PDA

View Full Version : شبیه سازی دو فرآیند

mehdi.es
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1388, 21:45 عصر
سلام

می خواهیم یه برنامه بنویسیم که دوفرایند رو که اجرا می شوند را شبیه سازی کند اگه میشه یکی راهنمایی کنید برای کدزدن...
راستش من اصلا معنی درست حسابی سوال رو نفهمیدم اگه میشه کمک کنید

مرسی

SamaPic
پنج شنبه 17 اردیبهشت 1388, 23:24 عصر
با سلام.
کمی بیشتر توضیح دهید.
منظور شما از فرایند چیست؟

rivaaaldo
جمعه 18 اردیبهشت 1388, 11:15 صبح
مثلا میتونی فرایند صف کارها رو شبیه سازی کنی..

که باید تعدادی کار تعریف کنی که هر کدام مدت زمان اجراشون و همچنین deadline و زمان ورود هر کدام مشخص باشه..

بعد شیوه زمان بندی رو مشخص کنی (FIFO or LIFO Or SJF OR...) ....
و بعد یکی یکی اجرای کارها رو شبیه سازی کنی و زمان رو تغییر بدی....

میتونی چند تا تابع تولید اعداد تصادفی بنویس که اعدادی رو که لازم هست تولید کنند...

mehdi.es
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 10:57 صبح
با سلام.
کمی بیشتر توضیح دهید.

راستش این برای درس سیستم عامل هستش وفکرکنم همونکه دوستمون توضیح دادن یه چیزتوهمون مایه هاباشه!

pswin.pooya
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 00:26 صبح
با سلام.
کمی بیشتر توضیح دهید.

فرایند:‌به برنامه در حال اجرا و یا آماده برای اجرا که در حافظه هستش فرایند یا همون process میگن.

ببین از اونجا که دوتا گفته فکر کنم منظورش شرایط رقابت و الگوریتمهای مربوط به اون هستش. فرایندها رو میتونی مثل توابع سی پیاده کنی که دارن سعی میکنن یه متغییر یک سال رو دستکاری کنن. البته برای پیاده سازی چند برنامه گی هم باید از چند نخی ها استفاده کنی. من پیشنهاد می کنم که به کتابخونه sdl_thread یه نگاهی بنداز. توی تاپیک زیر هم من مثال ایجاد یک نخ رو گذاشتم:

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=154231

MMMYousefMMM
چهارشنبه 17 تیر 1388, 13:16 عصر
فرایند:‌به برنامه در حال اجرا و یا آماده برای اجرا که در حافظه هستش فرایند یا همون process میگن.

ببین از اونجا که دوتا گفته فکر کنم منظورش شرایط رقابت و الگوریتمهای مربوط به اون هستش. فرایندها رو میتونی مثل توابع سی پیاده کنی که دارن سعی میکنن یه متغییر یک سال رو دستکاری کنن. البته برای پیاده سازی چند برنامه گی هم باید از چند نخی ها استفاده کنی. من پیشنهاد می کنم که به کتابخونه sdl_thread یه نگاهی بنداز. توی تاپیک زیر هم من مثال ایجاد یک نخ رو گذاشتم:

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=154231

فکر نمیکنم منظور ایشان این کارها باشد چون قرار است کار این الگوریتمها شبیه سازی شود نه اینکه پیاده سازی شود.