PDA

View Full Version : خطا در دلفی 8

rambod51
چهارشنبه 30 دی 1383, 10:06 صبح
من دلفی 8 رو نصب کردم و اس کیو ال سرورهم نصب کردم و ای ای اس رو هم در ویندوز اکس پی نصب کردم یه صفحه ای اس پی رو هم توی دلفی طراحی کردم و لی زمان اجرا این پیغام رو می ده
unable to attach to asp.net worker process
ty***ally aspnet_wp.exe or w3wp.exe
منظور از این پیغام چیه. آیا باید ای ای اس رو برای کار با دلفی ۸ تنظیم کرد. چطور می شه اتصال رو برقرار کرد و این مشکل رو حل کرد.

مهدی کرامتی
چهارشنبه 30 دی 1383, 15:45 عصر
این مشکل رو دلفی 8 ذاتا داره. از دلفی 2005 استفاده کنید.

SalarSoft
چهارشنبه 30 دی 1383, 16:56 عصر
تو دلفی 2005 هم بعضی وقتا این پیغام رو نشون می ده!!!!

اما با یکی دو بار سعی کردن درست کار می کنه.

rambod51
چهارشنبه 30 دی 1383, 18:53 عصر
یعنی نمی شه هیچ کاری کرد و این رو اصلاح کرد.
پس چطوری با اون باید کارکرد

مهدی کرامتی
چهارشنبه 30 دی 1383, 20:33 عصر
با دلفی 8 نباید کار کرد، تعارف نداریم که برادر!

دلفی 8 در حقیقت یک نسخه آزمایشی بود تا بورلند خودش رو در مواجهه با تکنولوژی دات نت تست کنه. حالا چرا این پکیج معروف به اکتان رو میفروختند در عجبم! من یکی که حاضر نیستم پروژه ای که مراحل تست QA رو نگذرونده 3000 دلار بفروشم یا بخرم.

Inprise
پنج شنبه 01 بهمن 1383, 01:27 صبح
- برای تست و دیباگ برنامه های ASP .NET چه در محیط دلفی 8 برای دات نت و چه دلفی 2005 از IIS استفاده نکنید . Cassini بهترین گزینه است که ضمن رایگان و سورس آزاد بودن ؛ سبک و فوق العاده چابک است .

- مشکل مذکور اگر بعد از نصب هر دو آپدیت دلفی 8 برای دات نت اتفاق بیفته ؛ به معنای رجیسترد نبودن سرویس ASP .NET است ؛ احتمالا" باید دستوری مشابه این مشکل رو حل کنه :

c:\windows\microsoft.net\framework\v1.1.4322\aspne t_regiis.exe -i

در عجبم! من یکی که حاضر نیستم پروژه ای که مراحل تست QA رو نگذرونده 3000 دلار بفروشم یا بخرم.

برای ویژوال سی 6 تا بحال 4 سرویس پک منتشر شده و سرویس پک پنجم نیز در راه است ؛ این اتفاق طی چهار سال افتاده و در تمام این مدت توسعه گران ویژوال سی با چیزی حدود دویست باگ مرد-افکن دست و پنجه نرم میکردند ( به شخصه یکبار چنان از دست جناب CasyncSocket عصبی شدم که سوکتهای Indy رو در قالب یک DLL به پروژه ام اضافه کردم و برای همیشه با سوکتهای MFC خداحافظی کردم ) و این بدان معنا نیست که حالا همه مشکلات حل شده ! همین حالا من یکی حداقل چهار باگ فقط در کلس ویزارد میشناسم ؛ بعضی از باگها هم اصلاح نخواهند شد چون منوط به تغییر عنصری هستند که کدهای زیادی مبتنی بر اون نوشته شده ؛ با مطالعه MSDN میتونی موارد متعددی از باگهائی که جهت اطلاع ثبت شدن پیدا کنی ؛ و ماجرا به اینجا ختم نخواهد شد . حالا اگر بشنوی مایکروسافت از همین بسته چندین میلیون دلار درآمد کسب کرده و بسیاری از حیاتی ترین نرم افزارهای دنیا با همین بسته تولید شده اند چه حسی بهت دست میده ؟ فکر میکنم اوضاع محصولات بورلند ؛ اگر بهتر نباشه ؛ بدتر نیست . فقط کافیه به اندازه کافی قاطیه یه نرم افزار بشی تا باگهاش جلوت رژه برن .

