PDA

View Full Version : ide پاسکال

khorshid12
سه شنبه 08 اردیبهشت 1388, 11:27 صبح
سلام برای نوشتن برنامه به زبان پاسکال چه نرم افزاری رو باید نصب کنم
من میخوام اول پاسکال را یاد بگیرم و بعد برم بالاتر
ممنون میشوم راهنمایی جامعی بکنید

M aJi D
سه شنبه 08 اردیبهشت 1388, 11:41 صبح
سلام.

براي برنامه نويسي با پاسكال برنامه توربو پاسكال هست.
اما دوست عزيز من پيشنهاد مي كنم بجاي پاسكال همين دلفي را شروع كن 1كم كارت سختتر مي شه اما چون دستورات دلفي هم طبق پاسكال هست در واقع جلو مي افتي.
مي توني كتاب دلفي جعفر نژاد قمي را براي شروع مطالعه كني البته برا پاسكال هم كتاب داره.

موفق باشيد

khorshid12
سه شنبه 08 اردیبهشت 1388, 18:26 عصر
ممنون من امروز کتاب پاسکال همین نویسنده را گرفتم
من میخوام با مفاهیم و اصول برنامه نویسی آشنا بشم
و بعد به سمت برنامه نویسی وب برم
به نظرتون کارم خوبه و یا راه سریع تری هست

مهران موسوی
سه شنبه 08 اردیبهشت 1388, 18:37 عصر
پيشنهاد ميكنم با يك زبان شيء گرا دست و پنجه نرم كنيد و بعد از تسلط بر روي مفاهيم شيء گرايي و پياده سازي چند تا پروژه ي بانك اطلاعتي برين به سمت برنامه نوسي وب . اگه از دلفي شروع كني براي برنامه نويسي وب برو سراغ C# و ASP.NET ...

khorshid12
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1388, 12:26 عصر
نه من میخوام پی اچ پی یاد بگیرم
حالا با کدوم شروع کنم بهتره؟

اوبالیت به بو
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1388, 13:27 عصر

CSharp و دوستان

vcldeveloper
چهارشنبه 09 اردیبهشت 1388, 16:02 عصر
CSharp و دوستان
برنامه نویسی با زبان های دات نتی چند درصد با زبانی مثل PHP شباهت داره، که به نظر شما فردی برای یادگیری PHP خوب هست از #C شروع کنه؟!!!

Syntax زبان PHP شباهتی به پاسکال نداره، بهتر هست از زبان های با Syntax مشابه C شروع کنید تا بعدا با Syntax مربوط به PHP مشکل پیدا نکنید.

با توجه به اینکه PHP از Syntax مشابه C استفاده میکنه، و بخش عمده کدهای نوشته شده با PHP بر روی سرورهای لینوکس اجرا میشند، و از طرف دیگه، برنامه نویسی در PHP بطور کلی شباهت چندانی به برنامه نویسی در سکوی دات نت مایکروسافت نداره، شما بهتر هست با ++C بیشتر کار کنید.

++C هم پشتیبانی گسترده ایی از شی گرایی میکنه، هر چند PHP چندان شی گرا نیست، هم در سیستم عامل هایی مثل ویندوز و لینوکس استفاده گسترده ایی از آن میشه، و می تونید بعدها از دانش بدست آمده برای تولید برنامه های مختص این سیستم عامل ها استفاده کنید، و هم Syntax آن بر پایه C هست، و به Syntax مربوط به PHP نزدیک هست.