PDA

View Full Version : select expert

namazi
یک شنبه 20 دی 1383, 09:19 صبح
سلام
من با استفاده از کریستال ریپورت نسخه 7 می خواهم از یک دیتابیس sql گزارش بگیرم
با استفاده از select expert روی دو تا از فیلدهای Table اجرای سئوال می کنم و می خواهم مثلا اسم تمامی کتابهایی را که در رابطه با x و نام نویسنده آن x1 است و همچنین تمامی کتابهایی را که در مورد y و نام نویسنده آن y1 است برای من لیست کند ولی وقتی اسامی x , y را در فیلد object و اسامی x1 , y1 را در فیلد author وارد کرده و آن را اجرا می کنم لیست تمام کتابهایی با موضوع x که توسط y1 و نیز لیست تمام کتابهای با موضوغ Y که توسط x1 نوشته شده نیز در پاسخ مشاهده می شود . من چطور می توانم پاسخ مورد نظرم را در یک گزارش ببینم ؟ متشکرم :wink:

setarehman
یک شنبه 20 دی 1383, 13:35 عصر
مشکل شما تو نحوه استفاده از select export هست شما بهتره جمله select رو با استفاده از furmola filed بنویسید تا درست جواب بگیرید

namazi
دوشنبه 21 دی 1383, 09:16 صبح
ممنون . این راه خوبیست ولی تا حالا نخواسته بودم سمت Formula Field برم چون کاربری که قراره با اون کارکنه بقدر کافی حرفه ای نیست ولی حالا به فرض که بخواهیم از این راه استفاده کنیم یه مشکل وجود داره و اون اینکه کلمه ای که من می خواهم اون رو جستجو کنم فارسی است و توی Formula Field فونتهای فارسی رو قرو قاطی نشون میده البته نمیدونم شاید مشکل با ورژن های دیگه کریستال حل بشه من از کریستال 7 استفاده می کنم .

setarehman
دوشنبه 21 دی 1383, 17:28 عصر
من نسخه 7 رو نمیدونم ولی میدونم از نسخه 8.5 به بعد formula مشکلی با فارسی نداره اما اگه میخواید از formula هم استفاده نکنید چند راه دارید اول اینکه از همون قسمت select export عنوان formula رو انتخاب کنید و شرط رو بنویسید دوم اینکه چون معمولا select export وقتی یه شرط رو براش عنوان میکنید درست کار میکنه اما وقتی چند شرط رو با هم قرار میدید تو ترکیب این ها با هم اشتباه میکنه و نتیجه درستی به شما نشون نمیده در نتیجه شما باید جمله sql تولید شده رو بعد از اتمام شرط هاتون دستی درست کنید که در مورد شما هم فکر میکنم یه and رو باید به or تبدیل کنید و سوم اینکه میتونید گزارش رو دوباره با استفاده از command بسازید و query مورد نظرتون رو اونجا قرار بدید تا دیگه نیازی به استفاده از export و formula نداشته باشید

namazi
چهارشنبه 23 دی 1383, 12:04 عصر
میتونید گزارش رو دوباره با استفاده از command بسازید و query مورد نظرتون رو اونجا قرار بدید تا دیگه نیازی به استفاده از export و formula نداشته باشید
لطفا اگه میشه نحوه ساختن و استفاده از Command رو توضیح بدید چون من توی منوها پیداش نکردم و همچنین با سرچ در سایت .

reham
جمعه 25 دی 1383, 15:17 عصر
http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=18880
اینجا راجع به command توضیح داده شده است.