PDA

View Full Version : سوال: تغییر در query یک dataGridView

zahra111
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 00:41 صبح
سلام به همه دوستان. من dataGridView رو با ویزارد پر کردم. حالا می خوام یه شرط (where) رو اون قرار بدم. سعی کردم با گزینه add query خود dataGridView این کار رو انجام بدم یعنی به دستور select اون where اضافه کنم . از طریق گزینه commandText مربوط به tableAdapter هم سعی کردم شرط رو به کد select اضافه کنم .اما در هر دو روش میشه یه شرط با مقدار ثابت اضافه کرد مثلا where name='roya اما من می خوام به جای مقدار ثابت roya یه مقدار از توی متغیر یا textbox قرار بدم. چطور میشه این شرط روی dataGridView قرار داد؟

shahab_ss
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 01:18 صبح
شما باید به TableAdapter مربوطه ، یک query اضافه کنید و هنگام Fill کردن دیتاست از query خودتون استفاده کنید.

try
{
this.Data_TableAdapter.Fill_YourQuery(this.your_Da taSet.your_TableName, txt_textbox1.Text);
}
catch (System.Exception ex)
{
System.Windows.Forms.MessageBox.Show(ex.Message);
}

pesar irooni
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 01:38 صبح
از dataView به عنوان dataSource استفاده کن. dataView گزینه ای بنام RowFilter داره که مثل عبارت where میمونه که میتونی به رکوردهات اعمال کنی. مثلا

DataView1.RowFilter = "name = '" + txtName.Text + "'"

zahra111
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 08:51 صبح
از dataView به عنوان dataSource استفاده کن. dataView گزینه ای بنام RowFilter داره که مثل عبارت where میمونه که میتونی به رکوردهات اعمال کنی. مثلا

DataView1.RowFilter = "name = '" + txtName.Text + "'"

چطور می تونم از dataView به عنوان dataSource استفاده کنم؟ (با ویزارد) یعنی از همون ابتدا که دارم dataGridView رو به یه dataSet متصل می کنم باید به dataview وصل کنم؟
لطف می کنین کامل توضیح بدین؟

zahra111
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 09:02 صبح
شما باید به TableAdapter مربوطه ، یک query اضافه کنید و هنگام Fill کردن دیتاست از query خودتون استفاده کنید.

try
{
this.Data_TableAdapter.Fill_YourQuery(this.your_Da taSet.your_TableName, txt_textbox1.Text);
}
catch (System.Exception ex)
{
System.Windows.Forms.MessageBox.Show(ex.Message);
}

این Query رو کجا باید بنویسم. کد بالا رو کجا باید قرار بدم؟ لطف می کنید با نمونه کد توضیح بدین.

shahab_ss
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 09:24 صبح
سلام،
این نمونه رو ببینید .

zahra111
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 11:42 صبح
سلام،
این نمونه رو ببینید .
من با vs2005 کار می کنم .نمی تونه برنامه شما رو باز کنه.لطف کنید کدش و مراحلش رو و اگه امکان داره چند تا عکس اینجا قرار بدین

adinochestva
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 11:54 صبح
به اين صورت

DataSet.Tables[0].DefaultView.RowFilter = "filter";
DataGridView.DataSource = DataSet.Tables[0].DefaultView.ToTable()