PDA

View Full Version : سوال: اضافه کردن پروپرتی به یوزر کنترل

alimanam
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1388, 18:06 عصر
با عرض سلام خدمت تمامی اساتید محترم

من یه مشکل در اضافه نمودن پروپرتی به کنترل در حال نوشتن خودم دارم واون اینه که نمی دونم چه جوری میشه این نوع پروپرتی ها رو ایجاد کنم . من برای ایجاد پروپرتی های عددی ( مثلا یه عدد رو از کاربر بگیره ) یا نوشتاری ( مثلاً نام یه کاربر رو بگیره ) مشکلی ندارم فقط نمی دونم چه جوری میشه این نوع پروپرتی ها رو برای یوزر کنترل خودم ایجاد کنم .

1- ایجاد یک پروپرتی که کاربر به صلیغه خودش یک عکس رو درون یک PictureBox نمایش بده
2- ایجاد پروپرتی که کاربر مثلاً از چندتا گزینه یکی رو انتخاب کنه ( مثل انتخاب لیستی از 5-4 رنگ از یک لیست )
3-ایجاد پروپرتی که کاربر بتونه نوع رنگ رو انتخاب کنه ( مثلاً یه رنگی رو انتخاب کنه و یک PictureBox رنگ پس زمینه اش با رنگ انتخابی عوض بشه )

من واقعا به این نوع پروپرتی ها در Windows Control Library خودم نیاز دارم . خواهش می کنم که یه آدم با معرفت یک نمونه کد واسم بنویسه که این نوع پروپرتی ها رو توش جا داده باشه .

ممنون

alimanam
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1388, 23:35 عصر
از دوستان کسی راجب به این موضوع ( مشکل من ) صحبتی نداره حداقل راهنمایی کنین !

ace.coder
چهارشنبه 23 اردیبهشت 1388, 23:58 عصر
با همون Get و Set مگه نمیشه ؟؟

alimanam
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1388, 10:59 صبح
با همون Get و Set مگه نمیشه ؟؟

با عرض سلام چرا میشه و طریقه ایجادشون با (انتخاب یک فایل - نشون دادن پانل رنگ - فونت و ... ) بقیه پروپرتیهای ساده مثل True,False فرق داره من تقریباً مشکلم رو با جستجو در اینترنت حل کردم فقط مونده نشودن دادن این پروپرتی ها در قسمت Tasks کنترل که فکر نکنم دوستان بازم همکاری داشته باشن . ولی باز گلی به جمال شما دوست عزیز . ممنونم .

mehdi_RM
جمعه 25 اردیبهشت 1388, 01:39 صبح
اینجا فکر کنم جواب 1و 3 باشه
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/a6h7e207(VS.71).aspx