PDA

View Full Version : سوال: جدا کردن اعشار عدد و تبدیل اون به صحیح در سی پلاس پلاس

maryamkhanom
سه شنبه 01 اردیبهشت 1388, 22:06 عصر
چه جوری اعشار یک عدد رو جدا کنم و به صحیح تبدیلش کنم. باید هر دفعه *10 بشه ولی نمیدونم شرط حلقه رو تا چه زمانی بذارم ( یعنی چه جوری بش بگم تا زمانی که عدد صحیح شد)

tdkhakpur
سه شنبه 01 اردیبهشت 1388, 22:36 عصر
دوست گرامی :
شما برنامه نویس خوبی خواهید شد ولی یه مشکل رو از خودتون دور کنید که این هم میتونه جواب شما باشه.
ببینید درسته کامپیوتر باید همه کارها رو به درستی و بدون حد و مرزی انجام بده ولی شما نیاز هست بعضی مواقع جلوی کارهای اضافی رو از کامپیوتر بگیرید.
شما باید یه دامنه مشخص در ورودی داشته باشید مثلا به محاسبه گر اعلام کنید از این مقدار اعشار من به 4 عددش احتیاج دارم یا میتونید بگید به 20 عدد از این ارقام اعشار.
ولی تا حالا نیاز شده که 10000000 و یا بیشتر رقم اعشار توی دنیا احتیاج بشه اصلا توی متغیر جا نمیشه......
float a=10.6548;
float b=0.0f;
long value;
b = (long)a;
a -= b;
value = a*n که n همان محدوده ماست مثلا n=4

tumrus
پنج شنبه 14 دی 1391, 15:54 عصر
دوستان من دارم یه پروژه میدم که از مدار دو عدد باید بگیریم اینا اعشار میشن که به دردم نمیخوره باید اعداد صیحیح بشه تا بتونم توان رو بدست بیاورم
مثل
v
i
p=i*v

Ananas
پنج شنبه 14 دی 1391, 21:08 عصر
سلام.
اگر عدد اعشاری x رو داشته باشیم داریم :

float x = 1.2346789;
int i = int(x);

حالا از i استفاده کنید. و یا اینکه هر جای دیگه ای برای تبدیل اعشاری به صحیح یا بر عکس همینطور اسم اون نوع رو بنویسید و بلافاصله بعد از اون داخل پرانتز نتغیرتون رو بنویسید.