PDA

View Full Version : خاصیت Alpha Blend برای عکس و نوشته

Delphi-Man
شنبه 26 اردیبهشت 1388, 00:21 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز
می خواستم بپرسم چطوری میشه خاصیت Fade یا همون Alpha Blending رو به یه عکس یا نوشته داد؟ (بدون اینکه نیاز داشته باشیم اونا رو در یک panel قرار بدیم)

Delphi-Man
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 12:10 عصر
با سلام
دوستان کسی که جواب نداد :ناراحت: خودم فهمیدم در مورد عکس. در مورد نوشته راهنمایی کنید ممنون می شم... اما این برنامه ای که آپلود کردم هر چیزی که پشتش باشه رو با تصویری که خودش داره AlphaBlend می کنه. اما همونطور که می بینید با زدن button یه لحظه چشمک می زنه یعنی مخفی و بعد ظاهر میشه و بعد AlphaBlend میشه، چون چاره ای نداشتم. به نظر شما راهی هست که مخفی و ظاهر شدنش پیدا نباشه یا اصلا canvas فرم رو بدون در نظر گرفتن خودش بگیره تا خودش با خودش alpha blend نشه؟

vcldeveloper
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 19:12 عصر
درباره +GDI تحقیق کنید. اگر تحقیق کردید و دیدید به کارتون میاد، اون وقت برای استفاده از در دلفی، این رو دانلود کنید:
http://www.mitov.com/html/igdi_.html

1485159
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 20:26 عصر
مشه در مورد سورستون به طور کامل توضیح بدین!؟..

Delphi-Man
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 22:52 عصر
مشه در مورد سورستون به طور کامل توضیح بدین!؟..
ببنید دوست عزیز... با کلیک روی دکمه ، عکس تصویری که خودش داره رو با تصویر هر چی که پشتش هست مخلوط (AlphaBlend) می کنه مثلAlphaBlend فرم. برای این کار از Canvas فرم استفاده می کنه. برای اینکه تصویری که پشتش قرار داره رو بتونه بفهمه که چیه اگه مخفیش نکنیم canvas فرم دوباره خود اون عکس رو به عنوان تصویر می ده. برای همین یه بار مخفی، اطلاعات پیکسل ها رو گرفته و سپس دوباره ظاهرش می کنه. همین. اما مخفی و ظاهر شدنش برای کاربر برا یه لحظه قابل مشاهده هست. حالا من می خوام یه راهی دوستان معرفی کنن که اینطوری نشه.

1485159
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 23:23 عصر
من منظورم این بود که سورس دستوراتی رو که استفاده کردین رو توضیح بدین..
ممنون..

Delphi-Man
سه شنبه 29 اردیبهشت 1388, 16:42 عصر
من منظورم این بود که سورس دستوراتی رو که استفاده کردین رو توضیح بدین..
ممنون..
alphablend یه تابع API هست که handle عکس اول و دوم رو می گیره و به ازای مقداری که بهش می دیم در عکس اول تغییر ایجاد می کنه و با عکس دوم alphablend میکنه. دیگه هم چیز خاصی نداره.

Delphi-Man
جمعه 01 خرداد 1388, 21:10 عصر
دوستان بنده هنوز جوابمو نگرفتم
GDI روی paint ، timage نمیکنه. :ناراحت:
چیزی که من می خوام دقیقا مثل نرم افزار Multimedia builder هست ببینید در عکس زیر که چطوری این کارو انجام میده: دوتا button زیر عکس هست و یکی روی عکس .

http://myup.ir/files/mlt682i51fybgox5zhij.jpg

vcldeveloper
شنبه 02 خرداد 1388, 01:32 صبح
GDI نه، گفتم +GDI. اون کتابخانه ایی هم که معرفی کردم، می تواند هندل یک Canvas معمولی (مثل Canvas مربوط به TImage) را بگیره، و اعمال مروبط به GDI+ را روی آن اعمال کنه.

Delphi-Man
شنبه 02 خرداد 1388, 11:39 صبح
GDI نه، گفتم +GDI. اون کتابخانه ایی هم که معرفی کردم، می تواند هندل یک Canvas معمولی (مثل Canvas مربوط به TImage) را بگیره، و اعمال مروبط به GDI+ را روی آن اعمال کنه.
من Transparent رو برای image فعال کردم و اعمال text transparency رو انجام دادم ولی نوشته فقط برای canvas عکس فعاله و کاری به canvas فرم نداره که نسبت به اون هم خاصیت alphablend داشته باشه.

Delphi-Man
شنبه 02 خرداد 1388, 12:27 عصر
:تشویق::تشویق::تشویق::تشویق:: شویق::تشویق::تشویق::تشویق::ت ویق::تشویق::تشویق:
آقای کشاورز جا داره ازتون یه تشکر ویژه داشته باشم. به خاطر زحمات بی وقفه شما در این سایت. خیلی خیلی خیلی ازتون متشکرم مشکلم حل شد. دیگه داشتم نا امید می شدم. با استفاده از paintto فرم و GDI+ تونستم اینکارو انجام بدم.

براتون آرزوی موفقیت دارم