PDA

View Full Version : آموزش کامل توابع استادارد STL

ojendays
جمعه 04 اردیبهشت 1388, 22:59 عصر
سلام به جامعه برنامه نویسی کشور ! :چشمک:
دوستانی که واقعا میتونند ازشون یک خواهش دارم و اون اینه که تویه یک تایپیک و یا همینجا شروع کنند به آموزش توابع STL اگه کسی میتونه دریغ نکنه ممنون میشم !

مثلا نمیدونم بهش چی میگن ولی first و second داره vector , map , sstream و .... لطفا آموزش بدبد تا یک مرجع خوب برای فارسی زبانها هم داشته باشیم کار هر تابع موزد استفادش مثال ازش توابع زیرمجموعه بهتره از پر کاربردترین ها و مهمترین ها شروع بشه ممنونم شاید خیلی ها از شما بخاطر اینکارتون ازتون تشکر کنند !

یک در دنیا هزار در آخرت :قلب:

ojendays
شنبه 05 اردیبهشت 1388, 14:30 عصر
خیلی ممنون ! :تشویق:
دستتون درد نکنه چقدر مشتاقان به آموزش دادن زیادن ! میدونم احتمالا بیشتری هاتون بلدید ولی نمیدونم چرا زکات علمتون رو پرداخت نمیکنید ! حالا یک آموزش بدید جایه دوری نمیره حداقل بهم بگید که نمی خوایم آموزش بدیم که بدونم شما ای کارو نمیکنید و برم دونبال کارم :ناراحت::افسرده:

mabbaszadegan
شنبه 05 اردیبهشت 1388, 18:05 عصر
سلام
منم کاملا با این موضوع موافقم ، اما خودم چیز زیادی بلد نیستم
من در حد iostream و string.h و conio.h و همین چیزای ساده بلدم ، اگه به نظرت مفیده همینایی که بلدم بذارم؟
در مورد زکات علم هم یه سر به بلاگ من بزن !!!!!
همینطور این بلاگ: http://www.neopersia.org
احتمالا نظرت عوض میشه!!!!!
یا علی

newamir
یک شنبه 06 اردیبهشت 1388, 21:25 عصر
برادر(یا شاید هم خواهر!) پس این همه کتاب و ebook و help و امثالهم رو گذاشتن برا چی؟ خوب بخون هر جاشو به مشکل بر خوردی اون موقع بیا بپرس. اگه ما میتونستیم از کتاب بهتر توضیح بدیم که خودمون یکی مینوشتیم!

mabbaszadegan
یک شنبه 06 اردیبهشت 1388, 22:27 عصر
سلام به دوست عزیزم newamir
اگه همه مثل شما فکر کنند که باید فاتحه آموزش و پیشرفت رو خوند
به نظر من هرکس هرچیزی بلده باید بیاد و به بقیه هم یاد بده تا بتونیم همه پیشرفت کنیم
این سخن امیرالمومنین است که میفرمایند: " زکات علم , آموزش است. "
امیدوارم این صحبت شما کاملا جنبه مزاح داشته باشد , در غیر اینصورت خدا میدونه سر علم چی میاد!!!!

ojendays
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 00:05 صبح
من خیلی گشتم وگرنه مطمئنا نمیومدن اینجا جون دیگه مشکلی نبود !
حالا اگه شما کتابی میشناسید که این توابع رو هم توضیح داده میتونید کمک کنید و لینکشو بهمون بدید

pswin.pooya
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 00:27 صبح
دوست من
با عذز خواهی قبلی (مخصوصا از مدیر انجمن) در مورد این پست ( اسپم)
من حرفهای newamir رو تایید می کنم. شما بدون اینکه لای کتاب رو باز کنی، حتی یه سرچ کوچولو بزنی اومدی میگی بشین برای من یاد بده. صد در صد فکر کردی طرف هم بیکاره نشسته تاپیک رو جواب بده. چرا اگه مشکل داشتی کمکت می کردیم حلش کنی ولی من تقریبا مطمئن هستم که حتی یه سرچ درست و حسابی هم در مورد این تاپیک نزدی چون بدون استثناء برای هر مورد stl صدها کتاب و مقاله پیدا می کردی. صحبتهای امام علی رو هم اونجوری که به درد خودت میخوره ترجمشون نکن. (ایجور موردها اعصاب منو خورد میکنه- همه تو این مملکت جماعت برای اینکه کارشون راه بیفته دو سه تا حدیث تحویل آدم میدن حالا این مورد خوبه بعضی جاها طرف عربی هم میگه!!! که اونجاست باید بهش بگی عزیزم زبون ما فارسیه). زکات علم آموزش اون هستش ولی برای کسی که دنبال علم هستش برای علمی که دسترسی به اون سخت یا غیر ممکن هستش نه برای این مورد که خودش هم سایت و هم کتاب فارسی و انگلیسی داره. زکات علم آمورش اون هستش نه برای کسی که حتی حاضر نیستش زحمت خوندن کتاب فارسی رو به خودش بده ( چه برسه به کتاب زبان اصلی)

بعدش از یه بایت خیالت (خیالتون) رو راحت کنم که stl اینقدر مفصل هستش که نشه اینجا براش مرجع درست کرد. کلا 90 درصد کتابخونه های معروف سی برای معرفی اونها به یک کتاب و یا بیشتر ار اون احتیاج هستش.

mabbaszadegan
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 01:08 صبح
دوباره سلام
من حرف شما(pswin.pooya) رو قبول دارم , نابرده رنج گنج (چون میدونم ازین سوسول بازیا بدت میاد بقیشو نمیگم!!!!!)
من خودم کتاب دایتل (به زبان اصلی!!!) و همچنین کتاب c++ for dumies (اینم زبان اصلیشو !!!) خوندم , ولی خوب چه اشکالی داره , واسه اونایی که میخوان تازه شروع کنند یخورده مایه بذاریم؟؟!!!

البته بازم میگم , حرف شما کاملا درسته ولی نه به اون تندی که دوستمون newamir گفتند!!!!
حالا مگه چه عیبی داره تا یه مرجع از کتابخونه ها داشته باشیم؟
به نظرم به جای دعوا , یکی شروع کنه!!!!!!