PDA

View Full Version : Update كردن برنامه از اينترنت

mohsen002
شنبه 12 اردیبهشت 1388, 22:35 عصر
با سلام به همه شما دوستان عزيز
من اين اولين پستمه كه دارم ميدم البته ببخشيد كه با سوال شروع شد:چشمک:
ببخشيد چه طوري من ميطونم برنامم رو از طريق اينطرنت update كنم ؟
مثلاً اين Anti virus ها ويروس هاي جديد رو از اينترنت شناسايي و در برنامه جاي ميدن من چه جوري ميتونم مثلاً به فايل رو از انترنت پيدا كنم و در برنامم قرار دهم.
البته اگه بشه بدون فايل OCX باشه خيلي عالي ميشه
thank

xxxxx_xxxxx
یک شنبه 13 اردیبهشت 1388, 00:05 صبح
قبل از ايجاد تاپيك از امكان جستجو سايت استفاده كنيد.

ساخت آپدیت برای برنامه (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=153688)
Program Update (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=105499)

http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=678634&postcount=318

mohsen002
یک شنبه 13 اردیبهشت 1388, 14:26 عصر
سلام
ممنون كه جواب دادي من همه اينا رو download و يا استفاده كردم اما هيچ كدوم جواب ندادن.
من ميخوام فايل ها تو خود برنامه ذخيره بشه مثلاً يه اسم ذخيره شه تو يه قسمت از modal
بازم ممنون

xxxxx_xxxxx
یک شنبه 13 اردیبهشت 1388, 14:47 عصر
من ميخوام فايل ها تو خود برنامه ذخيره بشه مثلاً يه اسم ذخيره شه تو يه قسمت از modal

در اين مورد بيشتر توضيح بديد، يعني چي؟

Rezapcclick
یک شنبه 13 اردیبهشت 1388, 16:57 عصر
اينو راست گفت ممنونم xxxxxxxxx يه كمي واضح تر و بهتر تر تر تر توضيح بده جيگر!!!!!!!!!!1:چشمک:

mohsen002
یک شنبه 13 اردیبهشت 1388, 22:14 عصر
سلام به شما دوستان گرامي
ممنون كه جواب دادين
منظورم اينه كه مثلاً اين آنتي ويروسها چه جوري فايل ها رو دانلود ميكنن در اينترنت بعد اون فايلها رو به خودشون اضافه ميكنن و اون ويروس رو شناسايي ميكنن. آخه من دارم يه آنتي ويروس مينويسم اما تو اينش موندم و نميدونم چيكار كنم.
اميدوارم كه منظورم رو خوب رسونده باشم.

xxxxx_xxxxx
یک شنبه 13 اردیبهشت 1388, 23:08 عصر
شما براي اين كار كه نيازي به تغيير ساختار برنامه نداريد كه مي خوايد تو يك ماژول از برنامه ذخيره شه.
برنامه تون رو طوري طراحي كنيد كه با فايل ها كار كنه.
مثلاً فرض كنيد يك ليست از نام ويروس هاي جديد رو برنامه دريافت ميكنه. شما مي تونيد اون ليست رو به انتهاي فايل اصلي كه ليست كلي ويروس ها توش هست اضافه كنيد (Append) و هم مي تونيد به عنوان يك فايل جديد كنار برنامه حالا مثلاً تو فولدري به نام Updates ذخيره كنيد كه برنامه تون بايد بتونه با همه فايل هاي اون تو كار كنه.

r0ot$harp
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 10:02 صبح
دوست عزیز شما باید از ابتدا با مسائل به طوری معمولی برخورد کنید . اول باید فایلی برای این کار در نظر بگیرین که در داخل اون یه سری Delim یا جدا کننده داشته باشه . مثلا از علائم اسکی مثل À استفاده کنید . این کلید یا جدا کننده برای جدا کردن اسم ویروس ها و محتوای اونا به کار می ره . وقتی مثلا ما در فایلمون 1000 تا ویروس رو داریم . میایم و ویروس شماره 150 رو جدا می کنیم . در داحا محتوای ویروس ها یا رکورد ها ما چندین قسمت داریم . نام ویروس - نوع ویروس - تاریخ انتشار - محتوای آنتی ویروس .خوب این جزء ها رو ما به وسیله Delim داخل رکورد که می تونه مجموع À + یک عدد باشد استفاده کنید .برای دسترسی هم می تونید از طریق Binary عمل کنید هم از طریق input یا ... .از این روش برای ویروس هایی استفاده می شد که خودشون رو به آخر فایل های اجرایی می چسبوندن . در ضمن به جای این کار ها می تونید از روش PropertyBag هم استفاده کنید که من اصلا پیشنهاد نمی کنم چون فوق العاده بی خود می باشد . باتشکر احسان

mohsen002
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 22:14 عصر
سلام
باز هم ممنونم كه پاسخ دادين
اگه ميشه يه مثال بزنيد و يا يه پروژه آماده كنين خيلي خوب ميشه
كارم خيلي گيره اگه ميشه بگين.
ممنونم بازم

r0ot$harp
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 23:32 عصر
دوست عزیز لطفا قبل از طرح سوال به طور دقیق به دنبال جواب در انجمن بگردین .

