر مشخص میشه) اگر درحین پاسخگویی از طرف سیستم که ممکن مجموعه ای از صدا ها باشه تلفن رو قطع کنه سیستم متوجه قطع اتصال نمیشه و برنامه همچنان با فرض اینکه خط مشغول هستش تماس رو قطع نمیکنه
یعنی در این وضیعت هیچیک از رویدادهای OnDisconnected یا Onbusy یا OnEndCall اتفاق نمیفته در صورتی که در وضعیتهای عادی اتفاق میفته.
نه رویداد OnCallInfoChanged و نه OnCallStateChange در این حالت(پخش صداهای متوالی) متوجه قطع تماس از جانب تماس گیرنده نمی شن ولی در حالت عادی مشکلی ندارن.
کسی اگه راهنمایی کنه ممنون میشم
با تشکر