PDA

View Full Version : اتصال ترازوی دیجیتال به کامپیوتر

alex1000
شنبه 26 اردیبهشت 1388, 20:01 عصر
سلام
من دارم یه برنامه برای طلافروشی ها می نویسم. میخوام بتونم وزن طلا رو از ترازوی دیجیتال بگیرم و نیازی به ورود دستی وزن توسط کاربر نباشه.
راهش چیه؟
یه جایی شنیدم برای اینکار کامپوننت ترازو رو باید به برنامه اضافه کرد؟؟ حالا اگه بخوام چنین کاری کنم از کجا باید کامپوننتو گیر بیارم؟ برای هر نوع ترازو این کامپوننت متفاوته؟

xcomlock
شنبه 26 اردیبهشت 1388, 21:45 عصر
ترازو ی شما خروجی برای کامپیوتر داره یا میخواهید از یه سنسور وزن برای این کار استفاده کنید ؟

alex1000
یک شنبه 27 اردیبهشت 1388, 09:49 صبح
ترازو ی شما خروجی برای کامپیوتر داره یا میخواهید از یه سنسور وزن برای این کار استفاده کنید ؟

سلام
من خودم که ترازو ندارم، من برنامه نویسم، ترازوم کجا بود :لبخند:
ولی تا اونجایی که اطلاع دارم ترازوهای دیجیتال طلا فروشی ها اکثرا چنین امکانی داره، یعنی قابل اتصال به کامپیوتر هستند.

با تشکر
یا علی ...

amin_alexi
یک شنبه 27 اردیبهشت 1388, 10:16 صبح
سلام
شما باید دقیقا بدونی که می خوای با چه ترازویی کار کنی ! ترازو چه امکاناتی داره !
و بهتره با شرکت سازنده تماس بگیری یا به سایت شرکت سازنده یه سری بزنی
معمولا شرکتهای سازنده ترازو پیشبینیه این موارد رو کردن ... و خودشون بهت DLL و نمونه Source رو میدن ...

mostafa_shoakry
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 09:25 صبح
سلام
معمولا شرکتهای سازنده ترازو پیشبینیه این موارد رو کردن ... و خودشون بهت DLL و نمونه Source رو میدن ...
خوب برای تهیه اون باید به کجا سر بزنیم و این احتمال رو در نظر داشته باشین که ندادن اونوقت چی کار کنیم؟ :متفکر:

hadisadaghatmehr
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 19:17 عصر
سلام
بعضي از ترازوها از پورت سريال براي اتصال به كامپيوتر استفاده مي كنند مي تونيد از يك كابل سريال براي اتصال استفاده كنيد سپس بااستفاده از ابزار serial port اطلاعات ارسالي توسط ترازو رو بخوني

mostafa_shoakry
جمعه 05 شهریور 1389, 15:54 عصر
سلام
بعضي از ترازوها از پورت سريال براي اتصال به كامپيوتر استفاده مي كنند مي تونيد از يك كابل سريال براي اتصال استفاده كنيد سپس بااستفاده از ابزار serial port اطلاعات ارسالي توسط ترازو رو بخوني
خوب! اینو که منم می دونم! :لبخند:
ولی چطوریش مهمه(کدش)!!!؟؟؟ :اشتباه:

ostovarit
جمعه 05 شهریور 1389, 19:07 عصر
خوب! اینو که منم می دونم! :لبخند:
ولی چطوریش مهمه(کدش)!!!؟؟؟ :اشتباه:

سرچ کن تو اینترنت کد کار با سریال پورت زیاد هست...
شما میخواید برای ترازویی که معلوم نیست چی هست و چه خروجی داره ... سورس کد براتون بنویسند! ... همون طوری هم که قبلا دوستان گفتن شما باید نوع ترازو رو مشخص کنی بری شرکت سازنده اگر سورس کد و dll بهت ندادند اون وقت دنبال راه حل بعدی باشید .... اینجا صد تا پست هم بدید به جایی نمیرسه...

من جای هر شرکتی باشم سورس کد کار با دستگاهم رو راحت در اختیار کاربرم میزارم تا برنامه نویس براش برنامه بنویسه و کاربران تشویق به خریدش بشن ...

موفق باشی