PDA

View Full Version : سوال: نحوه پیاده سازی کامپایلر

arshpisheh
یک شنبه 06 اردیبهشت 1388, 12:42 عصر
سلام دوستان
من یک گرامر دارم که می خوام براش کامپایلر بنویسم اما نمیدونم چه جوری گرامر را پیاده کنم. و همچنین شنیدم برای کامپایلر نویسی از زبانهای خاصی استفاده می شود: نمیدونم از چه زبانی استفاده کنم بهتره.

ممنون:لبخندساده:

tdkhakpur
یک شنبه 06 اردیبهشت 1388, 14:06 عصر
سلام:
ببینید کامپایلر نوشتن به طور کامل کار یه نفر نیست ولی برای نوشتن یه کامپایلر سوری که یه کار فوق کوچک مثل همین کاری که شما میگید رو تفسیر و کامپایل کنه راهی هست.
شما برای این کار اگه تونستید از زبان اسمبی کمک بگیرید ولی اگر نتونستید با یکی از زبانهای نزدیکتر به زبان سطح پایین مانند pascal , delphi ولی پیشنهاد من استفاده شما از c++ بهتر و راحتتره.
یه سر نخ بهتون بدم شما برای کار کامپایلر سازی بهترین راه بررسی لغات استفاده شده در کامپایلر مجازیتون هست و همچنین کد گذاری برای تشخیص ایرادات کامپایل مثل نقاط پایا نی برای دستور و شروع حلقه ها و همچنین برگشت به نقطه شروع حلقه ها و ... هست.

pesar irooni
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 01:30 صبح
ببین این تاپیک بدردت میخوره یا نه
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=153680

mojtaba razmjo
سه شنبه 08 اردیبهشت 1388, 11:47 صبح
باید اول دیاگرام گرامرت رسم کنی.بعد میتونی خیلی راحت تحلیلگر لغوی بنویسی.برای تحلیلگا نحوی هم بهت ll1 بیشنهاد میدم

govaleshgar2
سه شنبه 08 اردیبهشت 1388, 11:51 صبح
ابزارهای اتوماتیکی زیادی وجود دارند که با گرفتن گرامر(البته به فرمت مشخصی) برای شما کارهای تولید کامپایلر را انجام میدهند. تو اینترنت سرچ کنی حتماً پیدا میکنی، یکیشون که خودم تو خیلی پیشتر کار میکردم اسمش gold parser بود، چیز خوبیه!