PDA

View Full Version : مشکل درج در بانک

soheil3242
پنج شنبه 03 اردیبهشت 1388, 17:38 عصر
با سلام به دوستان
یه سوال خیلی فوری دارم . :عصبانی++:من میخوام برای پروژه که با vb.net 2005 نوشتم یه sqlconnection تعریف کنم . از طریق add new datasource رشته اتصال را تعریف کنم اما رشته اتصال رو از بخش add new conection به صورت sql database file بگیرم و فایل mdf بانک رو به اون بدم . وقتی پروژه رو اجرا میکنم یه سری combo box دارم که باید پر بشه که میشه . تا اینجا همه چیز درسته ولی مشکل از جایی شروع میشه که میخوام اطلاعاتی رو از طریق فرم در بانک ثبت کنم . stored procedure مربوط به ثبت اطلاعات اجرا میشه ولی اطلاعاتی در فایلmdf بانک ثبت نمیشه !!!!!!!!!!!!!!!
شکل connection string من این طوریه :
Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\mydatabase.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True
و من برای ثبت هم اطلاعات را از فرم میگیرم و به شکل پارامتر به sp میدم و sp از طریق بازکردن connection و ارتباط مستقیم با پایگاه کار میکنه یعنی با dataset کار نمی کنم .. sp درست کار میکنه چون من با وقتی بانک رو در sql attach میکنم و connection string رو به شکل
Data Source=(local)\sqlexpress;Initial Catalog=mydatabase;Integrated Security=True
میگیرم درست کار میکنه و اطلاعات رو ثبت میکنه . علت اینکه من میخوام به شکل اول عمل کنم برای تولید برنامه نصبه . چون در یکی از تاپیکها در باره این موضوع خوندم که برای تولید برنامه نصب با خود دات نت باید connection string به شکل اول باشه . ببخشید سرتونو درد آوردم ولی کمککککککککککککک:گریه: