PDA

View Full Version : سوال: اعمال تغییرات DataGridviewبه DataBase

zahra111
شنبه 26 اردیبهشت 1388, 20:18 عصر
سلام. جستجو کردم اما به نتیجه نرسیدم.
من بدون کد نویسی( با استفاده از ویزارد) DataGridView رو به یه جدول مثلا User وصل کردم و گزینه های مربوط به ویرایش و حذف رو فعال کردم. درج و حذف و ویرایش توی DataGridView اعمال میشه اما توی بانک هیچ کدوم از اونا اعمال نمیشه. علتش چیه؟ کد خاصی باید اضافه کنم؟

xcomlock
شنبه 26 اردیبهشت 1388, 21:42 عصر
ببینید یکی از فیلد های بانکتون باید Set Primary Key فعال باشه . احتمالا از اونه

NewFoxStudent
شنبه 26 اردیبهشت 1388, 22:33 عصر
باید تمام این عملیات رو با کد انجام بدید البته تا اونجا که من میدونم

anahita6
یک شنبه 27 اردیبهشت 1388, 01:36 صبح
دیتا سورس رومشخص کردید؟
تغییر در جدول با ویزارد هم امکان پذیره .مراحل کاری که انجام دادید رو بگید تا بگم کدوم کار رو انجام ندادید

zahra111
یک شنبه 27 اردیبهشت 1388, 13:21 عصر
من با استفاده از گزینه ی data source مربوط به gridview اون رو به جدول متصل می کنم. بعد برای اینکه داده ها رو نمایش بده گزینه add query رو کلیک کرده و ok می کنم. تو اجرا میشه ویرایش و حذف کرد ولی توی بانکم این تغییرات اعمال نشده.

ASKaffash
یک شنبه 27 اردیبهشت 1388, 13:46 عصر
سلام
اینطوری نیست باید در DataSet ایجاد شده SelectCommand و InsertCommand و UpdateCommand و DeleteCommand را برای آن جدول بسازید و با تغییر Row متدهائی که این خواص ایجاد میکنند را باید فراخوانی کنید متدهائی بنام Insert , ... که متناسب با فیلدهای جدول ایجاد میشوند

zahra111
یک شنبه 27 اردیبهشت 1388, 15:33 عصر
سلام
اینطوری نیست باید در DataSet ایجاد شده SelectCommand و InsertCommand و UpdateCommand و DeleteCommand را برای آن جدول بسازید و با تغییر Row متدهائی که این خواص ایجاد میکنند را باید فراخوانی کنید متدهائی بنام Insert , ... که متناسب با فیلدهای جدول ایجاد میشوند
منظورتون اینه که باید کد نویسی رو انجام بدم؟
4 تا command ای که گفتین رو کدوم قسمت dataset باید بسازم. میشه بیشتر توضیح بدین؟

zahra111
یک شنبه 27 اردیبهشت 1388, 15:37 عصر
من با استفاده از کد نویسی بدون استفاده از هیچ ویزاردی اصلا مشکلی ندارم. می خوام بدونم میشه با ویزارد و بدون هیچ کد نویسی درج و حذف و ویرایش رو مستقیما در خود رکورد انجام داد طوریکه به database اعمال بشه؟

ASKaffash
یک شنبه 27 اردیبهشت 1388, 17:13 عصر
منظورتون اینه که باید کد نویسی رو انجام بدم؟
4 تا command ای که گفتین رو کدوم قسمت dataset باید بسازم. میشه بیشتر توضیح بدین؟

سلام
نه وقتی با ویزارد گرید را به بانک وصل کنی می بینی که ویزارد برایت یک dataset ساخته است شما وارد دیتاست شو وروی این خواص کلیک کن می بینی این متدها اتوماتیک برایت تولید می شوند بعد در Event های تغییر Row باید با کد نویسی باید متدها را فراخوانی کنی.