:sorry:

مهدی کرامتی
پنج شنبه 01 بهمن 1383, 08:50 صبح
فقط کافیه به اندازه کافی قاطیه یه نرم افزار بشی تا باگهاش جلوت رژه برن .
الان در جایی که کار میکنم من و همکارم هر کدام بر روی یک پروژه جداگانه کار میکنیم که مبتنی بر ASP.NET نوشته میشوند.

من با VS.NET 2003 کار میکنم و ایشان با Delphi 2005 . طی ماه گذشته IDE من فقط 2 بار Freeze شده، در حالی که همکار من از ترس Freeze شدن IDE در هر لحظه، بعد از نوشتن هر یک خط کد یا یک تغییر کوچک در فرمها پروژه را Save میکند. دیگه شنیدن صدای آه از ته دل او برای من یک عادت روزانه شده، وقتی که میگه: "اه، باز هم..." .

چیزی که مطمئنم اینه که حداقل تو کشور ما کسی به اندازه ایشان با این IDE جدید دلفی 2005 قاطی نشده. البته اصل پروژه رو قبلا شروع کرده بوده، اونهم با دلفی 8، و بعدا پروژه رو به دلفی 2005 منتقل کرده.

تعداد باگهای IDE بسیار زیاد است و کار با آن واقعا طاقت فرسا، و اون طوری که در Newsgroup های دیگر میخوانم خیلی های دیگه هم همین مشکلات رو دارند.

جرا باید اینطور باشه؟ آیا بورلند نمیتونست حالا که سعی کرده با ارائه Delphi 2005 یک IDE مشابه VS.NET 2003 ارائه بده وقت بیشتری برای اشکال یابی و جلب مجدد برنامه نویسان سرخورده دلفی بگذاره؟
مطمئننا وقتی یک نفر 3000 دلار پول میده انتظار داره چیزی بیشتر از مجموعه 100 دلاری Visual C# 2003 مایکروسافت گیرش بیاد، یا حداقل چیزی در همون سطح.

Inprise
پنج شنبه 01 بهمن 1383, 15:27 عصر
من نمیدونم دوست تو آپدیت دلفی رو نصب کرده یا خیر ، و آیا درست از محیط استفاده میکنه یا خیر ، و آیا سخت افزارش برای IDE حجیم و غول پیکر دلفی مناسب است یا خیر و غیره ؛ اما میدونم من مشکلاتی مشابه این رو با دلفی 7 و BCB 6 هم داشتم و دارم ؛ حالا قدری کمتر یا بیشتر . حالا با VS 2003 هم گاه گداری مشکل دارم ؛ در حال حاضر دارم با دلفی 2005 دات نت یک وب سرور برای توسعه گران ASP .NET مینویسم که بزودی تکمیل و بصورت سورس آزاد ارائه اش میکنم ؛ توی این سه چهار هفته ، احساس نکردم که دلفی 2005 خیلی بدتر از دلفی 7 باشه ؛ طبیعتا" باگ داره ؛ اما تلقی کلی من این نبوده که افتضاحه ؛ مشکلاتی که تو QC مطرح شده هم عموما" ناظر بر اجزاء پشت پرده است و نه IDE ( من جای دیگری رو غیر از QC چک نمیکنم ؛ فی الواقع جای معتبر دیگه ای رو نمیشناسم )

دلفی 2005 با استفاده از FrameWork ای که بصورت داخلی توسط بورلند استفاده میشه و نام رمزش گالیلئو است طراحی شده ( یعنی مدل دلفی 2005 و دلفی های بعدی و ایضا" BCB بعدی و غیره مانند Eclips و جاوا است ؛ یک Framework برای IDE و تعداد زیادی پلاگین برای اجزاء زبان ) و من "اطمینان" دارم این FrameWork خوب نوشته نشده ؛ ( در جریان بخشی از روند توسعه اش هستم ؛ ر-ک drbob ) فلذا هر انتقادی بر اون رواست ؛ آنچه مقصود من از این نوشته است اینه که ، درسته نظرات ما رو تامین نمیکنه ، اما اونقدر هم بد نیست . تصور شخصی من اینه که بسیاری از مشکلات مربوط به نحوه استفاده یا پیکره بندی یا امکانات سخت افزاری و غیره است ، تا اینکه یک باگ روی نرم افزار باشه ؛ ( نمونه اش همین مشکل مطرح شده تو این بخش ؛ اگر آپدیتها نصب شده باشن و کاربر ASP .NET رو درست پیکره بندی کرده باشه مشکلی پیش نمیاد ؛ اما اگر رو اینترنت بگردی هزاران نفر رو میبینی که این سوال رو پرسیدن و بسیاری تلقی کردن این یک باگ است ؛ در حالیکه این یک User Error است )

