PDA

View Full Version : مقدار رنگ رو چطور در بانک ذخیره کنم

mina.net
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 23:48 عصر
سلام دوستان
من می خوام برای فرم هام تنظیماتی بزارم که کاربر هر وقت خواست ظاهر فرم رو تا حدودی بتونه باب میل خودش در بیاره و در ضمن با بستن برنامه تنظیمات از بین نره از جمله رنگ پس ضمینه. اگه رنگ رو به صورت استرینگ بخواهیم ذخیره کنیم بعدا نمی تونیم ازش به عنوان مثلا backcolor استفاده کنیم. دوستان شما راهی به نظر تون نمی رسه؟

morteza_261
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 00:23 صبح
سلام دوست عزیز
یه نگاه به این برنامه بنداز:

mina.net
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 01:17 صبح
جناب مرتضی سلام
از لطف شما سپاسگذارم ولی من منظورم این نبود. من می خوام تنظیمات ذخیره بشه یعنی اگه کاربر تنظیم کرد رنگ پس زمینه قرمز باشه دو روز بعد هم باز هم قرمز باشه نه اینکه هر دفعه که برنامه رو باز می کنه باید تنظیمات انجام بده.
باز هم ممنون از حسن توجه تان

alimanam
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 01:24 صبح
دوست عزیز

شما می تونین از چندین روش برای اینکار استفاده کنین

1- ذخیره کردن در رجیستری
2- ذخیره کردن در یک فایل INI
3-ذخیره کردن در یک جدول ( درون بانک اطلاعاتی )
و ....

از هر روشی که خواستین انجام بدین فقط کافیه مقدار RGB رنگ یا مقدار Hex اون رو دریکی از جاهای ذکر شده در بالا رو ذخیره کنین و در رویداد لود شدن فرم یا در قسمت مناسب دیگه ایی که مد نظرتونه ذکرش کنین ( اطلاعات ذخیره شده رو بهش نسبت بدین ) .

مثلا در روش اول این نمونه کد رو آماده کردم که از لینک پایین میتونین دانلود کنید .

امیدوارم که کافی بوده باشه .

morteza_261
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 12:55 عصر
جناب مرتضی سلام
از لطف شما سپاسگذارم ولی من منظورم این نبود. من می خوام تنظیمات ذخیره بشه یعنی اگه کاربر تنظیم کرد رنگ پس زمینه قرمز باشه دو روز بعد هم باز هم قرمز باشه نه اینکه هر دفعه که برنامه رو باز می کنه باید تنظیمات انجام بده.
باز هم ممنون از حسن توجه تان

سلام
خوب این هم از طریق رجیستری همین کار رو میکنه
شما فرم رو ببندید و وقتی باز کردید روی دکمه "GetSetting" کلیلک کنید میبینید تنظیمات گذشته فراخوانی میشود.
حالا شما میتونید این کار رو از طریق لود فرم انجام بدید...حتی شما با این روش فوت و رنگ فونت را هم میتونید ذخیره کنید

ایام به کام

b7rv1mn
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1388, 23:32 عصر
باسلام
اگر ميشه يه مثال كه ذخيره رو با فايل ini انجام ميده بنوسيد

با تشكر:لبخندساده:

ali_md110
جمعه 25 اردیبهشت 1388, 16:12 عصر
میتونید بوسیله تنظیمات setting داخلی خود پروژتون اینکار رو انجام بدبد سریعتر و بهتر از رجیستری هستش داخل یک فایل کانفیگ زخیره میشه و نیاز به تنظیم دوباره نداره حتی برای زخیره نام و پسورد کاربری هم مناسبه

mina.net
جمعه 25 اردیبهشت 1388, 18:13 عصر
میتونید بوسیله تنظیمات setting داخلی خود پروژتون اینکار رو انجام بدبد سریعتر و بهتر از رجیستری هستش داخل یک فایل کانفیگ زخیره میشه و نیاز به تنظیم دوباره نداره حتی برای زخیره نام و پسورد کاربری هم مناسبه
دوست عزیر جناب ali_md110 اگه می شه بیشتر توضیح بدید ممنون می شم. چون من اصلا در این موردی که شما فرمودید هیچ اطلاعاتی ندارم.

sari-1369
جمعه 25 اردیبهشت 1388, 20:14 عصر

منم یه چیزایی شنیدم ، ولی هنوز نرفتم دنبالش ، میشه یکم در موردش توضیح بدی ؟

alimanam
جمعه 25 اردیبهشت 1388, 21:30 عصر
دوست عزیز ( ali_md110 )

