PDA

View Full Version : سوال: ایجاد یک برنامه برای جمع آوری اطلاعات بیماران

Corticalsam
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1388, 13:52 عصر
سلام:
ممنون میشم منو راهنمایی کنین.
من یک برنامه نسبتا ساده میخوام بسازم که بتونم اطلاعات بیماران رو با استفاده از یک Handheld device که WM6 داره جمع آوری کنم. ضمنا در درمانگاه دسترسی به اینترنت wireless ندارم.
برنامه شامل یک فرم است که به دارای check box و drop down باشه. اطلاعات این فرم در یک database ذخیره بشه و بتونم بعدا این اطلاعات رو با یک database در لپ تاپ سینک کنم. اگر در خود PDA بشه report هم بگیرم که دیگه عالیه.
من برنامه نویس نیستم ولی آشنایی با server side application ها و framework ها و زبانهای تحت وب دارم.
حالا سوال اینجاست که آیا ساختن همچین برنامه ای امکانپذیره با استفاده از code generator ها و RADs بصورتی که نیاز نباشه زبان خاصی رو یاد بگیرم یا نه؟
در صورتی که امکان داره ممنون میشم که نام برنامه ها رو بهم معرفی کنین.
واقعا از لطفتون ممنون میشم.
در ضمن سعی کردم از برنامه هایی مثل iron speed استفاده کنم اما مثل اینکه سایت ساخته شده بوسیله این برنامه رو نمیشه روی dotnet compact framework اجرا کرد و اصولا نمیدونم که آیا میشه سایتی که با dotnet نوشته بشه رو به صورت local روی WM6 اجرا کرد!
ممنون
CorticalSam

hamidinejad
دوشنبه 30 شهریور 1388, 09:29 صبح
سلام:
ممنون میشم منو راهنمایی کنین.
من یک برنامه نسبتا ساده میخوام بسازم که بتونم اطلاعات بیماران رو با استفاده از یک Handheld device که WM6 داره جمع آوری کنم. ضمنا در درمانگاه دسترسی به اینترنت wireless ندارم.
برنامه شامل یک فرم است که به دارای check box و drop down باشه. اطلاعات این فرم در یک database ذخیره بشه و بتونم بعدا این اطلاعات رو با یک database در لپ تاپ سینک کنم. اگر در خود PDA بشه report هم بگیرم که دیگه عالیه.
من برنامه نویس نیستم ولی آشنایی با server side application ها و framework ها و زبانهای تحت وب دارم.
حالا سوال اینجاست که آیا ساختن همچین برنامه ای امکانپذیره با استفاده از code generator ها و RADs بصورتی که نیاز نباشه زبان خاصی رو یاد بگیرم یا نه؟
در صورتی که امکان داره ممنون میشم که نام برنامه ها رو بهم معرفی کنین.
واقعا از لطفتون ممنون میشم.
در ضمن سعی کردم از برنامه هایی مثل iron speed استفاده کنم اما مثل اینکه سایت ساخته شده بوسیله این برنامه رو نمیشه روی dotnet compact framework اجرا کرد و اصولا نمیدونم که آیا میشه سایتی که با dotnet نوشته بشه رو به صورت local روی WM6 اجرا کرد!
ممنون
CorticalSam

دوست عزيز براي انجام اين كار در صورتي كه مي خواهيد از زبان فارسي استفاده كنيد بايد خودتون برنامه را بنويسيد ولي اين سيستمي شما گفتيد تا حدودي ميشه از برنامه هاي آماده استفاده كرد.

reza6384
یک شنبه 19 مهر 1388, 18:49 عصر
می تونید برای انجام کارتون از VS2005 و Sql Mobile 2005 استفاده کنید. اگر برنامه نویسی دات نت رو بدونید بعد از چند ماه می تونید این پروژه رو خودتون انجام بدید. چون یک مقداری طول می کشه تا مثلا سرچ کنید و فارسی ساز متناسب با دستگاهتون رو پیدا کنید یا SDK های مربوطه اش رو پیدا کنید.