PDA

View Full Version : ساخت Media Player با توابع Api

maryam_baran
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 14:52 عصر
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان عزیزم.
من قصد دارم یک media player در دلفی بسازم که از توابع api استفاده کند ولی اصلا نمی دونم از کجا شروع کنم.لطفا اگر کسی می دونه نام توابعی رو که من باید به کار ببرم چیه بهم بگه،مثلا بهم بگه هز چه توابعی باید استفاده کنم تا بتونم یک media player بسازم .
ممنون می شم.

vcldeveloper
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 18:57 عصر
یک Media Player که از توابع API استفاده کنه، یعنی چی؟! خب شما هر برنامه ایی که بنویسید از توابع API استفاده میکنه!

اگر منظورتون اینه که از ب بسم الله تا نون والضالین آن را خودتون مستقیما با توابع API بنویسید؛ درباره DirectShow تحقیق کنید.

maryam_baran
سه شنبه 29 اردیبهشت 1388, 12:39 عصر
یک Media Player که از توابع API استفاده کنه، یعنی چی؟! خب شما هر برنامه ایی که بنویسید از توابع API استفاده میکنه!

اگر منظورتون اینه که از ب بسم الله تا نون والضالین آن را خودتون مستقیما با توابع API بنویسید؛ درباره DirectShow تحقیق کنید.

ببینید من توی دانشگاه یک درسی رو گرفتم به نام برنامه سازی سیستم که توی این درس به ما توابع api رو آموزش می دهند.حالا من تصمیم گرفتم یک media player توی دلفی بسازم که برنامه نویسی اون به وسیله توابع api باشه .مثلا می خوام بفهمم برای دکمه play از چه تابعی باید استفاده کنم و یا برای دکمه stop چه تابعی می تونه به من کمک کنه .من یه سری تحقیقات انجام دادم و توابع api یی که در قسمت منوی file و سایر منوها به دردم می خوره پیدا کردم ولی اطلاعاتی راجع به توابع sound ندارم .لطفا کمکم کنید.
از توجه شما هم بسیار سپاسگذارم.

vcldeveloper
سه شنبه 29 اردیبهشت 1388, 16:35 عصر
حالا این همه برنامه ساده، شما چطور شد به این نتیجه رسیدید که Media Player بسازید؟!
ساخت Media Player اون هم فقط با استفاده از توابع API ویندوز، کار ساده ایی نیست! اینطور هم نیست که یک تابع برای Play داشته باشیم، یک تابع هم برای Pause، یک تابع برای عقب/جلو بردن فیلم یا صوت، و غیره، بلکه باید برای تک تک اینها برنامه بنویسید، و هر کدوم از اینها ممکن هست برای انجام کارش ده ها تابع API را فراخوانی کند.

در هر حال، شما اگر میخواید یک Media Player ساده بسازید، می تونید از توابع MCI ویندوز استفاده کنید. برای راهنمایی هم می تونید MCI را در MSDN جستجو کنید، و سورس TMediaPlayer دلفی را مطالعه کنید.

اگر میخواید Media Player حرفه ایی تری بسازید، یا به امکانات بیشتری نیاز دارید، باید درباره DirectX تحقیق کنید. DirectShow هم که در پست قبلی بهش اشاره کردم، بخشی از DirectX هست.

K.Mohammadreza
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1388, 18:48 عصر
با سلام.
کار بسيار ساده است. يک سري به سايت
www.planet-source-code.com (http://www.planet-source-code.com) بزنيد و يک جستجوي ساده انجام بديد.
من يک برنامه با همين شيوه کارکرد يعني استفاده از توابع API دانلود کردم.
بسيار جالب و قابل توجه بود و اصلا قابل مقايسه با مدياپلير دلفي نيود وخيلي جالب تر و کاملتر بود.

اگر کسي شيوه استفاده از Visualization را در مديا ژلير مي دونه لطفا جواب بده. البته استفاده از ActiveX مورد نظر نيست.

maryam_baran
چهارشنبه 30 اردیبهشت 1388, 20:06 عصر
با سلام.
کار بسيار ساده است. يک سري به سايت
www.planet-source-code.com (http://www.planet-source-code.com) بزنيد و يک جستجوي ساده انجام بديد.
من يک برنامه با همين شيوه کارکرد يعني استفاده از توابع API دانلود کردم.
بسيار جالب و قابل توجه بود و اصلا قابل مقايسه با مدياپلير دلفي نيود وخيلي جالب تر و کاملتر بود.

اگر کسي شيوه استفاده از Visualization را در مديا ژلير مي دونه لطفا جواب بده. البته استفاده از ActiveX مورد نظر نيست.

ببخشید دوست عزیز می تونید این برنامه ای رو که می گید در اختیار منم قرار بدین.
اگر این لطف رو در حق من بکنید ازتون ممنون می شم.
با کمال تشکر از شما.