مطمئنم نظر من رو در مورد روند احمقانه ای که بورلند انتخاب کرده میدونی ، فلذا لزومی به تکرارش نیست ؛ اما در کنار اون ، من همچنان معتقدم سرعت تولید و توسعه ، با استفاده از محصولات بورلند غیر قابل مقایسه با سایر راه حلهاست ، حتی با در نظر گرفتن مشکلات موجود . مثلا" برای یک کار خیلی ساده ، یک برنامه مبتنی بر وب با IW نوشتم ( در کمتر از یک ساعت ) و بصورت یک برنامه کاربردی Standalone در اختیار یک دوست گذاشتم ، بدون اینکه IDE هنگ کنه ، یا حتی متوجه یک رفتار عجیب و غریب بشم ، در حالیکه اگر قرار بود همین کار رو بوسیلهء یک IIS Extention با VC انجام بدم ، حداقل یک هفته وقتم تلف میشد ، و اگر قرار میبود با ASP .NET انجامش بدم ، وجود IIS الزامی بود ، ضمن اینکه سورس برنامه هم - تلویحا" - منتقل میشد و ...الخ .

شاید به عنوان جمع بندی بهتر باشه بگم ، باید یه جورائی از نرم افزار کار بکشیم ، تا اینکه انتظار داشته باشیم برامون کار کنه . انتظار اتفاقی که تو Delphi 3 افتاد ، از بورلند دیگه نمیره ؛ پس یا باید دور Productivity رو خط بکشی و از محصولات مایکروسافت استفاده کنی ( و این شانس رو داشته باشی که با باگهای اونم آشنا بشی ) یا یه جورائی باگها رو تحمل کنی ، برای رفعشون کمک کنی ( QC ) و امیدوار باشی بورلند ، نهایتا" به ید طولا و توانای مایکروسافت به گه کشیده نشه .

:sorry:

مهدی کرامتی
پنج شنبه 01 بهمن 1383, 19:29 عصر
من نمیدونم دوست تو آپدیت دلفی رو نصب کرده یا خیر ، و آیا درست از محیط استفاده میکنه یا خیر ، و آیا سخت افزارش برای IDE حجیم و غول پیکر دلفی مناسب است
جواب هر 3 مورد مثبت است. البته یک تجربه عملی شخصی نشون داده که با نصب این Update Pack ها مشکلات IDE بیشتر میشه!

در حال حاضر دارم با دلفی 2005 دات نت یک وب سرور برای توسعه گران ASP .NET مینویسم که بزودی تکمیل و بصورت سورس آزاد ارائه اش میکنم
باید چیز جالبی باشه.

توی این سه چهار هفته ، احساس نکردم که دلفی 2005 خیلی بدتر از دلفی 7 باشه
من از 2 - 3 ماه پیش تا بحال دلفی 2005 رو از خیلی جهات تست کردم و باید بگم شدیدا خورده تو ذوقم. البته از قلم نیاندازم که من فقط با بخش ASP.NET اش کار کردم و نه بخشهای دیگه. دیدگاه من هم در طی صحبتهای فوق از همین نقطه بود.

کلا خیلی از جاها با ابداعاتی برخورد میکنم که اصلا جالب نیست. مثلا من اصلا نمیتونم بفهمم چرا Borland Data Providers یونیکد را ساپورت نمیکنه، و یا چرا امکانات پیش فرض دات نت برای SQLDataAdapter و امثال آن در دلفی 2005 فعال نیست (منوی Preview Data و Configure Data Adapter و ...).
چراهای دیگه ای هم هست که اگر لازم بود بیان شون میکنم.
مهم تر از همه IDE است که بطرز افتضاحی در هر لحظه دماغ Developer را بخاک میمالد.

