PDA

View Full Version : سوال: نصب Windows Service هنگام نصب برنامه

kiarash_h18
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 14:40 عصر
با سلام به همه دوستان و اساتيد محترم.

من يك Windows Service دارم، ميخوام اين Windows Service هنگام نصب برنامه نصب بشه.
البته هنوز Setup براي اين برنامه نساختم.
ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد.

kiarash_h18
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 15:37 عصر
كسي اطلاعي در اين رابطه نداره؟؟

خيلي مهمه.

adinochestva
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 15:55 عصر
www.codeproject.com/KB/system/WindowsService.aspx

خيلي راحت اين كار انجام ميشه كجاش رو مشكل داريد ؟
با اضافه كردن يك setup project و انتخاب خروجي win service براي setup همه چيز درست مي شود

kiarash_h18
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 15:59 عصر
www.codeproject.com/KB/system/WindowsService.aspx

خيلي راحت اين كار انجام ميشه كجاش رو مشكل داريد ؟
با اضافه كردن يك setup project و انتخاب خروجي win service براي setup همه چيز درست مي شود

اگر ميشه بيشتر توضيح بديد.

adinochestva
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 16:09 عصر
من يك ويندوز سرويس كه نوشتم و ساده هست و setup داره رو مي زارم نگاه بندازي دستگيرت ميشه

kiarash_h18
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 16:20 عصر
من يك ويندوز سرويس كه نوشتم و ساده هست و setup داره رو مي زارم نگاه بندازي دستگيرت ميشه

آقا ممنونم.

kiarash_h18
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 17:10 عصر

دوست عزيز، من مشكلي با ساخت Setup ندارم، مشكلم اينه كه چطور ميتونم كاري كه Installutil
در Visual Studio 2008 Command Prompt انجام ميده را در Setup برنامه بگنجانم و در موقع نصب برنامه اين عمل هم انجام بشه؟
همونطور كه ميدونيد :

برای Install کردن برنامه های Windows Service بهتر است که ابتدا به پوشه BIN و سپس Release رفته و فايل اجرايی آنها را در ريشه درايو C: کپی نماييد: C:\MyWindowsService.exe
سپس از مسير Visual Studio Tools < Microsoft Visual Studio 2005/2008 < All Programs < Start گزينه Visual Studio 2005/2008 Command Prompt را انتخاب نماييد. سپس در محيط Console برای نصب Windows Service از دستور : InstallUtil C:\MyWindowsService.exe استفاده نماييد.

adinochestva
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 17:22 عصر
شما اونجا با command line انجام ميديد ايجا خودش install مي كنه !

kiarash_h18
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 17:43 عصر
شما اونجا با command line انجام ميديد ايجا خودش install مي كنه !

آو ... ببخشيد.
الان كه دوباره و دقيق تر چك كردم ديدم كه اين كار انجام ميشه.
دفعه قبل Service ويندوز را چك نكرده بودم.

ولي من كه setup مي سازم و نصب ميكنم، تو Service ويندوز اضافه نميشه.
فايل خاصي را بايد موقع ساختن setup اضافه كنم يا كار خاصي بايد انجام بدم؟

adinochestva
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 17:49 عصر
output پروژت رو بدي دستش حله ! فقط اون service installer رو هم به سرويست بايد اضافه كني

kiarash_h18
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 18:57 عصر
output پروژت رو بدي دستش حله ! فقط اون service installer رو هم به سرويست بايد اضافه كني

برم یه تست بزنم ببینم مشکل حل میشه...
آقا ممنون.

kiarash_h18
سه شنبه 29 اردیبهشت 1388, 12:06 عصر

Output پروژه رو هم به Application Folder اضافه كردم، ولي سرويس در service ويندوز نصب نشد!

منظورتون از اظافه كردن service installer به سرويس چيه؟
منظورتون Project Installer هست؟
Bewerbung.dll كه در Application Folder اظافه كرديد چكاري انجام ميده و دليلش چيه؟

prankster
سه شنبه 29 اردیبهشت 1388, 17:31 عصر
به پروژه Setup تان Custom Action اضافه كرده ايد؟
Custom Action به اين معني است كه پس از نصب برنامه توسط setup چه عملي انجام شود. بر روي پروژه Setup كليك كنيد و گزينه Custom Action Editor را از Solution Explorer انتخاب كنيد، در پنجره جديد Add Custom Action كنيد و آدرس فايل exe پروژه windows service را انتخاب كنيد و پروژه را rebuild كنيد.
به اين صورت با اتمام كار Setup برنامه Service Installer كه عملا كار نصب Windows Service را انجام مي دهد اجرا مي شود.

من معمولا از Setup و يا installutil.exe استفاده نمي كنم! براي پروژه هايي كه نياز به نصب سرويس به صورت ديناميك يا با ارسال پارامتر دارند بهتر است برنامه نصب Windows Service را خودتان بنويسيد، در اين صورت به ServiceInstaller موجود در VisualStudio نيازي نخواهيد داشت.
در فضاي نامي System.ServiceProcess كلاس هايي براي نصب Windows Service وجود دارند

kiarash_h18
شنبه 02 خرداد 1388, 09:57 صبح
به پروژه Setup تان Custom Action اضافه كرده ايد؟
Custom Action به اين معني است كه پس از نصب برنامه توسط setup چه عملي انجام شود. بر روي پروژه Setup كليك كنيد و گزينه Custom Action Editor را از Solution Explorer انتخاب كنيد، در پنجره جديد Add Custom Action كنيد و آدرس فايل exe پروژه windows service را انتخاب كنيد و پروژه را rebuild كنيد.
به اين صورت با اتمام كار Setup برنامه Service Installer كه عملا كار نصب Windows Service را انجام مي دهد اجرا مي شود.

من معمولا از Setup و يا installutil.exe استفاده نمي كنم! براي پروژه هايي كه نياز به نصب سرويس به صورت ديناميك يا با ارسال پارامتر دارند بهتر است برنامه نصب Windows Service را خودتان بنويسيد، در اين صورت به ServiceInstaller موجود در VisualStudio نيازي نخواهيد داشت.
در فضاي نامي System.ServiceProcess كلاس هايي براي نصب Windows Service وجود دارند

از راهنماييتان ممنونم.
مشكلم حل شد.