PDA

View Full Version : نمایش اطلاعات data grid view در یک فرم

mary3541
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 12:22 عصر
داخل یک data gridview نام و نام خانوادگی و آدرس عکس را دارم یه دکمه به نام مشاهده نیز دارم که با کلیک بر روی آن فرمی باز میشه که تو این فرم که دارای یک textbox به نام name و یک textboxبه نام family و یک picturebox به نام pic هست میخوام این اطلاعات را نمایش بدم البته به صورت readonly میشه بگید باید چیکار کنم؟

seven7777777
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 12:41 عصر
در كل شما بايد اين اطلاعات رو به سازنده فرم دوم بفرستي كه دو راه داري :

1. در سازنده فرم دوم سه پارامتر براي اين سه متغير تعريف كن و بعد در هنگام فراخوني فرمت اين پارامترهارو بش پاس بده .

2. راه بهتره اينه كه يك كلاس براي اين مشخصات بسازي و بعد كلاس رو به عنوان پارامتر به سازنده فرم دوم ارسال كني .

در نهايت در فرم دوم سه متغير براي اين سه نوع تعريف مي كني و بعد در سازنده ورودي هاي سازنده كه سه تا پارامترت هستن رو ميريزي تو متغيرهايي كه تعريف كردي و بعد هم از اونها استفاده مي كني مثلا ميريزيشون تو تكست باكس .

براي readonly بودن هم يا تكست باكس استفاده كن و اونو readonly كن و يا از ليبل استفاده كن .

hsmfaridmehr
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 12:47 عصر
خوب میتوی بعنوان پارامتر ورودی به تابع سازنده فرمت بفرستی و در اونجا استفاده کنی

string name, family, picAddress;
name = dataGridView1.CurrentRow.Cells[0].Value.ToString();
family = dataGridView1.CurrentRow.Cells[1].Value.ToString();
picAddress = dataGridView1.CurrentRow.Cells[2].Value.ToString();
Form frmMoshahedeh = newForm(name, family, picAddress);
frmMoshahedeh.ShowDialog();

و اگر چند لایه نوشتی می تونی از Business Object به اینصورت یک شی بسازی و به تابع سازنده فرمت بفرستی

Customer customer = dataGridView1.Rows[dataGridView1.CurrentRow.Index].DataBoundItem as Customer;
Form frmMoshahedeh = newForm(customer);
frmMoshahedeh.ShowDialog();

NewFoxStudent
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 12:55 عصر
ارسال پارامتر به سازنده درسته
اما فقط یه پارامتر نه سه تا
کافیه ID یا نام انتخاب شده رو به فرم دوم ارسال کنید و همونجا اطلاعات مورد نیاز رو با توجه به پارامتر ارسالی از بانک دریافت کنی و نمایش بدی

hsmfaridmehr
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 13:08 عصر
ارسال پارامتر به سازنده درسته
اما فقط یه پارامتر نه سه تا
کافیه ID یا نام انتخاب شده رو به فرم دوم ارسال کنید و همونجا اطلاعات مورد نیاز رو با توجه به پارامتر ارسالی از بانک دریافت کنی و نمایش بدی

خوب حرف شما کاملا صحیح ولی در سوال از وجود ID چیزی گفته نشده و نام و فامیل هم ممکن unique نباشه پس بنظرم اومد بهتر هر سه فرستاده بشه یا یک شی از کلاس

NewFoxStudent
سه شنبه 15 اردیبهشت 1388, 13:17 عصر
من حرف شما رو نقض نکردم
فقط گفتم یک پارامتر بهتره
حتی اگه ID هم وجود نداشته باشه اصولش اینه که ساختار بانک تغییر داده بشه و یک فیلد یونیک بهش اضافه بشه
من فقط خواستم اصولی ترین راهی رو که میدونم بگم تا بقیه اگه نمیدونن بیونن استفاده کنن همین