در مورد ورود اطلاعاتی مانند رمز و نام کاربری در قسمت Setting به هیچ وجه موافق نیستم به این دلیل که خودتون هم می دونین که خروجی یک فایل Xml خواهد بود که به دست یه بچه هم قابل نمایش و ویرایشه !
پس جایی مطمئنی برای این جور اطلاعات حساس نمی تونه باشه . و در مورد بهترین جایی که فرمودین بازم من باهاتون هم عقیده نیستم به این دلیل که بهترین روش برای ثبت این جور اطلاعات ( Background ) درون رجیستری هست و در مورد سرعتش که فرمودین setting سریعتره ! میشه منبع این حرف رو بدونم ؟ تا جایی که من اطلاع دارم خوندن اطلاعات از رجیستری به اندازه ایی نیست که آدم بخواد سرعتش رو حس کنه ( اونقدر سریعه که حس نمیشه ) . امیدوارم که درست گفته باشم !

tto_baran
جمعه 25 اردیبهشت 1388, 22:51 عصر
من بجاي دوست عزيزم alimanam (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=43498) پاسخ سوال شما را در يك فايل پي دي اف بصورت مصور و با توضيحات كافي تنظيم نموده ام اميد وارم مفيد واقع شود . همراه يك سورس در اين زمينه

ali_md110
شنبه 26 اردیبهشت 1388, 03:17 صبح
دوست من منظورم کد نویسی اون سریعتره به کد کمتری نیاز داری در ضمن اگر کدها رو با الگوریتمهای دات نت رمز گزاری کنی دیگه یه بچه نمیتونه به راحتی اونو بخونه یک نفر مثل شما که خیلی بزرگوار هستی شاید بتونه بخونه
قابل توجه دوستمون مینا از منوی projetc قسمت اخر یعنی properties رو انتخاب کنید زبانه settings رو کلیک کنید همونطور که مینید یه چیزی شبیه به جدول میبینید که چهارتا فیلد داره در قسمن Name نام متغیر تون رو زخیره کنید مثلا colorدر قسمت type نوع متغیر از نوع System.Drawing.Colorو در قسمت scope مقدار user رو قرار بدید در قسمت value هم پیش فرض متغیرتون هر چی که میخاد باشه بزارید رنگ زرد بزارید این قسمت رو رها کنید
برید توی فرم برنامتون
اول یه متغیر از نوع setting تعریف کنید

Dim MS As New My.MySettings
یک دکمه بزارید توی رویداد کلیک اون

MS.color = Color.Blue
MS.Save()
حالا اگر توی فرم لود صدا بزنی

Me.BackColor = MS.color
رنگ فرمتون همیشه آبیه
میتونید قسمت مقدار دهی به متغیر ms رو بوسیله یک کنترل ColorDialog انجام بدید تا جالب تر بشه

b7rv1mn
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 03:04 صبح
من ميخوام يك سري اطلاعات رو با فرمت ini يا xml طوري ذخيره كنم كه در هنگام ذخيره عنوان داشته باشند و بعدا بتونم با عنوان اونا رو بازيابي كنم مثل فايلهاي ini كه ( مقدار = عنوان ) در اونها وجود داره.
آيا در xml هم چنين امكاني وجود داره؟ اگر وجود نداره مثالي از ايجاد يك فايل ini بزنيد لطفا.
باتشكر

alimanam
دوشنبه 12 مرداد 1388, 22:59 عصر
من ميخوام يك سري اطلاعات رو با فرمت ini يا xml طوري ذخيره كنم كه در هنگام ذخيره عنوان داشته باشند و بعدا بتونم با عنوان اونا رو بازيابي كنم مثل فايلهاي ini كه ( مقدار = عنوان ) در اونها وجود داره.
آيا در xml هم چنين امكاني وجود داره؟ اگر وجود نداره مثالي از ايجاد يك فايل ini بزنيد لطفا.
باتشكر

دوست عزیز با فایل dll که نوشتم می تونی هرکاری با این توع فایل ها انجام بدی .

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=171669

علیرضا مداح
سه شنبه 13 مرداد 1388, 08:11 صبح
سلام دوست عزیز،
برای ذخیره رنگ در دیتابیس می توانید مقدار ARGB آن را ذخیره نمایید:

Color c = Color.Red;
//Storing In Database
int argb = c.ToArgb(); // This Value Is Stored In Database
//Retrieving From Database
Color cr = Color.FromArgb(argb); // The Color Structure Is Created Using ARGB Value Stored In Database.

،/