PDA

View Full Version : کپی یک فرم از یک برنامه به برنامه دیگر

khoshblagh
شنبه 05 اردیبهشت 1388, 08:16 صبح
با سلام خدمت دوستان
احتراما من دو برنامه دارم که بعضی از فرمهای آنها مشابه هستند. برای همین من تصمیم گرفتم به جای ایجاد آنها به طور جداگانه برای هر برنامه یکبار در یک برنامه آن فرم را بسازم و سپس آنرا در برنامه دیگر کپی و استفاده نمایم. من این کار را کردم ولی در برنامه دوم وقتی خواستم آنرا Add کنم پیام عدم یافتن فایل dfm آن فرم را میدهد در حالیکه من آنرا و سایر فایلهای مربوط به این فرم را در برنامه دوم کپی و در فولدر مربوطه آنها را مشاهده میکنم. سئوال من اینست که برای این مدل کارها اصولا چه فایلهای را باید منتقل کرد و چه نکاتی را باید رعایت نمود. متشکرم

mafazel
شنبه 05 اردیبهشت 1388, 11:18 صبح
سلام دوست عزیز
برای مورد شما اون فرم یک یونیت داره که با اسمی ذخیره شده. فایل pas و dfm اون اسم رو به مسیر جدید کپی کنید و Add کنید.

khoshblagh
شنبه 05 اردیبهشت 1388, 11:43 صبح
برای مورد شما اون فرم یک یونیت داره که با اسمی ذخیره شده. فایل pas و dfm اون اسم رو به مسیر جدید کپی کنید و Add کنید.

با تشکر از پاسختان
من دقیقا همین کار را کردم ولی نتیجه نگرفتم.

FiACKER
شنبه 05 اردیبهشت 1388, 12:30 عصر
فایل pas و dfm همنام هستند !؟

اول در مسیر جدید کپی کنید دو تا فایله pas و dfm رو !

بعد فایل های pas و dfm رو روی پنجره ی پروجکت منیجره پروژه ی جدید بکشین تا به پروژه جدید اضاف بشن.

ببینین باز مشکلی هست ؟

mafazel
شنبه 05 اردیبهشت 1388, 12:32 عصر
من همیشه همین کار رو میکنم و مشکلی ندارم.
شاید توی اون یونیت یک فرم دیگه رو فراخوانی Uses کردید که توی این پروژه نیست.

khoshblagh
شنبه 05 اردیبهشت 1388, 12:40 عصر
بعد فایل های pas و dfm رو روی پنجره ی پروجکت منیجره پروژه ی جدید بکشین تا به پروژه جدید اضاف بشن.

همانطور که گفتم از پروژه دیگر کپی کردم و قاعدتا فایلها همنام هستند . در مورد جمله بالا متوجه منظورتان نشدم . ضمن اینکه از منو پروژه باید گزینه اول یعنی add انتخاب و اجرا گردد.

najmeh1
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 09:14 صبح
من هم این کار را خیلی انجام دادم و جواب داده فقط فایل های pas و dfm را کپی کنید بعد در پروژه از گزینه add to project فایل pas را انتخاب و open کنید.