PDA

View Full Version : استفاده از SQL با استفاده از فایل و بدون نیاز نصب SQL

notelo
دوشنبه 31 فروردین 1388, 10:08 صبح
سلام دوستان

یه دفترچه تلفن ساده نوشتم فکر کنم مفید و آموزنده باشه...

این برنامه قابلیت استفاده از SQL رو داره بدون نیاز به نصب اون یا به عبارت دیگه SQL رو به صورت فایل ذخیره می کنه...

امکانات دیگر :

1.قابلیت درج و ویرایش و حذف و ...
2.گزارش گیری مختلف
و ....

لینک : http://www.zshare.net/download/589044641519b1ff/

ali_mnkt
دوشنبه 31 فروردین 1388, 12:35 عصر
سلام دوست عزیز

من فایل rar رو دریافت کردم ولی وقتی extract می کنم error می ده . اگه می شه دوباره

upload کنی ممنون می شم (اگه حجمش کمه تو سایت upload کنی بهتره.

در ضمن من یه چند وقتی روی این موضوع که چطور می شه برنامه ای نوشت که نیاز به

نصب برنامه sqlserver در کامپیوتر مقصد نداشته باشه کار می کردم . ولی به نتیجه ای نرسیدم

اگه لطف کنی مراحل کار رو توضیح بدی ممنون می شم .

notelo
سه شنبه 01 اردیبهشت 1388, 19:27 عصر
سلام...

من الان که این تاپیک رو می نویسم دسترسی به فایل اصلی ندارم...
بله مثل اینکه فایل خرابه من تا فردا براتون فایلش رو دوباره upload می کنم.
فایل در حدود 1.5 mb که اجازه upload رو این سایت نمی ده... البته تکه تکه می کنم و در هر 3 تاپیک قرارش می دم... البته اگه مدیران سایت اجازه بدن. سعی می کنم از روند کار هم یه pdf درست کنم تا آموزشی تر بشه...
البته این رو اضافه کنم که که به این صورت با sql در حجم بالا سرعت پایینی نسبت به دیگر برنامه ها داره و در حجم های پایین می تونه کار آمد باشه...

mahdi_7610
سه شنبه 01 اردیبهشت 1388, 22:08 عصر
سلام

اگه مقداری هم توضیح بدید ممنون میشیم .

با vs2008 نوشته شده ؟

مرسی:لبخندساده:

notelo
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1388, 11:01 صبح
بله با vs 2008 نوشتم...

فایل های سه تاپیک بعد رو دانلود کنید بعدش همه رو یک جا extract کنین...

notelo
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1388, 11:03 صبح
اینم پارت 2

notelo
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1388, 11:05 صبح
اینم آخرین پارت...

notelo
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1388, 11:08 صبح
این چند وقته امتحانا شروع شده... سعی می کنم آموزشش رو هم بذارم...

notelo
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1388, 11:14 صبح
این چند وقته امتحانا شروع شده... سعی می کنم آموزشش رو هم بذارم...

mohsen_csharp
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1388, 19:40 عصر
برنامه شما روی سیستمی که سرویس sqlServer نصب نباشه ، اجرا نمیشه.
شما از SQLExpress استفاده کردی که باید روی کامپیوتر مقصد نصب باشه و سرویسش فعال باشه.

notelo
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 22:05 عصر
سلام...
شرمنده من بررسی می کنم دوباره بهتون خبر می دم... آخه این پروژه ماله چند وقت پیشه...

Ahmad_VB
جمعه 01 خرداد 1388, 21:22 عصر
سلام
با توجه به اینکه پروژه شما را بعد از نوشتن این مطلب باز خواهم کرد فعلا این اطلاعات را داشته باشید :

ببینید دوستان من جایی نشنیده و ندیده ام بدون نصب SQL بشود از فایل آن استفاده کرد. چون سرویسی به نام SQL Server باید بر روی سیستم مقصد یا سروری که در شبکه وجود دارد فعال باشد.
ولی یکی از روش هایی که باعث می شود نصب SQL Server را بتوان به خود کاربر نهایی سپرد و مراحل نصب آن بسیار ساده تر باشد استفاده از همان SQL Express است.
این ابزار علاوه بر اینکه حجم کمی دارد فضای زیادی از Ram کامپیوتر مقصد را نیز اشغال نمی کند.
همچنین تمام عملیات ایجاد ، دسترسی و حذف را نیز به برنامه نویس می دهد.
این نرم افزار رایگان می باشد و بیشتر برای استفاده در نرم افزار های Win application کوچک که حجم اطلاعاتی زیادی ندارند مفید است.
این ابزار محیط گرافیکی مستقیم همراه با خود ندارد ولی می توان از طرق مختلفی همچون خود Visual Studio یا از طریق کد نویسی و یا همچنین از یک ابزار کمکی به نام SQL Server Management Studio Express (http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=en&FamilyID=c243a5ae-4bd1-4e3d-94b8-5a0f62bf7796) که درون سایت مایکروسافت به رایگان قابل دریافت است ، به آن دسترسی داشت.

نکته : SQL Server Express به شما اجازه می دهد فایل اطلاعاتی ای تا حجم ماکزیمم چهار گیگابایت داشته باشید. بنابر این اگر می خواهید اطلاعات حجیم از جمله فایل ها و یا تصاویر زیادی را در بانک خود ذخیره کنید از این ابزار استفاده نکنید

خلاصه :
برای استفاده از بانک SQL Server باید یکی از شرایط زیر را فراهم کنید :
1 - SQL Server به صورت کامل درون سیستم مقصد نصب شده باشد و پایگاه داده ای مورد نظر درون آن Attach شده باشد. (نا مناسب از نظر موضوع این بحث)
2 -SQL Server درون شبکه ای که کامپیوتر مقصد در آن قرار دارد بر روی یک سیستم دیگر (مثلا سرور) نصب شده باشد و بانک اطلاعاتی مورد نظر درون آن Attach شده باشد.(مناسب برای حالتی که نرم افزار تحت شبکه داریم)
3- از SQL Server Express Edition بر روی سیستم مقصد استفاده کرده و فایل پایگاه داده ای مورد نظر را به آن Attach کرده یا از حالت اتصل به وسیله آدرس فایل استفاده کرد.

--------------------