PDA

View Full Version : سوال: دابل کلیک در data grid

mohammadreza1368
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 00:26 صبح
با دابل کلیک کردن بر روی سطرهای دیتا گرید اطلاعات ان در چند text box نماش داده شود ممنون

rnm123
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 01:24 صبح
دوست عزیز کافی است در رویداد دابل کلیک مربوط به دیتاگریدویوی خود تکس مربوط تکس باکس را مقدار دهی کنی بصورت زیر :

textBox1.text = datagridview1[0,0].value.tostring();

در دستور فوق متن تکس باکس برابر با مقدار سلول سطر صفر و ستون صفر قرار داده میشود . مقادیر سطر را بید بصورت ستون به ستون به تکس باکس بفرستی و در ضمن میتونی به جای عدد صفر در اندیکس اول که نمایانگر شماره سطر است از عبارت dataGridView1.SelectedRows[0].Index استفاده کنی که شماره سطر انتخاب شده را برمیگرداند

NewFoxStudent
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 11:52 صبح
در ضمن میتونی به جای عدد صفر در اندیکس اول که نمایانگر شماره سطر است از عبارت dataGridView1.SelectedRows[0].Index استفاده کنی که شماره سطر انتخاب شده را برمیگرداند

البته در این حالت باید خاصیت MultySelect گرید false باشه

dataGridview.CurrentRow.Index
فکر کنم این بهتر باشه

rnm123
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 15:55 عصر
البته در این حالت باید خاصیت MultySelect گرید false باشه

dataGridview.CurrentRow.Index
فکر کنم این بهتر باشه
دوست عزیز توی این حالت خاصیت multiselect باید true باشد حالتی که شما گقتید برای حالت false این خاصیت است . باز هم تشکر از توجهت

NewFoxStudent
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 16:59 عصر
دوست عزیز کافی است در رویداد دابل کلیک مربوط به دیتاگریدویوی خود تکس مربوط تکس باکس را مقدار دهی کنی بصورت زیر :

textBox1.text = datagridview1[0,0].value.tostring();

در دستور فوق متن تکس باکس برابر با مقدار سلول سطر صفر و ستون صفر قرار داده میشود . مقادیر سطر را بید بصورت ستون به ستون به تکس باکس بفرستی و در ضمن میتونی به جای عدد صفر در اندیکس اول که نمایانگر شماره سطر است از عبارت dataGridView1.SelectedRows[0].Index استفاده کنی که شماره سطر انتخاب شده را برمیگرداند

منظور من این حالت بود
توی این حالت خاصیت MultySelect باید False باشه
و اونی که من توی پست قبل گفتم فرقی نمیکنه که MultySelect true باشه یا false