PDA

View Full Version : درخواست کتاب win32

mg_mahyar
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 01:17 صبح
سلام من میخوام برنامه نویسی در win32 رو بدونم.
یک برنامه بسازم با منو و کلا شبیه برنامه ویندوزی باشه نه داس

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=72147

رو دیدم ولی به نظرم کمه مطالبش. یه چیزی از مبتدی تر تا پیشرفته تر. کسی کتاب میشناسه؟ فارسی باشه برا شرووع بهتره خوب:چشمک:

pswin.pooya
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 06:42 صبح
سلام
من کتاب windows 2000 API super bible رو پیشنهاد می کنم که یه مرجع فوقالعاده هستش اما یه کتاب فارسی هم به اسم "مرجع برنامه نویسی windows به زبان سی" هستش که چاپ اون قدیمی هستش و فکر نکنم دیگه بشه پیداش کرد.

mg_mahyar
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 12:31 عصر
سلام
من کتاب windows 2000 API super bible رو پیشنهاد می کنم که یه مرجع فوقالعاده هستش اما یه کتاب فارسی هم به اسم "مرجع برنامه نویسی windows به زبان سی" هستش که چاپ اون قدیمی هستش و فکر نکنم دیگه بشه پیداش کرد.
من الان ترم 4 نرم افزار هستم. واقعا احساس ضعف میکنم. چون هنوز یک برنامه ویندوزی نمیتونم بنویسم.خیلی حس بدی داره.
میخوام تابستون برم دنبالش دست کم برنامه نویسی رو درت یاد بگیرم.
کلاس خاصی هست؟ یا جای سراغ دارید برنامه نویسی تحت ویندوز رو یاد بده؟ این کتابو حتما میخونم.
دستتون درد نکنه

pswin.pooya
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 12:38 عصر
نه کلاس خاصی برای آموزش win32 نیستش.

ولی با کتابخونه های دیگه مثل SDL و GTK میتونید برنامه های کراس پلت فرم ( برای ویندوز، لینوکس ، MAC OS و... ) بنویسید که هم راحتر هستند و هم کار با اونها بیشتر حال میده:

www.gtk.ir

mg_mahyar
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 12:50 عصر
نه کلاس خاصی برای آموزش win32 نیستش.

ولی با کتابخونه های دیگه مثل SDL و GTK میتونید برنامه های کراس پلت فرم ( برای ویندوز، لینوکس ، MAC OS و... ) بنویسید که هم راحتر هستند و هم کار با اونها بیشتر حال میده:

www.gtk.ir (http://www.gtk.ir)

اینا جزیی از کامپالر هستند؟ یا باید مثل opengl هدر و فایل کتابخونه ای بهش اضافه کرد. اصلا بای نوشتنشون چی مار باید کرد؟ شما توی مقاله قسمت اول زدید یک برنامه. ولی انو کجا نبنویسم؟
win32
console
clr یا.....:گیج:

pswin.pooya
دوشنبه 07 اردیبهشت 1388, 15:38 عصر
نه مثل OpenGL باید اضافشون کنید. به جزء سینکس خالی خود سی و سی ++ دیگه چیزی جزء کامپایلرش نیست. و همه موارد رو باید اضافه کنی. حالا بعضی ها مثا gl.h و iostream همراه IDE ( مثل ویژوال استادیو) هستند. بعضی دیگه رو باید از سایتهاشون بگیری.