PDA

View Full Version : سوال: چند تایی شدن یک فرم

farjadp
دوشنبه 14 اردیبهشت 1388, 22:23 عصر
سلام دوستان
یه فرم دارم به اسم مثلاً فرم 1 . تو این صفحه یه سری فیلد دارم که تو Table به اسم TB1 ذخیره میشه. البته چند تا Table دیگه هم دارم که تو فیلد شماره کلاسه به هم ربط دارن و این شماره ثابته.
حالا میخوام تو این فرم 1 ممکنه بعضی اوقات یکبار برای یک شماره کلاسه پر بشه و بعضی اوقات بیشتر از یکبار. چطور میتونم اینمارو بکنم. از یه بنده خدایی پرسیدم گفت باید جدول میانی درست کنی.....
( مثلاً یه باشگاه فوتبال رو فرض کنید. تو این فرم یک شماره کلاسه همون اسم تیممونه و بقیه فیلد ها اسم و مشخصات بازیکنان، بعضی اوقات برای یک مسابقه ممکن است یک تیم را بفرستیم و بعضی اوقات چند تیم . )

خیلی خیلی خیلی لازم دارم

rnm123
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 01:30 صبح
دوست عزیز شما میتونید از arraylist استفاده نمائید . فرض کنید شما یک ساختار یا کلاسی تعریف میکنید که مثلا دارای 10 فیلد مشخصات فردی میباشد . کافی است ان فیلدها را مقدار دهی نموده و به arraylist اضافه نمائید ( این نوع متغیر بطور ساده بگم نوعی آرایه است که میتونی هر نوع داده ای را هر چند مختلف در آن قرار دهی و از لحاظ اندازه هم محدودیت ندارد میتونی با add به آن مثلا یک کلاس اضافه کنی و بعد در فرم خود با خواندن مقدار count این arraylist خود تعداد کلاسهای موجود جهت پردازش را به راحتی پیدا کنی)

NewFoxStudent
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 11:49 صبح
از GenericList هم میتونی استفاده کنی
در هرصورت شما میخوای از یه کلاس استفاده کنی ولی نمیدونی چند تا نمونه ازش ساخته خواهد شدپ
ممکنه یه نمونه باشه یا هر چندتا
برای این کار باید یه لیست از این کلاس درست کنی