با توجه به موارد فوق اگر پای برنامه نویسی Win32 در میان باشد من ترجیح میدهم از دلفی 7 استفاده کنم و وقت عزیز را صرف خود برنامه نویسی کنم تا اینکه منتظر Restart شدن دائم IDE باشم.

و امیدوار باشی بورلند ، نهایتا" به ید طولا و توانای مایکروسافت به ... کشیده نشه .
فکر کنم دیگه کار از کار گذشته باشه :wink:

:thnx:

Inprise
پنج شنبه 01 بهمن 1383, 20:06 عصر
اگر پای برنامه نویسی Win32 در میان باشد من ترجیح میدهم از دلفی 7 استفاده کنم و وقت عزیز را صرف خود برنامه نویسی کنم تا اینکه منتظر Restart شدن دائم IDE باشم.

از کشف و شهود و شاخ بازی که بگذریم ، منم برای این مقاصد دلفی 7 رو ترجیح میدم ؛ ( عموما" همراه با دلفی ، حداقل یک ویرچوال ماشین ، سافت آیس و ویژوال استودیو هم روی سیستمم در حال اجراست که حتی دو گیگ رم موجود هم نمیتونه جوابگو باشه !! ) لیکن حداقل آزمایشات فعلی من حاکی از آن است که نمیشه لقب افتضاح رو به IDE دلفی 2005 داد ؛ چیز بدی نیست ، هر چند همونطوری که گفتم من انتظار یه چیز فوق العاده رو هم نداشتم .

البته از قلم نیاندازم که من فقط با بخش ASP.NET اش کار کردم و نه بخشهای دیگه. دیدگاه من هم در طی صحبتهای فوق از همین نقطه بود.

بالعکس ، من تمایل خاصی برای تست ویژگیهای مربوط به ASP .NET نداشتم و به اجرای یه سلام دنیای نا قابل اکتفا کردم . امیدوارم با آپدیت دومی که گویا در راه است مشکلات موجود تا حدودی بر طرف بشه ، ایضا" فکر میکنم این دو تکه بودن توسعه ASP .NET به شدت مشکل زاست ، فلذا ابزارهای مستقل ممکنه خیلی کمک کنند ؛ یک جائی دیدم یکی برای IIS هندلری نوشته بود که بدون نیاز به وجود دات نت و سرویسهای مربوطه ، ( با کامپایل مجدد ASP .NET به ISAPI Extentions و اجرا بصورت Native ) میتونست بدون نیاز به ادوات دات نت ، ASP .NET رو اجرا کنه ؛ فلسفه اش چندان پیچیده نیست ولی جزئیات فنی اش رو یادم نیست ؛ اگر بتونم مجددا" پیداش کنم و موفق بشم قاطی وقتهای خالی ام ، همراه اون وب سرور مذکور به یه جائی برسونمش ممکنه نتیجه به درد بخوری داشته باشه ؛ لازم به ذکره به محض آماده شدن Preview وب سرور ، احتمالا" یک فروند انانس برای دعوت به همکاری اش خواهم زد ، که اگر همکاری کنی/کنند ، زمان توسعه اش رو کم میکنه ، ضمن اونکه نتیجه به درد همه خواهد خورد ؛ ( امروز با کمی صرف وقت تونستم ویژگیهای جدید OTA دلفی 2005 رو در بیارم و یکی از اکسپرتهای ساده شخصی ام رو به اون محیط منتقل کنم ؛ فلذا اگر در مجموع بشه موارد مذکور رو داخل IDE مجتمع کرد ، شاید چیز با ارزشی از آب در بیاد ؛ ) از خداوند متعال مستدعی است کمی وقت و صبر و حوصله و "حس" عنایت فرماید .

:wink:

toxi
دوشنبه 12 بهمن 1383, 10:46 صبح
دوست عزیز
اول asp.net رو رجیستر کن توی iis :
aspnet_regiis -i
بعد هم مطمن شو که virtual directory تو کانفیگور شده واسه ورژن v1.1.4322 ی asp.net