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=106893&highlight=binder

باتشکر احسان

mohsen002
چهارشنبه 16 اردیبهشت 1388, 13:49 عصر
سلام
من كه تو تايپك بالا گفتم كه اينا رو چك كردم اما جواب نداده.

r0ot$harp
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1388, 01:51 صبح
سلام
من كه تو تايپك بالا گفتم كه اينا رو چك كردم اما جواب نداده.

دوست عزیز لطفا نمونه خودتون رو در اینجا قرار دهید با حداقل مشکل این روش رو بگین که ما بتونیم به شما کمک کنیم .

باتشکر احسان

mohsen002
جمعه 18 اردیبهشت 1388, 15:06 عصر
file:///C:/DOCUME%7E1/DEAR_U%7E1/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.jpgfile:///C:/DOCUME%7E1/DEAR_U%7E1/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-1.jpgfile:///C:/DOCUME%7E1/DEAR_U%7E1/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-2.jpgسلام دوست گلم ممنون كه زحمت ميكشي و جواب ميدي
من يه anti نوشتم و ميخوام كه برنامه مثل بقيه برنامه ها خودشو از اينترنت update كنه و از اون فايل هاي updaty استفاده كنه.

xxxxx_xxxxx
جمعه 18 اردیبهشت 1388, 19:04 عصر
دوست عزيز اينجا كسي از ساختار برنامه شما خبري نداره كه برنامه شما مي خواد چطور از اطلاعات جديد استفاده كنه.
شما در مورد آپديت كردن پرسيديد نحوه آن را در لينك هاي پست دوم مي تونيد متوجه بشيد.
در مورد اين كه برنامه چطور از فايل هاي جديد استفاده كنه پرسيديد، در پست هفتم و به طور دقيق تر در پست هشتم مي تونيد ببينيد.
حالا هم اگه يك نمونه مي خوايد بهتره خودتون برنامه رو اينجا بزاريد تا دوستان روش كار كنند!!!!!

mohsen002
جمعه 18 اردیبهشت 1388, 22:43 عصر
سلام
ميدونم اما در مورد پست 7 ميتوني يه مثال بزني (اگه ميشه يه پروژه آماده كنيين ممنون ميشم).

a_mohammadi_m
شنبه 23 خرداد 1388, 09:27 صبح
با سلام
معمولا نرم افزارهايي مثل آنتي ويروسها براي چك كردن Update اينجوري عمل مي كنن :
در محل نصب برنامه يا در خود برنامه شماره نگارش Version رو دارن
در سايت مربوطه هم يك فايل مشخص ، اطلاعات شماره نسخه برنامه موجود درسايت ، رو داره
برنامه بروز كننده خود برنامه exe نرم افزار نيست بلكه يك فايل اجرايي مستقل هست
هنگام كنترل وجود بروز رساني برنامه ، اون فايل بروز كننده اول فايل حاوي اطلاعات برنامه موجود در سايت رو دريافت مي كنه و با مال خودش مقايسه مي كنه ( مثلا يك فايل منتي از سايت و يكي از از محل نصب برنامه )
اگر اختلافي وجود داشت ميره اصل تغييرات رو بر حسب ليست دريافت شده از سايت ( نام فايلهاي لازم ) يكي يكي از سايت ميگيره و در محل معيني ذخيره مي كنه
برنامه اصلي رو جبور مي كنه كه خروج كنه و دوباره با كنترل و نصب تغييرات اون فايل اصلي رو اجرا مي كنه
تمام

41134100
شنبه 23 خرداد 1388, 12:23 عصر
با سلام
معمولا نرم افزارهايي مثل آنتي ويروسها براي چك كردن Update اينجوري عمل مي كنن :
در محل نصب برنامه يا در خود برنامه شماره نگارش Version رو دارن
در سايت مربوطه هم يك فايل مشخص ، اطلاعات شماره نسخه برنامه موجود درسايت ، رو داره
برنامه بروز كننده خود برنامه exe نرم افزار نيست بلكه يك فايل اجرايي مستقل هست
هنگام كنترل وجود بروز رساني برنامه ، اون فايل بروز كننده اول فايل حاوي اطلاعات برنامه موجود در سايت رو دريافت مي كنه و با مال خودش مقايسه مي كنه ( مثلا يك فايل منتي از سايت و يكي از از محل نصب برنامه )
اگر اختلافي وجود داشت ميره اصل تغييرات رو بر حسب ليست دريافت شده از سايت ( نام فايلهاي لازم ) يكي يكي از سايت ميگيره و در محل معيني ذخيره مي كنه
برنامه اصلي رو جبور مي كنه كه خروج كنه و دوباره با كنترل و نصب تغييرات اون فايل اصلي رو اجرا مي كنه
تمام

