PDA

View Full Version : ايجاد يک فايل هدر در زبان سي

maryam_vb
یک شنبه 06 اردیبهشت 1388, 10:50 صبح
با سلام
اگر خودمان يک هدر جديد بسازيم ولي اگر در پوشه include آن ذخيره نکنيم چگونه مي توان از آن در برنامه استفاده کرد (در زبان سي)

حامد مصافی
یک شنبه 06 اردیبهشت 1388, 11:01 صبح
کافیست آن را در پوشه سورس برنامه ایجاد کنید.
فرض کنید فایلی با نام file1.h ایجاد کرده اید. باید اعلانی مانند زیر داشته باشید.

#include "file1.h"

mortezamsp
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 12:26 عصر
سلام.من میخواستم بدونم چجوری میشه یک فایل هدر در include ساخت.مثلا من میخوام فایل هدری داشته باشم که در اون خیلی از دستورات مثل for یا دستورات آرایه رو برای خودم تغییر بدم.میشه توضیح بدید از چه منبعی میتونم استفاده کنم؟

حامد مصافی
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 12:31 عصر
کافیست آن فایل را به پوشه include کپی کنید.

اگر فایل هدر شما یک آبجکت را توصیف می کند باید هنگام کامپایل پارامتر نام آبجکت را (با توحه به مشخصات کامپایلرتان) به عنوان آرگومان ارسال کنید.
اما در مورد تغییر دادن دستورات پایه ای زبان جز تغییر توکن ها (با استفاده از typedef ) کار دیگری نمی توانید انجام دهید.

mg_mahyar
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 12:35 عصر
سلام.من میخواستم بدونم چجوری میشه یک فایل هدر در include ساخت.مثلا من میخوام فایل هدری داشته باشم که در اون خیلی از دستورات مثل for یا دستورات آرایه رو برای خودم تغییر بدم.میشه توضیح بدید از چه منبعی میتونم استفاده کنم؟
وقتی میخو فایلی بسازی به جای cpp از heer استفاده کن و توی اون بنویس. یا یک هدر فایلو از کتابخونه بردار کپی کن. اسمو مشخصاتشو هر جور دوست داری تغییر بده

pswin.pooya
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 12:36 عصر
سلام

میتونید فایل الگوریتم هاتون رو به dll و یا فایل lib تبدیل کنید و از اونها توی برنامه استفاده کنید.