PDA

View Full Version : الگوریتم بهینه برای پیدا کردن پسورد ...

khazaie01
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1388, 20:25 عصر
سلام دوستان . من میخوام با روش تست و خطا پسورد را در بیارم یعنی یوزر را دارم و باید پسورد را در بیارم ... الگوریتمی برای اینکار هست ؟ الگوریتمی که رشته هایی تولید کنه که به پسورد نزدیکتر باشند ... یا باید همینجوری همه حالات ممکن را امتحان کنم ؟!!!!

Hamed Hosseini
جمعه 25 اردیبهشت 1388, 02:20 صبح
به 2 دليل بايد تمام احتمالات بررسي بشه

1- چون ما ايرانيا با كلماتي رو به عنوان پسورد انتخاب مي كنيم كه در زبان انگليسي معني ندارن.

2- اينكه افراد با ايده ها و سليقه هاي مختلف پسورد هاي مختلفي مي زارن و هيچ الگوريتمي نمي تونه ذهن افراد رو بخونه

tdkhakpur
جمعه 25 اردیبهشت 1388, 05:48 صبح
سلام:
ببینید اگه شما میخوایید قفل رمز یه برنامه رو بشکنید این کار شما به نوع برنامه و طرز استفاده اون از رمز بستگی داره.
اگه برنامه اطمینانش خیلی بالا از نظر نفوذ باشه همیشه بعد از دریافت رمز برای مدت زمان کوتاهی صبر کرده بعد چک میکنه که رمز درسته یا نه.
و گاهی هم برنامه از روش دیگه ای مثل دریافت رمز عبور با طول متغییر استفاده میکنه. خب حالا شما در نظر بگیر یه رمز عبور متغییر چقدر جستجو لازم داره تا بتونی ازش رد بشی.
ولی درحالت کلی این کار عملی هست و به نوع برنامه و همچنین موقعیت کاری کاربران از برنامه مربوط میشه.
1- شما میتونید کلمات یک بانک دیکشنری رو برای ارسال به رمز مورد استفاده قرار دهید
2 - از کامپیوتر به وسیله کد نویسی بصورت random به ارسال رمز بپردازید.
ولی جواب سوال شما اینه که باید خودتون در کد نویسی - برنامتون رو از نوع رمز عبور و سایر اطلاعات نزدیک به رمز آگاه کنید. تا از روی اون رمز رو ساخته و ارسال کنه.
موفق باشید.

khazaie01
جمعه 25 اردیبهشت 1388, 07:28 صبح
ممنون نه بابا من امتحان کردم n بارم وارد کنی بازم سریع جواب میده و هیچ مشکلی نداره ...
مشکل اینجاست که طول پسورد را هم نمیدونم .... بله بی شک پسورد یک کلمه فینگلیش ... پس دیکشنری را باید بیخیال شد ... خودم تو فکر رندم بودم ولی میشه گفت احتمال پیدا شدن پسورد 0%

tdkhakpur
جمعه 25 اردیبهشت 1388, 15:58 عصر
سلام:
اگه جواب نتیجه رمز سریع باشه و از چند بار اشتباه رمز هم عبور کنه پس اسونه.
ببین شما از نطر ارتباط با رمز هیج راهی ندارید یعنی اگه هر رمزی رو بدید به هیچ وجه معلوم نمیشه که کدوم حرف از رمزت درست بوده و کدوم نادرست.
پس از نظر هوش مصنوعی نمیشه کاری کرد باید پناه ببری به random و پیاده سازی کلمات با توجه به بررسی محیط.
یه راه دیگه هم که احتمالش خیلی کمه dataDumpها برای باز کردن فایل و بررسی دستی نقاط فایل برای رمز یابی.
به هر حال راهش همینه.
موفق باشید.