فکر کنم منظوره شما اینه.
ولی در اینجا خود کاربر باید جابه جا کنه فایل ها رو
اساتید محترم شاید بتونند کاری کنند
راستی این سمپل رو من از همین سایت گرفتم.(یادم نیست از کجا و کی)

reza_akbari2009
سه شنبه 09 تیر 1388, 22:38 عصر
این برنامه آخری که ضمیمه کردید برای من توی این خط مشکل میگیره میشه بگید مشکلم ار کجاست.
WebBrowser1.Navigate "http://www.basava.ir/UpdateCenter/BUD.zip"
ارور :
method or data member not found
ممنون
file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.jpg

مهران رسا
پنج شنبه 11 تیر 1388, 13:25 عصر
thank

ممنون كه جواب دادي

بازم ممنون

اينو راست گفت

ممنون كه جواب دادين

باز هم ممنونم كه پاسخ دادين

ممنونم بازم

ممنون كه زحمت ميكشي و جواب ميدي

کاش به جای این همه تعارف تیکه پاره کردن و وقت تلف کردن یه کمی پست ها ارزش علمی داشتن . دوستی که به قول خودش کارش گیره کلاً یک جمله مفید از توی پست هاش نمیشه پیدا کرد . همش تشکر ، تشکر . انتظار هم دارند که کارشون راه بیوفته . و عبارت زیبای "دوست عزیز" که فکر می کنم بیشتر به جای نشون دادن صمیمیت یه جور احساس نفرت رو به طرف مقابل القا می کنه .
و این علامات تعجب !!!!! که آدم وقتی بهشون نگاه می کنه احساس می کنه به کسی یا چیزی بدهکاره .

mohsen002
پنج شنبه 11 تیر 1388, 20:07 عصر
کاش به جای این همه تعارف تیکه پاره کردن و وقت تلف کردن یه کمی پست ها ارزش علمی داشتن
خوب شما اين بحث رو به يه نتيجه اي برسون هركي به اندازه اي كه بلد بوده جواب داره.

دوستی که به قول خودش کارش گیره کلاً یک جمله مفید از توی پست هاش نمیشه پیدا کرد . همش تشکر ، تشکر . انتظار هم دارند که کارشون راه بیوفته .
خوب اوني كه مياد و وقت ميزاره و پاسخ ميده لايق تشكر نيست؟

و عبارت زیبای "دوست عزیز" که فکر می کنم بیشتر به جای نشون دادن صمیمیت یه جور احساس نفرت رو به طرف مقابل القا می کنه .

چرا بايد احساس تنفر ايجاد كنه خوب ما همگي دوست نتي هستيم و ميايم تو forum و با هم بحث ميكنيم
كلمه "دوست عزيز " نبايد كلمه بدي باشه.:متعجب:

و این علامات تعجب !!!!! که آدم وقتی بهشون نگاه می کنه احساس می کنه به کسی یا چیزی بدهکاره
فكر كنم فقط شما با اين علامت مشكل داشته باشيد. وگر نه كه چيز بدي نيست.

مهران رسا
جمعه 12 تیر 1388, 11:41 صبح
خوب شما اين بحث رو به يه نتيجه اي برسون هركي به اندازه اي كه بلد بوده جواب داره.

خوب اوني كه مياد و وقت ميزاره و پاسخ ميده لايق تشكر نيست؟

چرا بايد احساس تنفر ايجاد كنه خوب ما همگي دوست نتي هستيم و ميايم تو forum و با هم بحث ميكنيم
كلمه "دوست عزيز " نبايد كلمه بدي باشه.:متعجب:

فكر كنم فقط شما با اين علامت مشكل داشته باشيد. وگر نه كه چيز بدي نيست.

دوست عزیز ضمن تشکر از پاسخ منطقی که دادین . شما در صورتی باید انتظار داشته باشین در این موضوع به نتیجه ای برسین که علاوه بر این همه تشکرهای بی مورد یه کمی هم به بحث در مورد موضوع اصلی بپردازین . برای مثال شما قرار هست یک آنتی ویروس بنویسین . در این برنامه نیاز به Update کردن اطلاعات آنتی ویروس دارین . ولی فقط انتظار دارین یک کد آماده در اختیارتون قرار بگیره و بس . اصلاً به خودتون زحمت نمیدین چهار خط در مورد سناریو و الگوریتم کار بنویسین . اینجا محل تبادل نظره نه اینکه شما درخواست کد آماده کنین و سرچی که شما موظف به انجام هستید رو ما براتون انجام بدیم .

امیدوارم باتوجه به عبارت "دوست عزیز" حساب کار دستتون اومده باشه !!!!!

یا علی :چشمک:

mohsen002
شنبه 13 تیر 1388, 19:48 عصر
دوست عزيز من اگه بلد بودم كه نميومدم تايپك ايجاد كنم :افسرده: !!!

امیدوارم باتوجه به عبارت "دوست عزیز" حساب کار دستتون اومده باشه !!!!!

يعني اينقد از من تنفر داري؟؟:گریه:

باي تا هاي