anahita6
یک شنبه 27 اردیبهشت 1388, 17:51 عصر
نه دست عزیز کار سختی نیست بدون ویزارد و بدون نوشتن حتی یک خط کد هم میتونی این تغییر رو ایجاد کنی
1) از قسمت tools برو و connect to database رو انتخاب کن
2)صفحهaddconnectionباز میشه توی این صفحهMicrosoft SQL Server Database File (SqlClient) رو توی قسمت دیتا سورس انتخاب کن
3)توی قسمت database filename به کمک دکمهbrowes یه فایل mdfکه آزاد باشه و در اختیار اس کیو ال نباشه انتخاب کن و در نهایت از پایین صفحه دکمه ok رو بزن
4) یه پنجره به نام دیتا سورس کنار محیط سی شارپ باز میشه اگه نشد برو از منوی view دیتا سورس رو انتخاب کن میآد اون بقل باز میشه
5)اینجا دو تا راه داری یا هایپر لینک رو که وسط دیتا سورس هست انتخاب کن و یا از بالای صفحه دیتا سورس یه دکمه هست که عکس یه استوانه که یه ستاره طلایی بالاش هست رو کلیک کن
6) دیتا بیس رو انتخاب کن و next بزن صفحه یه بعدی میاد اون رو هم next بزن و سومین صفحه هم next بزن
7) صفحه ای به اسمwizard configuratio n میاد گزینه table رو تیک بزن و بعد finish
8) حالا تمام جدول هات توی دیتا سورس اضافه شده فقط باید بکشی شون و توی فرم رها کنی
حالا هر تغییری بخوای میتونی ایجاد کنی چون binding navigator خود به خود ایجاد شده
دیدی:چشمک:

zahra111
یک شنبه 27 اردیبهشت 1388, 22:09 عصر
سلام
نه وقتی با ویزارد گرید را به بانک وصل کنی می بینی که ویزارد برایت یک dataset ساخته است شما وارد دیتاست شو وروی این خواص کلیک کن می بینی این متدها اتوماتیک برایت تولید می شوند بعد در Event های تغییر Row باید با کد نویسی باید متدها را فراخوانی کنی.

اسم این event ها چیه؟ کد فراخوانی متده چه طوریه؟
میشه لطف کنید کامل توضیح بدین.

zahra111
یک شنبه 27 اردیبهشت 1388, 22:13 عصر
نه دست عزیز کار سختی نیست بدون ویزارد و بدون نوشتن حتی یک خط کد هم میتونی این تغییر رو ایجاد کنی
1) از قسمت tools برو و connect to database رو انتخاب کن
2)صفحهaddconnectionباز میشه توی این صفحهMicrosoft SQL Server Database File (SqlClient) رو توی قسمت دیتا سورس انتخاب کن
3)توی قسمت database filename به کمک دکمهbrowes یه فایل mdfکه آزاد باشه و در اختیار اس کیو ال نباشه انتخاب کن و در نهایت از پایین صفحه دکمه ok رو بزن
4) یه پنجره به نام دیتا سورس کنار محیط سی شارپ باز میشه اگه نشد برو از منوی view دیتا سورس رو انتخاب کن میآد اون بقل باز میشه
5)اینجا دو تا راه داری یا هایپر لینک رو که وسط دیتا سورس هست انتخاب کن و یا از بالای صفحه دیتا سورس یه دکمه هست که عکس یه استوانه که یه ستاره طلایی بالاش هست رو کلیک کن
6) دیتا بیس رو انتخاب کن و next بزن صفحه یه بعدی میاد اون رو هم next بزن و سومین صفحه هم next بزن
7) صفحه ای به اسمwizard configuratio n میاد گزینه table رو تیک بزن و بعد finish
8) حالا تمام جدول هات توی دیتا سورس اضافه شده فقط باید بکشی شون و توی فرم رها کنی
حالا هر تغییری بخوای میتونی ایجاد کنی چون binding navigator خود به خود ایجاد شده
دیدی:چشمک:

منظورتون از یه فایل mdf آزاد چیه؟ مسلما اون db ای که دارم روی اون کار می کنم در اختیار sql server هم هست.