PDA

View Full Version : جستجوی پیشرفته با TableAdapter

vahidglp
سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 12:26 عصر
با سلام :لبخندساده:

من در حال تکمیل پروژه ای هستم که در اون از TypedDataset برای DAL استفاده کردم ، مشکلی که دارم در بخش جستجوی پیشرفته در فرمهای اطلاعاتی هست، در حقیقت شرایطی که وجود داره اینه که کاربر تو فرمها از تلفیقی کاملا تصادفی از فیلدها برای فیلترکردن اطلاعات باید بتونه استفاده کنه که با مکانیزم پر کردن Dataset یعنی استفاده از پرسجوهای TableAdapter این کار منافات داره.
یعنی به بیان دیگه چطور میشه جدولی از TypedDataset رو Fill کرد منتها با شروط دینامیک.

vahidglp
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1388, 09:30 صبح
دوستان هیچ کس نظری نداره ؟

mohsen_csharp
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1388, 11:03 صبح
دوست عزیز شما چند ویرایش مختلف از متد Fill رو تعریف کنید و بسته به شرایط ، از آنها استفاده کنید.

vahidglp
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1388, 11:36 صبح
با سلام

خیلی ممنون از پاسخی که دادید ، ولی منظور بنده این بود که مثلا در فرمی براساس 8 فیلد جستجو صورت میگیره و در هر جستجو حالتی از تلفیق این 8 فیلد به عنوان رشته شرطی از طرف کاربر انتخاب میشه. حالا تو این حالت واقعا میشه تمام نگارشهای مند Fill رو نوشت ؟؟؟؟ یعنی شما 8 به توان 2 (64) حالت متد Fill می نویسی؟؟؟ !!! حالا فرض کن نوشتی Call کردن این حالات تقریبا برنامه نویسی نیست کار دیگه ایه :لبخندساده:

از دوستان دیگه خواهش می کنم نظراتشون رو ارسال کنن

با تشکر

vahidglp
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1388, 11:39 صبح
عکس ضمیمه حالتی از این نوع جستجو رو نشون میده که کاربر ابتدا فیلدهای دخیل در جستجو رو انتخاب میکنه و سپس مقدار اونها رو وارد و جستجو صورت میگیره