PDA

View Full Version : همزماني نوشتن در بانک

omid195
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1388, 08:46 صبح
سلام من يک برنامه دارم به زبان c# که روي دو کامپيوتر در شبکه نصب مي شود و با sql server 2005 ارتباط برقرار مي کند چگونه مي توان کاري کرد که وقتي يکي از برنامه ها در ديتابيس مشغول نوشتن است ديگري نتواند بنويسد و اين که connection string وصل شدن به sql server در شبکه چگونه است.
ممنون

Ali_Mor
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1388, 10:11 صبح
در مورد قفل کردن جداول بانک تحقیق کن
کانکشن استرینگ در شبکه فرقی با حالت معمول نداره فقط به جای localhost اسم کامپیوتر سرور که sql روش نصبه رو بذار

esmaeily-hosein
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1388, 10:16 صبح
تا جایی که من میدونم هر database داغونی اینو support میکنه ! یعنی موقعی که داره اطلاعات وارد میکنه برای خودش یه صف درست میکنه و بقیه رو تو صف میزاره

omid195
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1388, 15:41 عصر
تا جایی که من میدونم هر database داغونی اینو support میکنه ! یعنی موقعی که داره اطلاعات وارد میکنه برای خودش یه صف درست میکنه و بقیه رو تو صف میزاره

درسته که اطلاعات به صورت صف وارد مي شه ولي فرض کنيد که اگر برنامه اول اطلاعاتي رو تغيير دهد برنامه دوم اطلاعات را بر اساس آن بايد محاسبه کند مثلا فرض کنيد يک مقدار موجودي است که برنامه اول ماليات آن را حساب ميکند و مي خواهد در بانک بنويسد که در حين نوشتن برنامه دوم که اول در صف بوده بر اساس ماليات قبلي از حساب برداشت مي کند که در واقع اشتباه است

antisocial
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1388, 20:00 عصر
برای هر فرمان روی جدولت یه تراکنش تعریف کن(Transaction) بعد از تو سیشارپ تراکنش رو فراخوانی کن. اینجوری خود SQL قفل در نظر میگیره.بدون تراکنش داده هات به هم میریزه و ممکنه خراب بشه
برای بررسی از وضعیت قفل ها هم ازین فرمان استفاده کن.
exec sp_lock ما 5 نوع قفل داریم بهتره راجع بهش تحقیق کنی توضیحاتش خیلی طولانیه
اگر اطلاعات بیشتری می خوا ی رو کامپیوترت MSDN نصب کن بد برو به حالت Index HELP
تایپ کن sp_lock اونجا کاملا قفل ها رو توضیح داده .البته من طرز استفاده از تراکنش رو یه بار برای یکی از دوستان کاملا توضیح دادم فکر کنم عنوان تاپیک این بود "سطوح ایزولاسیون" یا "بحث هم زمانی داده ها در محیط شبکه" زیاد مطمئن نیستم
موفق باشی

sortami1
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 12:24 عصر
yeh rah dari onam estefadeh az thread programing hast
alan nadaram vali badan vasat amozesh pdf mizaram